UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Якою буде індексація зарплати пожежникам України у 2023 році

Робота пожежника потребує великих зусиль. Наприклад, вага кисневого балона становить 15 кг. Морально пожежникам теж доводиться несолодко. В умовах війни працювати стало ще складніше: іноді доводиться гасити пожежі та рятувати людей під ракетними обстрілами. Але в Україні наразі немає безпечних місць. Коли пожежникам підвищать зарплату в Україні? Чи можна розраховувати на велику оплату за такого ризику для життя?

Робота за умов війни

Найбільша радість для кожного пожежника – це встигнути. Іноді рахунок йде не на хвилини, а на секунди. Саме вони такі важливі в даній професії і безцінні при рятуванні життя людей і дітей. Робота несе великі ризики для життя, тому потребує відмінної фізичної форми та схильності до самопожертви.

Після початку бойових дій у багатьох українців відбулося переосмислення. Люди стали ще тепліше ставитись до рятувальників. Більшість пожежників стверджує, що працюють не заради грошей. Але в такій складній професії важливо, щоби зарплата пожежника в Україні давала можливість якісно жити.

Зараз, коли почалася війна, важко уявити, що планувалося таку професію усунути. Бригади мали формувати з добровольців.

Пожежні частини практично не мають нового обладнання. Все те, що прослужило жоден десяток років. На жаль, за нинішніх обставин немає можливості оновити автопарк або будь-які пристрої. Державна скарбниця і так не отримує велику кількість фінансів і розраховує на міжнародну допомогу. У зв’язку з цим на полегшення роботи за рахунок нових інструментів чекати не доводиться.

Гарні новини

Заробітна плата пожежника дуже низька, особливо якщо враховувати всю специфіку та складність професії. Очікується підвищення зарплати пожежників у 2023 році в Україні. Володимир Зеленський наказав переглянути умови нарахувань. Планують найближчим часом пожежну частину переформатувати за європейських стандартів. Але це довгостроковий проект. Наразі Україна робить до цього маленькі кроки.

Президент України завдяки змінам, які збільшать виплати практично вдвічі. Вони нараховуватимуться абсолютно по-новому.

Кабінет Міністрів розглядає, як виконати указ і зробити так, щоби пожежники отримували заробітну плату не менше, ніж 20 тисяч грн. Суттєві зміни мають відчутись вже у 2023 році. Підвищення відбудеться поступово. Верховна Рада шукає можливості, як втілити у реальність указ президента.

Додатково, пожежники мають пільги з 2020 року. Наприклад, безкоштовна медична допомога тим, хто має 20 років трудового стажу. Також вони можуть розраховувати на безкоштовний проїзд до санаторію.

2022 року заробітна плата пожежного складає 10 000 грн. Але сума може змінюватись в залежності від того наскільки часто доводиться виїжджати на завдання. Також вона істотно відрізнятиметься в обласних та районних центрах.

Індексація

На жаль, в Україні відбувається підвищення цін. Індексація зарплати пожежникам України у січні 2023 року не планується. Саме завдяки цьому є можливість заощадити фінанси для забезпечення найкращого захисту України. Але Верховна Рада шукає варіантів для проведення індексації.

При цьому заробітна платня залежить від деяких нюансів. Наприклад, скільки змін відпрацьовано в місяці, стаж роботи, звання. До війни враховували ще святкові дні. Іноді для гасіння пожежі можуть бути задіяні всі бригади протягом кількох днів. Вони можуть розраховувати на премію, але лише 1 раз на рік.

Про пожежників ходять дуже часто анекдоти. Але про необхідність цієї професії стає ясно, щойно людина потрапляє в біду. Незалежно від стажу роботи, співробітникам доводиться постійно тренуватися. У своєму інтерв’ю один із фахівців каже, що дим може бути настільки щільним, що нічого не видно. Можливі, обвали та багато інших неприємностей. Існує велика небезпека, коли закінчується повітря. У деяких випадках їм необхідно подолати велику відстань за короткий час.

Пожежні мають бути стресостійкими, оскільки іноді доводиться стикатися зі смертю дорослих або навіть маленьких дітей. Але найголовніше і найприємніше – це встигнути. Саме бажання рятувати є головним у виборі професії. Деякі пожежники працювали в інших сферах.

Підвищення зарплати пожежникам в Україні 2023 р. стане додатковим приємним стимулом. Часто ця професія залишається незатребуваною. Ризик життя великий, а вести – маленька.

Кожен пожежник крім окладу має надбавки та доплату за роботу вночі.

Скорочення пожежників у 2023 році в Україні

Реформа у 2023 році торкнеться пожежників. Це станеться, починаючи з липня. Окрім підвищення зарплати, придбання нового обладнання та покращення якості роботи очікуються й неприємні новини. Вони насамперед торкнуться керівництва. Заплановано скорочення, але лише офіцерів чи керівного складу.

Співробітників звільняти не збираються, але дуже уважно ставитимуться до виконання посадових інструкцій. За недотримання правил звільнити можуть.

Пожежний повинен мати універсальні навички, такі як вміти водити машину, надавати медичну допомогу, рятувати людей та їх майно. Для цієї спеціальності не обов’язково мати вищу освіту, хоча якщо претендувати на керівні посади – вона необхідна.

Яка зарплата у пожежників за кордоном?

Заробітна плата пожежника в Америці становить 7 тисяч доларів, у Греції -1100 євро, У Німеччині працівник зі стажем може отримати 3000 євро. У Франції за даної посади можна розраховувати на 4460 євро. Залишається сподіватися, що невдовзі на таку зарплату зможуть розраховувати пожежники в Україні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.