UKRjizn.com
Image default
Економіка

США “гальмують” китайську індустрію мікросхем новими радикальними експортними правилами

Адміністрація Байдена в п’ятницю опублікувала масштабний набір заходів експортного контролю, у тому числі міру, спрямовану на те, щоб відрізати Китай від деяких напівпровідникових мікросхем, які виробляють у будь-якій точці світу на американському устаткуванні. Це значно розширить можливості Вашингтона у тому, щоб спробувати уповільнити технологічний та військовий розвиток Пекіна.

Правила, деякі з яких набувають чинності негайно, ґрунтуються на обмеженнях, спрямованих на початку цього року в листах провідним постачальникам виробничого обладнання – KLA Corp, Lam Research Corp та Applied Materials Inc, фактично вимагаючи, щоб вони припинили постачання на заводи, що повністю належать КНР, виробляють просунуті інтегральні схеми.

Адміністрація Байдена застосувала розширені обмеження до китайських компаній IFLYTEK, Dahua Technology та Megvii Technology, доданих до списку організацій у 2019 році у зв’язку зі звинуваченнями у тому, що вони допомагали Пекіну у придушенні меншості уйгурів.

«Це відкине китайців на роки тому», – сказав Джим Льюїс, експерт з технологій та кібербезпеки з Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), аналітичного центру у Вашингтоні, додавши, що «така політика походить від жорстких правил розпалу холодної війни».

«Китай не збирається відмовлятися від виробництва мікросхем… але це справді пригальмує цей [процесс]».

Нові правила також строго обмежують експорт американського обладнання китайським виробникам мікросхем для «електронної пам’яті» і формалізують листи, спрямовані в Nvidia Corp та Advanced Micro Devices Inc, що обмежують постачання в Китай мікросхем, що використовуються в суперкомп’ютерах, системах, на які покладаються країни всього світу для розробки ядерної зброї та інших військових технологій.

Ерік Сейєрс, експерт із оборонної політики Інституту американського підприємництва, сказав, що цей крок відображає нову спробу адміністрації Байдена стримати просування Китаю, а не просто спробувати зрівняти правила гри.

“Масштаби, правила та потенційні наслідки просто приголомшують, але диявол, звичайно ж, криється в деталях реалізації”, – додав він.

Сполучені Штати додали найбільшого китайського виробника мікросхем для «електронної пам’яті» – YMTC та 30 інших китайських компаній до списку фірм, які офіційні особи США не можуть інспектувати, що посилило напруженість у відносинах з Пекіном і запровадило 60-денний режим, який може призвести до значно більш жорстким покарань.

Компанії додаються в «список тих, хто не пройшов перевірку», коли влада США не може відвідувати їх для визначення, чи можна їм довіряти отримання конфіденційної американської технології чи ні. Останнє змушує американських постачальників виявляти велику обережність під час доставки їм виробничого устаткування.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.