UKRjizn.com
Image default
Економіка

США закуплять українське зерно для регіонів світу, яким загрожує голод

Сполучені Штати протягом найближчих кількох тижнів закуплять в України близько 150 тис. тонн зерна для майбутнього постачання продовольчої допомоги в рамках угоди про відновлення зернового експорту з українських чорноморських портів. Девід Бізлі, голова Всесвітньої продовольчої програми (ЗПС) ООН, повідомив про це агенцію «Ассошіейтед Прес».

Кінцеві пункти призначення зерна поки не підтверджені, переговори з цього приводу продовжуються, сказав Бізлі. Проте, заплановане постачання – одне з кількох, які зараз проводить агентство ООН з боротьби з голодом – більш ніж у шість разів перевищує кількість зерна на судні, яке було направлено агентством з України до району Африканського Рогу на північному сході континенту, мешканцям якого загрожує голод .

Останнім часом мешканці регіону, до якого відносять Джибуті, Сомалі, Судан та Ефіопію, зіткнулися із голодом через посуху. У Сомалі від недоїдання вже загинули тисячі людей, а всього в регіоні, за даними ООН, голодують 22 мільйони людей.

За словами Бізлі, довгоочікуване судно з України доставить до регіону 23 тис. тонн зерна, чого достатньо, щоби прогодувати 1,5 мільйона людей протягом місяця. Очікується, що судно пришвартується в Джибуті 26 або 27 серпня, а пшеницю передбачається відправити по суші на північ Ефіопії, де мільйони людей у ​​регіонах Тиграй, Афар та Амхара зіткнулися не лише із посухою, а й міжетнічним конфліктом.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш повідомив у суботу, що відповідно до укладеного минулого місяця угоди про відновлення експорту зерна з України, яке припинилося відразу після російського вторгнення, Київ уже експортував із країни понад 650 тисяч тонн зерна.

Генсек ООН Антоніу Гутерріш відвідує судно, що перевозить зерно з України, у порту Стамбула, Туреччина, 20 серпня 2022 року

Генсек ООН Антоніу Гутерріш відвідує судно, що перевозить зерно з України, у порту Стамбула, Туреччина, 20 серпня 2022 року

“Інша частина цієї пакетної угоди – безперешкодний доступ до світових ринків російських продуктів харчування та добрив, які не підпадають під санкції”, – сказав Гутерріш у Стамбулі, де він відвідав координаційний центр, який займається реалізацією домовленостей щодо експорту зерна.

Він сказав, що ті країни, які ввели санкції проти Росії у зв’язку з її вторгненням в Україну, ясно дали зрозуміти, що обмежувальні заходи не поширюються на продукти харчування та добрива, але додав, що, тим не менш, це справило «стримуючий ефект» на експорт.

“Існує певна кількість перешкод і труднощів, які необхідно подолати щодо судноплавства, страхування та фінансів”, – заявив Гутерріш, виступаючи на прес-конференції разом з міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром.

Гутерріш сказав, що Організація об’єднаних націй працює з Вашингтоном та Європейським Союзом над усуненням цих перешкод.

«Отримання більшої кількості продовольства та добрив з України та Росії має вирішальне значення для подальшого заспокоєння товарних ринків та зниження споживчих цін», – наголосив він.

До 24 лютого на Росію та Україну припадало близько третини світового експорту пшениці. Росія є також великим експортером добрив.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.