UKRjizn.com
Image default
Економіка

США, як і раніше, зацікавлені в розвитку Близького Сходу

Президент Джо Байден заявив у суботу, що Сполучені Штати залишаться активним та зацікавленим партнером для Близького Сходу, і закликав лідерів, які зібралися на саміті країн Перської затоки, розглядати права людини як потужну силу економічних та соціальних змін.

«Сполучені Штати інвестують у побудову позитивного майбутнього [ближневосточного] регіону в партнерстві з усіма вами, і Сполучені Штати нікуди не йдуть, – сказав Байден арабським лідерам у своїй промові на відкритті саміту.

Байден прагне відкрити новий розділ у діяльності США на Близькому Сході, сподіваючись уникнути військових конфліктів і натомість розвивати регіон, країни якого поважають внутрішні справи один одного, але прагнуть економічної інтеграції та загальної оборони на тлі побоювань з приводу агресивного іранського режиму.

Під час своєї першої поїздки на Близький Схід як президент, Байден зосередився на суботньому саміті за участю шести держав Перської затоки, а також Єгипту, Йорданії та Іраку, до цього зустрівшись із наслідним принцом Саудівської Аравії Мохаммедом бін Салманом.

Той факт, що президент напередодні вітав спадкоємця, викликав критику в Сполучених Штатах через численні порушення прав людини в саудівській монархії, насамперед через жорстоке вбивство журналіста Washington Post і критика влади Саудівської Аравії Джамаля Хашоггі. Американські розвідслужби дійшли висновку, що за вбивством стоїть нащадковий принц Мохаммед, але сам він це заперечує.

Відносини між Єгиптом і Сполученими Штатами також були непростими в перші місяці президентства Байдена на тлі розбіжностей щодо дотримання прав людини, перш ніж зусилля Єгипту щодо посередництва у припиненні вогню в Газі у травні 2021 року призвели до відновлення взаємодії.

Президент Байден каже, що свобода преси та демократичні права можуть призвести до різкої критики, але здатність говорити відкрито та вільно обмінюватися ідеями – ось що рухає інноваціями.

«Підзвітні установи, вільні від корупції, які діють прозоро і дотримуються верховенства закону, – найкращий спосіб забезпечити зростання, реагувати на потреби людей і, на мою думку, забезпечувати справедливість», – сказав Байден.

Глава Білого дому приїхав до Саудівської Аравії, сподіваючись укласти угоду на постачання нафти, щоб допомогти знизити ціни на бензин, які довели інфляцію в США до більш ніж 40-річного максимуму і сприяли зниженню президентського рейтингу.

Незважаючи на те, що щодо нафти американський лідер залишає регіон «з порожніми руками», не отримавши від близькосхідних нафтовидобувачів конкретних обіцянок, Байден сподівається, що його дипломатичні зусилля тут підштовхнуть групу ОПЕК+ до збільшення видобутку нафти, коли вони зустрінуться 3 серпня.

«Я з нетерпінням чекаю на можливість побачити, що відбудеться в найближчі місяці», — сказав Байден.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.