UKRjizn.com
Image default
Авто

Скільки коштує бензин у Саудівській Аравії

Скільки коштує бензин у Саудівській Аравії

27.06.2022

Експорт нафти – це основна складова економіки Саудівської Аравії. Ця країна входить до складу ОПЕК. У володіннях країни перебуває 20% світового запасу чорного золота. Найбільша нафтова компанія Saudi Aramco здійснює контроль за природними родовищами.

Обсяг видобутку нафти

Світовий обсяг видобутку нафти

Бензин у Саудівській Аравії приносить 90% прибутків країни від експорту. Головні імпортери арабської нафти – США та Східна Азія.

Вартість палива у Саудівській Аравії регулюється самою державою. Через економічний стан бюджету, що погіршується, уряд прийняв рішення підвищити ціни на бензин. Таким чином, у 2021 році вартість дев’яносто п’ятої марки палива зросла з 16 центів до 24. Відмова від субсидій на дизельне паливо, бензин, електроенергію і газ була викликана причиною падіння нафтових котирувань.


Ціни на бензин в Саудівській Аравії

Майже всі види паливно-мастильних матеріалів цього року були підняті в ціні на 80%. Оскільки сталося падіння рівня видобутку нафти, країна повинна нормалізувати стан свого бюджету, який занепав через невелику вартість палива. Перед державою зараз стоїть важливе завдання – вивести ціни на бензин у Саудівській Аравії на загальносвітовий рівень.

Це вже сталося з авіаційним паливом. Ці плани є довгостроковими, їх хочуть реалізувати до 2025 року. На даний момент ціна бензину в Саудівській Аравії складає 0,58 доларів США.

Вартість бензину в Саудівській Аравії

Ціна на бензин в Саудівській Аравії (USB/літр)

Нафтогазова компанія-гігант Saudi Aramco підвищила ціни на початку 2022 року. Наприклад, бензин марки 91 раніше коштував 0,27$, тепер його ціна становить 0,38$ США. Бензин АІ-95 мав вартість 0,54 $, а після перегляду розцінок його ціна становить 0,56 $.

Саудівська Аравія не єдина країна, яка вжила заходів для підвищення внутрішньої вартості реалізації бензину та дизпалива. Катар, Султан Оман та ОАЕ дотримуються схожої політики.

Найбільші нафтові компанії Саудівської Аравії та АЗС

Нафтова компанія-гігант Saudi Aramco є найбільшим підприємством з видобутку та запасів нафти. Минулого року державна компанія отримала прибуток у рекордному розмірі в 111 млрд доларів США.

Компанія має вітчизняний партнер, російську нафтову компанію «Лукойл». Підприємства мають спільний довгостроковий проект, розрахований на 40 років. Його початок було започатковано з моменту відкриття найбільшого нафтового родовища, яке розташувалося на південь від Аль-Гавару.

Родовища газу та нафти в Саудівській Аравії

Карта родовищ газу та нафти у Саудівській Аравії

Компанія переробляє величезні обсяги видобутої сировини. Її денний обсяг становить близько 9 млн. барелів нафти за день, що протягом року приносить приблизно 450 тонн річного видобутку.

За звання найбагатшої країни за запасами нафти довгий час ніхто не міг посперечатися з Саудівською Аравією. Її запаси доведених ресурсів становили 270 млрд барелів.

Однак у 2011 році Венесуела зробила заяву, що її запаси дорівнюють 297 млрд. барелів нафти. Дослідження показали, що на землях Саудівської Аравії є близько 100 родовищ природного газу та нафти, проте видобуток здійснюється лише з восьми найбільших джерел.Запаси нафти та газу

Протягом десятиліть країна не втрачала показників обсягів видобутку корисних копалин. Так, у 1980 році обсяг видобутку за один робочий день становив 10,3 млн. барелів, а в 2006 році цей показник навіть піднявся до позначки в 10,6. На думку дослідників, найродючішим роком став 2004, коли Саудівська Аравія була на піку обсягів свого доходу.

Основні зміни у ціновій політиці палива

Подорожчання бензину в Саудівській Аравії розпочалося з 1 січня минулого року. Одночасно було запроваджено виплату НПС у розмірі 5%.

Марки бензину та вартість літра на даний момент у 2022 році, складає:

  • 91 – 1,35 SAR або 24 р.;
  • 95 – 2 SAR або 38 р.;
  • дизельне паливо – 0,5 SRA або 8 р.

Водіям у Саудівській Аравії не так просто знайти колонки для заправки дизельного палива, оскільки і легкових автомобілів на дизельному паливі тут майже немає. Машини, що вимагають заправки дизеля – це в основному вантажівки, тому заправки для таких авто обладнані на околицях міст і на трасах.

Спеціальні програми для незаможних верств населення

Реформи щодо подорожчання бензину, які проводять принц Мухаммед бен Сальман, викликали чимало питань з боку населення країни.

Проте держава пішла назустріч своїм громадянам і для незаможних верств населення було розпочато спеціальну програму з метою компенсації витрат.

Кожен член цієї програми у межах її можливостей відкриває свій рахунок, який згодом переводитися компенсація по затратам. Заявки на участь у цій програмі подало 40% населення країни.

Про зарплати в Саудівській Аравії можна дізнатися, пройшовши за цим посиланням.

Співпраця з Total

На даний момент, в Саудівській Аравії розгортається велика програма спільної діяльності Saudi Aramco і французькою компанією Total. У країні буде створено цілу нову мережу АЗС. Компанії спільно інвестують близько 1 млрд доларів, а прибуток обом підприємствам належатиме по 50%.Saudi Aramco & Total

За найближчі 6 років планується забезпечити всіх власників авто якісним паливом за преміальною вартістю та надавати найвигідніші послуги, а також практикувати акції.

Компанії-гіганти, уклали угоди з маркетинговою та транспортною компанією TMC та STC, завдяки чому, нею було придбано 270 заправок та цілий парк авто-бензовозів. Отримані мережі пройдуть модернізацію та постануть перед клієнтами у новому світлі. У королівстві будуть створені нові робочі місця, а також підвищиться рівень послуг.

Таким чином, компанія Total стає першою у своєму роді міжнародною нафтогазовою компанією, яка виробила інвестиції у роздрібний ринок Саудівської Аравії.

Перша заправка для автомобілів на водневому паливі

Технопарк Dhahran Techno Valley стане щасливим власником першої АЗС на території Саудівської Аравії для автомобілів, що працюють на водневому паливі. Заправка в Дахрані дозволить обслуговувати машини, які працюють завдяки водневим паливним елементам. АЗС на сході країни буде зведено на вкладення американської компанії Air Products.

заправка на водневому паливі

Саудівська Аравія будує першу заправку на водневому паливі

Таким чином, Саудівська Аравія стає передовою країною у використанні екологічно чистого водневого палива. З його допомогою автотранспорт більше не виділятиме вуглекислий газ, що запобігає загрозі глобального потепління.

Такі автомобілі безшумні, чого не скажеш про машини, оснащені двигунами внутрішнього згоряння. Усього один грам водню виділяє втричі більше енергії, ніж один грам бензину, а тривалість роботи набагато довша, ніж робота електромобіля.

Першими автомобілями, що отримали заправку та обслуговування на водневій станції, стануть японські машини марки Toyota. У 2014 році корпорація випустила неординарну серію автомобілів Toyota Mirai, що працюють за допомогою водневого палива. Вже цього року планується запустити АЗС у роботу.

Дослідження використання водневого палива довело, що цей елемент дозволить уникнути викиду шкідливих речовин в атмосферу земної кулі, що робить водневе паливо екологічно чистим продуктом для заправки автомобілів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.