UKRjizn.com
Image default
Економіка

США попередили Росію про наслідки у разі зриву зернової угоди

Сполучені Штати працюють над тим, щоб американські санкції не перешкоджали постачанню російських продуктів харчування та добрив до країн, що розвиваються, під час переговорів за участю ООН про поновлення угоди про постачання продуктів харчування з України, термін дії якої закінчується 19 листопада.

Помічник держсекретаря з економічних та ділових питань Рамін Толуї сказав в інтерв’ю «Голосу Америки», що якщо Росія не продовжить угоду, це спричинить серйозні наслідки для глобальної продовольчої безпеки.

«Коли був період, буквально за останні кілька тижнів, коли Росія призупинила співпрацю щодо угоди, ми побачили, що світові ціни на продовольство досить різко зросли. А потім, коли Росія знову приєдналася до цієї угоди, що ми дуже раді бачити, світові ціни на продукти харчування знизилися, – сказав Толуї. – Тому наслідки непродовження угоди є дуже серйозними».

У липні Росія та Україна за участю ООН та Туреччини уклали угоду про Чорноморську зернову ініціативу, яка створила можливість для постачання російського продовольства та добрив на світовий ринок. Однак тепер Росія не хоче продовжувати угоду.

Агентство “Рейтер” раніше повідомило, що Росія звернулася до Заходу з проханням послабити санкції проти Россільгоспбанку.

“Ми робимо низку дій, щоб допомогти Росії експортувати продовольство і добрива тим, хто їх потребує в країнах, що розвиваються”, – сказав Толуї, відповідаючи на питання про можливість послаблення санкцій щодо Россельхозбанка.

За словами Толуї, в рамках ініціативи з моменту її запуску в липні було експортовано близько 10 млн. метричних тонн зерна, що еквівалентно приблизно мільярду буханців хліба на місяць. Дві третини зерна вирушили до країн, що розвиваються, і це допомогло знизити світові ціни на продовольство, що виросли після вторгнення Росії в Україну.

«Коли США ввели санкції проти Росії, ми спеціально виключили із цих санкцій продукти харчування та добрива, сільськогосподарську продукцію. Ми не хочемо, щоб санкції США перешкоджали можливості країн, що розвиваються, імпортувати необхідні їм російські продукти харчування та добрива, – підкреслив Толуї. – Крім того, ми чітко заявили, що ці санкції не застосовуються до операцій, пов’язаних із продуктами харчування та добривами».

Крім того, в Держдепартаменті почала працювати пряма лінія, на яку можуть звернутися держави і компанії, які мають труднощі під час укладання угод з російськими продуктами харчування та добривами. Толуї зазначив, що це зроблено спеціально для полегшення бізнес-процесів, пов’язаних із експортом із Росії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.