UKRjizn.com
Image default
Допомога

Соціальні виплати малозабезпеченим на дітей 2021 в Україні

Соціальні виплати – це допомога держави, яка здійснюється у вигляді певних грошових сум. Останні новини про соціальні виплати малозабезпеченим на дітей 2021 в Україні говорять про незначне зростання допомог. Але навіть незначне зростання багатьом вселяє оптимізм і розраду.

Відомо, що становище громадян з дітьми погіршилося в період світової пандемії. Зростання соціальних виплат пов’язаний не з збільшенням коштів від уряду, а обумовлений зміною прожиткового мінімуму, який підняли в грудні 2020 року.

Соц. виплати на дітей 2021 в Україні

Огляд ситуації

В уряді неодноразово мусувалося питання про становище малозабезпечених громадян і соціально незахищених категорій населення. Щоразу обговорення зводилося до аналізу складної ситуації, пов’язаної зі світовою пандемією і перспектив її припинення.

Нормативні акти, в яких розглядається підвищення виплат, в тому числі, і соц. виплати на дітей 2021 в Україні, поки знаходяться в стадії розгляду, і це незважаючи на те, що внесений законопроект був підтриманий 239 депутатами ВР.

Зміна прожиткового мінімуму призвела до деяких трансформацій в виплачуваної допомоги на дітей, які перебувають під піклуванням або опікою. Поетапне підвищення стартувало 1 грудня. Воно пройде ще двічі: з першого липня і 1 грудня поточного року.

Оскільки така допомога вимірюється в ПМ (2,5 прожиткового мінімуму), Динаміка очевидна, як і у випадку з дітьми-інвалідами, допомога яких теж вимірюється в ПМ:

ПМ на детей

Д. Гетманцев, голова Комітету ВР з митниці та податків, заявив в ефірі закритого нині телеканалу про намір уряду збільшити виплати за дитину і повернутися до рівня 2013 року, коли щасливе сімейство отримувало 30 тисяч за первістка, і за кожного наступного в 2 рази більше, ніж за попереднього. При цьому варто нагадати, що курс долара в гривні з того моменту збільшився більш, ніж в три рази, а жінки тепер отримують 10,3 тис.гривень одноразово, і потім протягом трьох років по 860 грн. щомісяця. У сукупності це – 41,2 тисячі грн, але в перерахунку на долар-в три рази менше, ніж раніше.

Реальні факти

Останні новини про соц. виплати малозабезпеченим на дітей в Україні надійшли від Мінсоцполітики, яке виступило з гучною заявою про те, що турбота про дітей є пріоритетною для уряду України.

Однак аналіз підготовлюваного законопроекту, який вже схвалила частина депутатів Ради, не підтверджує благих намірів, озвучених Мінсоцполітики. Він показав, що в документі закладено скасування державної допомоги і деяких видів вже проведених підвищень. Юристи, які провели аналіз документа, стверджують, що це суперечить Конституції країни, тому прийняття стало проблемним. При цьому коли буде вирішення протиріч, неясно.

Державні правила з розрахунку соціальної допомоги свідчать, що вона обчислюється за складною формулою: від рівня ПМ віднімається середньомісячний сукупний дохід всієї родини, і в результаті такого підрахунку вимальовується сума, яка покладена громадянину. Таким же вибагливим чином обчислюється і допомога одиноким матерям.

Соц. виплати дітям інвалідам у 2021 році в Україні теж зміняться, завдяки поетапному підвищенню прожиткового мінімуму, оскільки вони розраховуються, як 3,5 ПМ

У таблиці можна наочно побачити, як планується збільшувати виплати на дитину інваліда

Соцвиплати дітям інвалідам

Прийняття нового законопроекту та змін у чинному законодавстві означає, що Кабінет Міністрів України визначатиме не лише порядок нарахування допомоги, а й вноситиме зміни до умов розрахунку, припинятиме дію вже запроваджених виплат.

КМУ визначатиме і дії уповноважених органів, коригуватиме, плануватиме та направлятиме перевірки щодо умов проживання та матеріального становища підопічних держави, детально вивчаючи майновий стан та рівень доходів.

На думку аналітиків, це означає не тільки посилення контролю за сім’ями, які отримують соціальні виплати на дітей в 2021 році в Україні, а й скорочення витрат у цьому секторі на абсолютно законній основі.

Є введені законодавчо обмеження, що визначають, обов’язки незаможної сім’ї-всі працездатні члени зобов’язані працювати або перебувати на обліку в центрі зайнятості. Єдиний виняток для матері-перебувати в декретній відпустці або доглядати за дитиною до 6 років, якщо є підтверджують необхідність такого кроку лікарські висновки та довідки.

Оформленням соціальних виплат малозабезпеченим сім’ям на дітей займається управління праці та соцзахисту. Звернення громадян здійснюється за місцем прописки. Для сільських жителів прийомом відповідних документів займаються сільські або селищні ради, які самі доставляють їх у відповідні інстанції.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.