UKRjizn.com
Image default
Допомога

Соціальні виплати на дітей у 2020 році в Україні

Останнім часом народжуваність стабільно зменшується на 5% в рік або навіть більше. В результаті смертність в країні значно перевищує рівень народжуваності. Масло у вогонь підливає нестабільне економічне становище, за якого молоді батьки не бажають брати на себе відповідальність за дитину, адже в більшості випадків вони просто не можуть його утримувати. У 2020 році держава планує кардинально поміняти систему підтримки та забезпечення малозабезпечених сімей з дітьми. Саме тому сім’ї цікавляться про те, які останні новини про соц. виплати малозабезпеченим сім’ям на дітей в Україні і що буде з посібником надалі.

зміни дитячих виплат

Соціальні виплати на дітей у 2020 році в Україні

Останні новини говорять про те, що мінімальні грошові виплати від держави будуть повністю залежати від рівня прожиткового мінімуму. З 2020 року прожитковий мінімум дорослої людини становитиме понад 2000 гривень. Що стосується дітей, то діти до 6 років зможуть отримати 1780 гривень, а від 6 до повноліття – 2218 гривень. На даний момент існує велика кількість соціальних виплат малозабезпеченим сім’ям та неповнолітнім дітям, які допомагають вести нормальний спосіб життя.

Якщо працююча жінка оформлена офіційно, то вона може розраховувати на декретну відпустку, який видається після медичної комісії. Догляд в декретну відпустку передбачається на сьомий місяць вагітності. Його тривалість залежить від пологів та інших факторів.

Так, при стандартних пологах жінці оплачується 126 днів. При кесаревому розтині тривалість відпустки збільшується на 2 тижні. Жінки, які постраждали в Чорнобильській автокатастрофі, можуть розраховувати на 180 днів декретної відпустки. Нарахування проводяться щомісяця і становлять 100% від офіційної заробітної плати. У непрацюючих жінок розмір соціальних виплат дорівнює 25% від прожиткового мінімуму.

Виплати по народженню дитини

Для молодих батьків, у зв’язку з народженням дитини, державою передбачено допомогу в розмірі 41 280 гривень. Фінансова допомога була введена для того, щоб забезпечити новонародженого всім необхідним. Сума виплачується не відразу, а розділяється на кілька частин.

Перша частина в розмірі 10 320 гривень виплачується практично відразу після оформлення одним з батьків допомоги. Після цього решту суми поділяють на три роки і виплачують щомісяця по 860 гривень.

декретні виплати

Соціальні виплати на дітей у 2020 році в Україні також передбачають видачу батькам бебі-боксу, в який входить все необхідне для новонародженого малюка на перший час. Вартість такого Бебі-боксу становить близько 3 тисяч гривень, і видача проводиться не пізніше 1 місяця після народження дитини.

Виплати матерям-одиначкам

Соц. виплати на дітей у 2020 році в Україні будуть також виплачуватися матерям-одиначкам. Для цього жінці необхідно звернутися до державного органу управління, щоб підтвердити соціальний статус і необхідність у посібнику. Це також стосується матерів, які не отримують аліментів на дитину. У таких випадках матері, які самостійно виховують дитину від народження і до 23 років, мають повне право отримувати від держави щомісячне посібник

Однак при цьому важливо враховувати деякі умови:

  • заробітна плата жінки повинна становити сумарно менше прожиткового мінімуму;
  • при розрахунку грошової допомоги враховуються заробітні плати всіх родичів і опікунів, які проживають в одному будинку з матір’ю і дитиною.

Середня сума грошових виплат, що гарантується державою одиноким матерям, на даний момент становить:

  • 1780 гривень – у разі, коли вік дитини до 6 років;
  • 2218 гривень-коли дитині виповнилося 6 років і аж до її повноліття;
  • 2102 гривні – з моменту настання 18 років і до 23 років.

Після виконання дитині 23 років всі соціальні виплати одиноким матерям припиняються, як і виплати аліментів, оскільки вона вважається повністю дієздатною.

Виплати батькам дітей-інвалідів

Соц. виплати дітям інвалідам у 2020 році в Україні надаватимуться, як і раніше. Їх розмір дорівнює сумі двох прожиткових мінімумів. Рідні батьки або опікуни, які фактично утримують дитину-інваліда, подають в державне управління заяву на грошові виплати по інвалідності.

Після засвідчення всіх документів батьки мають право отримувати щомісяця певну суму коштів. Однак держава, що відмовляє у виплаті допомоги в тому випадку, коли опікуни або батьки вже отримують пенсію по інвалідності дитини. В Україні щомісячні виплати на дитину-інваліда віком до 6 років складають 3558 гривень. З 6 років і до повноліття дитина інвалід може отримувати 4436 гривень.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.