UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Скільки додадуть пенсіонерам в 2021 в Україні

Розгляд питання, які добавки до пенсій в Україні в 2021 році, потрібно починати не з осені 2020 року, коли райдужні обіцянки лунали направо і наліво і українцям обіцяли від 7 до 11 пунктів, завдяки яким в наступні 12 місяців відбудеться нечуваний приріст виплат від держави літнім людям. Навіть березень поточного року, з обіцяною індексацією на 11%, не продемонстрував реальний стан справ. Сама наочна ілюстрація-перенесення доплат людям похилого віку з липня на жовтень.

Пенсіонери в Україні

Передісторія подій

Відповідати на запитання, скільки додадуть пенсіонерам в Україні, голова Мінсоцполітики м. Лазебна почала, як і минулого року, ще до прийняття бюджету. За поширеною практикою, в середині осені обіцянки і обіцянки лунають особливо щедро, але варто тільки розподілити бюджетні кошти на виплати за зовнішнім боргом і військові витрати, як виявляється, що на обіцяне грошей вже не залишилося.

Заяву пані Лазебної про те, що міністерство розробило поетапну програму підвищення пенсій, потрібно було слухати особливо уважно, оскільки в ній були особливо важливі моменти:

  1. Вона анонсувала в січні підвищення мінімальної зарплати (а насправді воно вже відбулося в грудні і плавно перекочувало в Новий рік у вже трансформованому вигляді).
  2. Обіцяна програма підвищення пенсій на 2021 рік, як підкреслила глава Мінсоцполітики, повинна бути підтримана в держбюджеті (тобто, на момент презентації це був проект, який згодом не знайшов підтримки у депутатів: за відсутністю грошей у бюджеті вона, як і програма підвищення зарплат вихователям дитячого садка, опинилася в числі документів, що підпали під дію Бюджетного кодексу.
  3. Нічого не означала і підтримка Кабміном проекту про виплату щомісячної компенсації людям, які переступили бар’єр 75-річчя: його старт перенесли з липня на жовтень, а потім і зовсім виставили умовою момент досягнення віку і нижній бар’єр одержуваної пенсійної виплати в 1700 грн. Це означає, що владі вдалося заощадити кругленьку суму на кожному, хто не підпадає під висунуті вимоги.

Зрозуміти, скільки додадуть до пенсій в 2021 році в Україні, можна тільки уважно вивчаючи документи. Обіцянки політиків рідко відповідають істині і робляться тільки, щоб заспокоїти народ і створити видимість роботи. Характерний приклад-вікова надбавка-пересунувши її прийняття на 3 місяці, уряду вдалося заощадити кругленьку суму 1200 на кожному пенсіонері, якому на той момент вже виповнилося необхідну кількість років.

Скільки додадуть пенсіонерам в 2021 в Україні

Постановивши, що на її отримання мають право тільки ті, у кого пенсії менше мінімалки. Держава повинна доплачувати до рівня ПМП, відповідно до закону. Замість цього ввели 400 грн. – ту ж доплату, але час призначення відсунули від нинішнього пенсійного віку на цілих 15 років. Залишилося додати, що ця постанова була прийнята восени минулого року і кошти на її виконання повинні були бути закладені в бюджет (причиною перенесення термінів названа нестача грошей у держскарбниці).

На що реально можна розраховувати

Все, що ще обіцяно до кінця року може не торкнутися конкретного пенсіонера, уважно вивчає, які будуть добавки в 2021 році в Україні. Наприклад, 11% індексація, призначена на березень поточного року, для деяких людей пройшла практично непомітно: тим, у кого вона на рівні ПМП, нічого не додали, власникам військової, максимальної і пенсії держслужбовців надбавка не покладається.

Січневе невелике підвищення-результат збільшення мінімальної зарплати, проведений в грудні, тобто, не в поточному, а в минулому році. З реальних намірів:

  • збільшення прожиткового мінімуму в липні, це підвищить мінімальну пенсію з 1,76 гривень до 1,854;
  • за кожен рік, пророблений понад покладений мінімум, пенсіонерам додадуть по 85 копійок;
  • додадуть пенсії ветеранам АТО і ліквідаторам Чорнобиля, а також мають особливі заслуги перед Україною;
  • у грудні знову заплановано підвищити прожитковий мінімуму, до 1,8 пенсії додасться ще 80 грн.

Українське проурядове видання Апостроф абсолютно серйозно запевняє своїх читачів у тому, що уряд намагається, як може – провести людям похилого віку підвищення пенсії. Результат його старань-в наявності. Відомо, що 46% українців отримує пенсію розміром до 3000 тис.грн., майже 17% – 1500-2000 гривень, є й такі, у кого вона набагато перевищує 5000 грн у національній валюті. Цього вистачить, щоб літня людина могла оплатити рахунки за світло і воду, але ні на опалення, ні на шматок хліба у нього вже не залишається.

На сайтах для пенсіонерів вже розмістили реклами установ, що займаються накопичувальними пенсіями. Це означає, що закон, який легалізує викачування заощаджень у довірливих громадян, скоро буде прийнятий.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.