UKRjizn.com
Image default
Авто

Скільки коштує бензин у Китаї

Скільки коштує бензин у Китаї

28.06.2022

Однією з найбільш обговорюваних новин стало повідомлення про те, що з 1 січня 2019 року бензин у Китаї стане безкоштовним. Такі повідомлення поширювалися на багатьох сайтах із зазначенням, що пільга діятиме щодо громадян країни по всій території.

Бензин

Влада Китаю підтвердила, що з 1 січня безкоштовний бензин для населення з’явиться на всій території країни.

Скільки коштує літр бензину у Фінляндії, Туреччині та США дізнатися можна на нашому сайті.


Кому обіцяли безкоштовний бензин

Повідомлялося, що будь-який громадянин, який має права водія в Китаї, може щомісяця отримувати безкоштовно до 150 літрів бензину. Після запуску проекту планувалося збільшити мінімальний об’єм до 200 літрів.

Облік вестиметься з використанням спеціальних карток, що видаються лише за паспортом.

Серед тих, хто не зможе скористатися пільгою, виявляться чиновники, власники автомобілів преміум-класу, великих позашляховиків та лімузинів.

На додачу наводилася цитата міністра Ляна Чжана, який відповідає за енергоресурси Китаю: «На підготовку та розробку реформи знадобилося близько трьох років, хоча спочатку ця ідея була закладена ще Сталіним і підтримана Мао Цзедуном. Уряд КНР просить вибачення свого народу за те, що змусило його чекати так довго, але цього вимагали обставини. Насамперед піднесення економіки нашої комуністичної держави до рівня провідних держав світу».

Важливо! Єдиним, що навіювало сумніви, залишався факт, що жодне інформаційне агентство на своїх сайтах не опублікувало таку інформацію. Розміщувалася вона переважною на форумах.

Правда чи фейк?

Ажіотаж навколо безкоштовного китайського бензину досяг такої межі, що в одному з випусків новин Першого каналу на цю тему був показаний спеціальний репортаж. Як виявилось, повідомлення про те, що китайці можуть користуватися безкоштовним паливом, розповсюджуються лише в «російському» інтернеті. Самі мешканці Піднебесної нічого подібного не чули.

Репортер російського телебачення проїхав з відеокамерою кількома автозаправними станціями в різних куточках країни і на власні очі побачив, що китайці купують бензин і дизельне паливо. У відповідь на запитання, чи чули вони про цю новину, більшість лише посміхалася і відповідала, що ні. При цьому всі вони помічали: Було б непогано!

Скільки коштував літр бензину у Венесуелі, Казахстані, Норвегії та Литві дізнайтесь на нашому сайті.

Реальна вартість

Фактична вартість бензину в Китаї з російською непорівнянна. Російське та китайське паливо виробляється з нафти різних марок, що позначається не тільки на октановому числі.

Ціна бензину в Китаї в 2022 році в перерахунку на російські рублі виглядає так:

 • А101 – 85.
 • А98 – 66.
 • А95 – 62.
 • А92 – 55.
 • А80 – 48.
 • ДП – 54.

Вартість наведена за літр і в середній країні величині. Залежно від різних АЗС та регіонів може відрізнятися у більший чи менший бік.

Дізнатись ціна на бензин у регіонах Росії, Німеччини, Південній Кореї та Італії можна тут.

Експорт до Європи та «зелені» податки

Більшість виробленого країни дизельного палива йде експорту до Європи. Серед основних споживачів китайської солярки виступають голландці, бельгійці та країни Південно-Східної Азії. На ринку використовується лише незначна частина.

бензин у Китаї

У Росії бензин дешевше, ніж у Китаї

Причиною є «зелені» податки, створені задля захист екології. Розраховуються вони в індивідуальному порядку, з урахуванням кількох показників:

 • Сімейний стан.
 • Наявності та кількості неповнолітніх дітей.
 • Марки, моделі та роки випуску автомобіля.
 • Тоннажу та вантажопідйомності.

Цікаво! У 2017 р. китайці здійснили перший транзит дизельного палива за допомогою морського танкера, який прийняв у свої ємності одразу 80 000 тонн. До цього експорт пального відбувався лише з використанням автомобільного та залізничного транспорту.

Що повинна знати людина, яка подорожує Китаєм автомобілем

Інфраструктура асфальтного покриття в країні налагоджена практично ідеально. Однак більшість автомагістралей платні, а на безкоштовних трасах, що дублюють, можна потрапити в багатокілометрову пробку.

Як поїхати до Китаю без візи, дізнайтесь на нашому сайті.

Що потрібно, щоб проїхати авто в Китай дізнайтесь з відео, представленому нижче.

Російські автолюбителі, які вперше потрапили у великі китайські мегаполіси, відзначають хаотичний стиль водіння, властивий більшості східних країн з перевантаженими машинами вулицями. Виникає відчуття, що ПДР тут не існує, а вперед проїжджає той, хто нахабніше і найголосніше сигналить.

Цікаво! Незважаючи на такий безлад, на китайських дорогах аварії трапляються не так часто, як у Росії, і здебільшого вони незначні. Через сильну завантаженість і, відповідно, низьку швидкість учасників.

Міжнародні права водія в Китаї

Головне, що має знати наш співвітчизник, який збирається до Китаю автомобілем: російські права тут не діють!

Однак отримати штраф за це порушення вкрай складно, оскільки питання порушиться вже на перетині кордону.

Як оформити та отримати громадянство у Китаї та ВНЖ дізнайтесь на нашому сайті.

Якщо росіянин вирішить скористатися послугами оренди авто або автоматичного каршерингу, без посвідчення, що діє, нічого не вийде.

Міжнародні права водія

Для того, щоб подорожувати автомобілем Китаєм, водій повинен мати міжнародні права та отримати тимчасове (дублююче) посвідчення китайського зразка. Оформити такий документ можна в будь-якій туристичній агенції або прямо на кордоні. Якщо вирішили скористатися орендованим автомобілем, вже перебуваючи в Китаї, доведеться звернутися до місцевого відділення дорожньої поліції.

Декілька додаткових нюансів

Крім ситуації, що стосується водійських прав, що діють у Китаї, і дублюючої довідки, російський автомандрівник повинен знати ще кілька корисних і вкрай важливих нюансів:

 • Для того щоб подорожувати машиною країною, при проходженні митно-пропускного пункту водій повинен отримати спеціальний дозвіл та місцеві (тимчасові) номери на автомобіль.
 • При проходженні кордону митник обов’язково вимагатиме показати номер двигуна та звірить його з документами. Тому бажано заздалегідь подбати про це і хоча б знати місце, де його вибито у вашій машині.
 • Китайську страховку можна оформити на момент проходження митниці.
 • Якщо плануєте відвідати Тибет, потрібно буде оформити додатковий дозвіл. Робиться воно не лише на людей, а й на автомобіль.
 • Покататися Маньчжурією можна з російськими водійськими правами, але проїхати далі вже не вийде. При цьому все одно доведеться пройти митний пункт, купити страховий поліс та пред’явити документи на машину.

Як отримати міжнародні права – міжнародне посвідчення водія дізнайтеся з відео, представленому нижче.

До речі, у КНР ціни на бензин хоч і дорожчі, ніж у Росії, але суттєво нижчі від загальносвітових.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.