UKRjizn.com
Image default
Економіка

США провели конструктивні переговори з Індією щодо російської нафти

Сполучені Штати та Індія провели конструктивні обговорення пропозиції щодо обмеження цін на російську нафту, заявив у п’ятницю заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо.

Індія та Китай збільшили закупівлю нафти в Росії після вторгнення в Україну за ціною, нижчою від ринку, тоді як західні санкції підштовхнули глобальну інфляцію до найвищого за останні роки рівня і завдали шкоди доходам європейських та американських компаній, пов’язаних з торгівлею російською нафтою.

Країни «Великої сімки» прагнуть запровадити механізм обмеження цін на експорт російської нафти до 5 грудня, коли набудуть чинності санкції Європейського Союзу, які забороняють морський імпорт російської нафти.

«У мене була дуже конструктивна розмова з моїми індійськими колегами про пропозицію про верхню цінову межу, я також багато розмовляв із представниками індійського бізнес-сектору», – сказав Адейемо в Нью-Делі у п’ятницю, виступаючи на прес-конференції.

Пропозиція обмежити ціни на російську нафту спрямована на скорочення доходів від продажу нафти, які Москва використовує для фінансування свого вторгнення в Україну, та водночас забезпечити достатню світову пропозицію за доступними цінами, сказав Адейемо.

«Це дозволить, як і раніше, використовувати європейські та американські сервіси… для закупівлі та транспортування російської нафти», – сказав він.

Адейемо сказав, що боротьба з інфляцією є пріоритетом для Сполучених Штатів, і що країна також хоче забезпечити адекватне постачання світових ринків нафти.

“Ми дуже стурбовані тим, що 5 грудня доступ до російської нафти для всього світу зменшиться, що потенційно може призвести до підвищення цін”, – сказав Адейемо.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.