UKRjizn.com
Image default
Новини

Скільки коштує проїзд в Москві в 2020 році

У 2020-му році столична влада прийняла рішення проіндексувати тарифи на комунальні послуги та проїзд у громадському транспорті. За запевненнями адміністрації, нова вартість проїзду в Москві в 2020 році не перевищить прогнозований рівень інфляції і навіть виявиться нижче з урахуванням підвищення пенсій і окладів. На скільки відсотків зростуть тарифи на поїздки в метро, і кого не торкнеться подорожчання, читайте далі.

Тарифна політика

Тарифи на проїзд в московському громадському транспорті переглядаються регулярно – винятком не став і 2020-й рік. За новими цінами москвичі і гості столиці почнуть пересуватися по мегаполісу вже з 1 лютого. В середньому квитки стануть дорожчими на 3%, що приблизно на 0,7% нижче прогнозованого на поточний рік рівня інфляції (на думку аналітиків, він складе 3,7%). Подорожчання торкнеться насамперед разових поїздок-замість 55 ₽ пасажирам доведеться заплатити 57 ₽. Аналогічне підвищення пошириться і на популярні карти “Трійка” – одна поїздка тепер буде коштувати 40 ₽ замість торішніх 38 ₽.

Скільки коштує проїзд в Москві

При цьому вартість безлімітних абонементів з терміном дії від 1 доби до 1 року залишиться колишньою. Таким чином Департамент транспорту намагається підтримати переважну більшість пасажирів, які користуються громадським транспортом на постійній основі. Така практика існує у всьому світі-вона дозволяє зробити підвищення тарифів безболісним для постійних пасажирів і в той же час збільшити кількість власників безлімітних абонементів. Не зміниться і плата за провезення багажу – за одну одиницю доведеться заплатити 60 ₽.

За інформацією представників Департаменту, проїзд підвищується на прохання столичних перевізників, які зі зростанням інфляції стали витрачати більше коштів на паливо, запчастини та електроенергію. Ще одна з причин подорожчання-прагнення влади привести до єдиного показника вартість проїзду по центральному кільцю Москви (МЦК) і центральним діаметрам (МДЦ).

Карта ” Трійка”

Поповнювана карта, впроваджена в 2013 році, по суті є електронним транспортним гаманцем. Досить внести на неї певну суму, щоб розплачуватися в громадському транспорті – як наземному, так і підземному.

З урахуванням підвищення власники “трійок” зможуть пересуватися в метро, на автобусі, тролейбусі і трамваї за такими тарифами:

 • 1 поїздка-40 ₽;
 • послуга “90 хвилин” – 62 ₽.

Квиток на 90 хвилин дозволяє здійснювати Комбіновані поїздки відразу декількома видами транспорту: наземним-необмежену кількість разів, підземним-1 раз. Проїзний діє рівно півтори години і розрахований на здійснення індивідуального трансферу.

Карта " Трійка”

Безлімітні абонементи

Проїзні такого типу вигідно купувати тим, для кого громадський транспорт – нагальна щоденна потреба. Вони розраховані на певний термін і дозволяють скористатися послугами метрополітену, монорейки і наземного транспорту в межах МЦК.

Як і було згадано вище, тарифи на безліміт в 2020-му році залишаться незмінними і складуть:

 • 230 ₽ на 1 добу;
 • 438 ₽ на 3 доби;
 • 2170 на 30 діб;
 • 5430 на 90 днів;
 • 19500 на 1 рік.

Пасажирам, яким доводиться добиратися на роботу наземним транспортом – трамваєм, автобусом і тролейбусом – доцільно скористатися проїзним “ТАТ” на 30 днів. Його ціна становить 1140 ₽, але на зону “передмістя” дія абонемента не поширюється.

У Москві діє ще один місячний тариф, що включає “ТАТ”, метро і монорельс. Він розрахований на 70 поїздок в рамках одного календарного місяця і обійдеться пасажирам в 2900 ₽ – таким чином, подорожчання цього плану складе 130 ₽.

Квиток ” Єдиний”

За тарифом “єдиний” діють паперові квитки – це найдорожчий тарифний план. Він розрахований, в основному, на приїжджих, яким немає необхідності купувати карти “трійки” і безлімітні проїзні. Актуальний цей варіант і для москвичів, яким доводиться рідко пересуватися громадським транспортом.

Новий прейскурант по “єдиному” проїзному:

 • 1 поїздка-57 ₽;
 • 2 поїздки – 114 ₽.

Таким чином, подорожчання в цьому плані складе не 3, а цілих 5 відсотків. Але “єдиним” тарифом зможуть скористатися і власники “трійок”, розрахованих на 60 поїздок. Правда, з 1 лютого подорожчає і цей проїзний – його нова ціна складе 1970 ₽.

Пасажири повинні мати на увазі, що з моменту активації абонемента їм можна буде користуватися всього 45 днів – після закінчення цього терміну кошти на карті обнуляються.

Безконтактні способи оплати

Проїзд в метрополітені зручно оплачувати безконтактним способом-сучасні технології допомагають це робити швидко і економно. Безконтактні карти зараз випускають великі російські та міжнародні банки – для оплати досить піднести карту до зчитувача на турнікеті.

Аналогічним чином здійснюється оплата за допомогою NFC-модулів сучасних телефонів. Правда, послуга доступна тільки для власників смартфонів, оснащених NFC-чіпом.

Трохи менш популярні такі сучасні пристрої для оплати, як кільце “Трійка” і однойменний шкіряний браслет, хоча виглядають вони досить естетично. Поповнення цих коштів оплати виконується через Мобільний додаток “Метро Москви”, каси і агентську інтернет-мережу. Щоб оплатити поїздку, досить доторкнутися аксесуаром до площини зчитувального модуля.

Для безконтактних способів оплати ціна однієї поїздки підвищиться рівно на 2 рубля і складе 44 ₽. Але навіть після подорожчання поїздка виявиться більш вигідною, ніж за “єдиним” квитком на 1 і 2 поїздки. Така ж вартість встановлена і для Послуги “90 хвилин” в межах центральної зони. Для передмістя діє інший тарифний план-з 1-го лютого його вартість підвищиться з 49 ‰ до 51‰.

Безконтактні способи оплати

Пільговий тариф

Адміністрація Москви надає право на пільговий проїзд по соціальних картах москвича і жителя Підмосков’я. Ці громадяни можуть купувати квитки на поїздки зі знижкою, а деяким категоріям і зовсім покладається безкоштовний проїзд. Зокрема, таке право діє:

 • для дітей віком до 7 років;
 • володарів звань Герой СРСР, Герой РФ і Герой Соцпраці;
 • інвалід;
 • пенсіонер;
 • почесних донорів;
 • дітей-сиріт та ін.категорій.

Щоб скористатися зазначеним правом, необхідно оформити соціальну карту в будь-якому з центрів держпослуг після надання пакету документів. На час виготовлення картки видається тимчасовий проїзний строком на 1 місяць, який підтверджує право на безкоштовний проїзд. Діє він так само, як і карта москвича – інформація зчитується контактним способом у турнікета.

На пільги також можуть розраховувати:

 • школяр;
 • студент;
 • аспірант;
 • ординатор.

Учні мають право купувати проїзні квитки за зниженою вартістю на всі види громадського транспорту:

 • “Пільговий” проїзний на метро на 1 місяць-405 ₽;
 • “Пільговий” на 3 місяці на метро-1215 ₽;
 • проїзний на місяць для наземних видів транспорту-265 ₽;
 • проїзний на 3 місяці для метрополітену – 795 ₽.

Студенти та школярі можуть розраховувати на 50-відсоткову знижку на проїзд у приміській зоні. Перед посадкою в електричку на касі надається пільговий документ і купується квиток за половину встановленої ціни. Але тут є один нюанс-право на знижку на час літніх канікул не діє. У період з 16 червня по 31 Серпня за проїзд в електричці студентам доведеться платити за загальним тарифом.

Пільговим документом для них є соцкарта учня. Оформляється вона так само, як і соціальна карта жителя Москви – через держпослуги. Але під час поїздок доведеться брати з собою і студентський квиток – він буде підтверджувати право на пільгу в метро, автобусі, трамваї і тролейбусі.

Практика показує, що найвигідніше платіжний засіб для поїздок по Москві – карта “Трійка”. Вона дозволяє переміщатися практично по всьому столичному регіону після одноразової оплати. Безлімітний проїзд в 2020 році залишиться як і раніше економним для всіх, хто змушений щодня користуватися метро і наземним транспортом.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.