UKRjizn.com
Image default
Економіка

США та Японія розпочинають економічний діалог для протистояння Китаю та Росії

США та Японія оголосили у п’ятницю про початок нового економічного діалогу, спрямованого на протидію Китаю та наслідки російського вторгнення в Україну.

За повідомленнями японської преси, під час зустрічі міністрів торгівлі та голів дипломатичних відомств у форматі «Два плюс два», яка розпочалася сьогодні у Вашингтоні, мала бути досягнута домовленість про спільні дослідження з виробництва напівпровідників наступного покоління.

У зустрічі взяли участь держсекретар Ентоні Блінкен, міністр торгівлі США Джина Раймондо, а також міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі та міністр торгівлі Коїті Хагіуда.

«Для першої та третьої за величиною економік світу дуже важливо, щоб ми разом захищали економічний порядок, заснований на правилах, у якому всі країни можуть брати участь, конкурувати та процвітати», – сказав Блінкен на відкритті сесії.

Держсекретар заявив, що нещодавні світові події, у тому числі пандемія COVID-19 та війна в Україні, продемонстрували вразливість найважливіших ланцюжків постачань, тоді як дедалі більше країн зіткнулися зі збільшенням боргового тягаря через непрозору практику кредитування.

«Примусові та репресивні економічні методи, які застосовують Китайська Народна Республіка, змушують країни робити вибір, який ставить під загрозу їхню безпеку, їхню інтелектуальну власність та їхню економічну незалежність», — сказав Блінкен.

Йосімас Хаясі назвав вторгнення Росії в Україну серйозним викликом міжнародному порядку і, маючи на увазі Пекін, заявив про спроби «несправедливого та непрозорого використання економічного впливу для реалізації стратегічних інтересів» та зміни існуючого міжнародного порядку.

«Щоб ефективно впоратися з цим, важливо обговорювати зовнішню політику та економічну політику як єдине ціле, а не обговорювати їх окремо», – сказав Хаясі.

Японська газета “Ніккей Сімбун” повідомляє, що до кінця цього року в Японії буде створено центр розробки напівпровідників для дослідження напівпровідникових мікросхем, виготовлених за технологією 2 нанометри.

Виробництво напівпровідників має розпочатися у 2025 році, угода про створення центру буде включена до заяви, яка буде опублікована за підсумками сьогоднішньої зустрічі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.