UKRjizn.com
Image default
Економіка

США закликають G20 натиснути на Росію для вирішення зернової кризи

Питання продовольчої та енергетичної безпеки опиняться у центрі уваги учасників зустрічі міністрів закордонних справ країн G20, яка відбудеться цього тижня в Індонезії. Високопоставлений представник Держдепартаменту заявив у вівторок, що члени «Великої двадцятки» мають наполягати на тому, щоб Росія підтримала зусилля ООН щодо відкриття морських шляхів, заблокованих внаслідок війни, яку Москва веде в Україні

Рамін Толуї, помічник держсекретаря у справах економіки та бізнесу, повідомив журналістам, що держсекретар Ентоні Блінкен порушить питання енергетичної та продовольчої безпеки як на головному засіданні міністрів закордонних справ G20, яке відбудеться у п’ятницю, так і на двосторонніх зустрічах у кулуарах головного заходу.

«Країни G20 повинні закликати Росію до відповіді та наполягати на тому, щоб вона підтримувала поточні зусилля ООН щодо відкриття морських шляхів для доставки зерна, – сказав він, маючи на увазі ініціативу щодо доставки українських та російських продуктів харчування та добрив на світові ринки. – Незалежно від того, чи це відбувається на рівні G20 або на рівні окремих країн, що входять до G20, це важливий момент, на якому сконцентрується держсекретар Блінкен».

Деніел Крітенбрінк, який курирує в Держдепартаменті регіон Східної Азії, заявив на тому ж брифінгу, що він очікує на «відвертий» обмін думками щодо України в ході двосторонніх переговорів між Блінкеном і міністром закордонних справ Китаю Ван І в кулуарах G20.

“Це буде ще одна можливість висловити наші очікування щодо того, що ми очікуємо від Китаю, і чого він не повинен робити в контексті України”, – сказав він.

Незадовго до вторгнення в Україну, Китай та Росія оголосили про своє «безмежне» партнерство. У Білому домі вже зазначали, що США не бачили, щоб Китай ухилявся від виконання західних санкцій щодо Москви чи постачав військове обладнання Росії.

Однак, Китай відмовився засудити дії Росії в Україні і розкритикував санкції, введені Заходом щодо Москви.

США попередили про наслідки, зокрема санкції, якщо Китай почне надавати підтримку російському військовому потенціалу.

Вашингтон називає Китай своїм головним стратегічним суперником і побоюється, що Пекін одного разу може спробувати силою захопити Тайвань, як Росія напала на Україну.

Критенбрінк заявив про «абсолютну важливість» підтримки відкритих ліній комунікацій з Пекіном, «щоб запобігти будь-яким прорахункам, які можуть ненавмисно призвести до конфлікту та конфронтації».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.