UKRjizn.com
Image default
НовиниПрогноз

Скільки коштує проїзд в Санкт-Петербурзі в 2020 році

Послугами метрополітену користується переважна більшість петербуржців-минулого року пасажиропотік склав понад 7,5 мільйона. Про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті Санкт-Петербурга в адміністрації заговорили ще восени 2019 року, а вже в грудні були озвучені нові розцінки. Скільки тепер доведеться платити за пересування по Північній російській столиці, читайте далі.

Як приймалося рішення

Місцеві градоначальники утримували тарифи на проїзд протягом останніх трьох років – останнє підвищення датується 2017-м роком. Але зі зростанням інфляції, підвищенням цін на пальне, запчастини та електрику робота міського транспорту опинилася під загрозою колапсу. Тому вартість проїзду в Санкт-Петербурзі в 2020 році була підвищена – нові тарифи вже вступили в силу 1 січня.

Міський комітет транспорту спочатку виступав з ініціативою підвищити вартість проїзду на 10 рублів за разову поїздку. Але підсумковим рішенням ініціатива не була прийнята, тому петербуржців очікує підвищення не на 10, а на 5 рублів, хоча городянам і ця сума здається істотною.

Скільки коштує проїзд в Санкт-Петербурзі

За інформацією того ж комітету, навіть таке зростання тарифів буде не в змозі покрити витрати на роботу громадського транспорту і зажадає бюджетних вливань. Різницю мерія пообіцяла компенсувати з бюджету-на субсидії перевізникам в 2020 році заплановано 46 мільярдів рублів.

Згідно зі статистикою, разовими квитками на метро і наземний транспорт користуються лише 15% жителів Санкт-Петербурга, тому подорожчання відчують на собі тільки гості Північної Пальміри. Підвищення відіб’ється на всіх типах проїзних квитків, в тому числі єдиних і пільгових. Нові тарифи будуть на 3-4% вище старих, а нова ціна буде визначатися типом проїзного талона. На відміну від Москви, де встановлена єдина вартість квитків для наземного і підземного транспорту, в Санкт-Петербурзі діють різні тарифні плани для поїздок на метро, трамваї, тролейбусі і автобусі.

Разові квитки

Проїзні на одну поїздку вигідно купувати городянам, які рідко використовують громадський транспорт, а також відрядженим і туристам. Це самий невигідний тариф, але для гостьового маршруту його вартість виправдана. З січня 2020 – го року за жетон в метро доведеться заплатити 55 ₽, а одна поїздка в наземному транспорті – автобусі, трамваї, тролейбусі-обійдеться в 50 ₽.

Така ж ціна на квиток збережеться при оплаті банківською картою міжнародних систем Visa і Mastercard. А ось власники “пластика”, що підтримує вітчизняну платіжну систему” Мир”, можуть розраховувати на істотну знижку. При оплаті “Миром” одна поїздка обійдеться в 41 ‰ – таким чином влада хоче простимулювати петербуржців на використання внутрішнього гаманця.

При необхідності провезти в метро або наземному транспорті багаж, за нього доведеться заплатити окремо – ця послуга тепер буде коштувати 50 ₽.

 проїзд в Санкт-Петербурзі

Проїзд по карті “Подорожник”

Поповнювана транспортна карта була введена в обіг в 2011 році – на неї можна оформити будь-який проїзний квиток, крім пільгових. На безконтактній пластиковій картці зберігаються внесені кошти для оплати проїзду на громадському транспорті. Вона діє в межах міста Санкт-Петербурга і передмістя, а також годиться для поїздок в метрополітені, тролейбусі, автобусі, трамваї та електричках.

Згідно з новими тарифами, проїзд по карті” Подорожник ” подорожчає всього на 1 рубль. При цьому збережеться прогресивна система знижок-чим більше поїздок, тим нижче ціна кожного трансферу.

Для метро в 2020 році встановлена наступна тарифна сітка:

 • від 1 до 11 поїздок – 38 ₽ кожна;
 • 11-20 поїздок-37 ₽;
 • 21-30 поїздок-36 ₽;
 • від 31 до 40 – 35 ₽;
 • від 41 і більше – 34 ₽.

Тарифи для наземного міського транспорту Санкт-Петербурга встановлені за такою ж системою:

 • перші 10 поїздок-33 ₽;
 • від 11 до 20 поїздок-32 ₽;
 • 21-30 – 31 ₽;
 • 31-40 поїздок-30 ₽;
 • більше 41 – 29 ₽.

Карта” Подорожник ” використовується і для трансферів в комерційному транспорті. Згідно із законодавством, кожен транспортний засіб повинен бути оснащений валідатором для прийому платежів з електронної картки. Поповнити гаманець можна через автомат або в касі метрополітену на суму до 15 тисяч ₽.

На “Подорожник” дозволяється записати і єдині проїзні квитки з терміном дії 90 хвилин. Їх вартість з нового року становить 68‰, що на 3 рубля більше, ніж у минулому. Півторагодинний тариф досить зручний, оскільки дозволяє скористатися відразу декількома видами громадського транспорту за фіксованою ціною.

Єдині проїзні

Петербуржці та гості міста при необхідності можуть скористатися єдиними проїзними обмеженого періоду дії – до 7 діб. При цьому їх вартість буде наступною:

 • на 1 добу-185 ₽;
 • на 2 доби-265 ₽;
 • на 3 доби-355 ₽;
 • на 4 дні-440 ₽;
 • на 5 днів-530 ₽;
 • на 6 і 7 днів – 620 і 705 ₽ ₽ відповідно.
Проїзд по карті

Єдиний абонемент на поїздки протягом місяця всіма видами транспорту, в тому числі і підземки, тепер буде коштувати 3015 ₽. Стільки доведеться заплатити городянам, позбавленим соціальних пільг.

Проїзний цього типу дозволяє скористатися необмежену кількість разів послугами метро, автобусів, трамваїв і тролейбусів, але тільки в рамках встановленого терміну.

Тим, хто пересувається по Санкт-Петербургу виключно на метро, доцільніше буде скористатися так званими” довгими ” проїзними на:

 • 10 поїздок-370 ₽;
 • 20 поїздок-705 ₽;
 • 40 поїздок – 1350 ₽;
 • 70 поїздок – 3850 ₽.

Якщо городянин планує користуватися тільки наземним транспортом, можна придбати відповідний місячний абонемент:

 • на один вид транспорту-1615 ₽;
 • на два види-1915 ₽;
 • на три види – 2035 ₽.

Таким чином, підвищення торкнеться всіх видів проїзних абонементів і складе 3,97%, що трохи перевищує прогнозований рівень інфляції на поточний рік.

Проїзд для пільговиків

З травня 2019 року всім зареєстрованим на території Санкт-Петербурга громадянам РФ стала доступна єдина карта петербуржця (ЄКП). Вона відкриває доступ до цілого ряду державних і комерційних сервісів, в тому числі до оформлення проїзних документів.

Для власників ЄКП діє знижений тариф на поїздки, причому знижка буде суттєвою і складе 19¢. При оплаті банківським додатком карти вартість проїзду становить 36‰, що робить оформлення документа цілком виправданим. Отримати ЄКП можна у відділеннях банків, які беруть участь у програмі. На даний момент це Сбербанк Росії, ВТБ і Банк”Санкт-Петербург”. Для оформлення потрібен російський паспорт з реєстрацією і особиста присутність, а виробництво ЄКП займає стільки ж часу, скільки виготовлення стандартного банківського “пластика” – близько 2 тижнів.

Щоб оплатити проїзд картою петербуржця, досить на кілька секунд прикласти її до зчитувального пристрою турнікета в метро. У цьому момент з рахунку буде списана сума, рівна вартості однієї поїздки. Коли гроші закінчаться, карту можна буде знову поповнити і навіть записати на неї пільговий проїзний документ.

У Петербурзькому метрополітені діють пільги для учнів. Школярам, студентам, ординаторам та аспірантам покладена знижка на проїзні абонементи. З урахуванням січневого підвищення діють такі тарифи:

 • єдиний іменний абонемент на один календарний місяць для учнів-535 ₽;
 • єдиний місячний проїзний для студентів – 1075 ₽;
 • іменний студентський квиток на місяць для поїздок на метро – 570 ₽.

За першими двома абонементами учні можуть пересуватися як на наземному, так і на підземному громадському транспорті.

Для дітей до 7 років проїзний документ купувати не потрібно – в транспорті Санкт-Петербурга їм належить безкоштовний проїзд. Такими ж правами володіють особи, які отримали пільги в рамках федерального або регіонального законодавства. Це військовослужбовці, інваліди, діти-сироти, пенсіонери, ветерани та інші категорії громадян.

Особлива тарифна сітка встановлена на приміських маршрутах Санкт-Петербурга. Вартість квитка тут розраховується за змішаним тарифом і залежить від довжини транспортних ділянок. Це стосується таких локацій, як Ломоносов, Петродворец, Зеленогорськ, Кронштадт, Сестрорецк, Ольгино і Пушкін. Ціна квитка буде коливатися в межах 50-100 рублів залежно від маршруту.

Таким чином, в 2020-му році в Санкт-Петербурзі середня вартість разового квитка збільшиться на 2-3 рубля. При цьому найвигіднішим варіантом пересування по місту залишиться тариф ” 90 хвилин “по карті” Подорожник ” і абонемент на метро на 40 поїздок.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.