UKRjizn.com
Image default
НовиниФінанси

Стало відомо, як подорожчає алкоголь в 2021 році в Україні

Алкогольні напої, тютюнові вироби почали дорожчати ще в шістнадцятому році. Подорожчання пов’язане з підвищенням акцизів. Депутатами Верховної Ради було запропоновано підвищувати акцизний податок щорічно протягом трьох років рівно на 15%. У цей час Міністерство фінансів України запропонувало підвищувати акцизи ще довше, строком до п’яти років. Даний проект знаходиться на розгляді, в разі його прийняття алкогольні напої незабаром підвищаться на 50% (ставка для горілки), 100% (для пива). Тому багато хто задається питанням, коли буде подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні. Відповідь-подорожчання почнеться з двадцятого року.

подорожчає алкоголь

Підвищення цін на алкоголь з 2016 по 2020 рік

Дорожчати алкогольні напої почали ще в шістнадцятому році. За основу було взято варіант, запропонований Міністерством фінансів. Суми підвищень на лікеро – горілчані, хмільні напої були різними.
Підвищення на пиво з шістнадцятого по двадцятий роки виглядало наступним чином (всі підвищення починалися з січня місяця кожного року):

 • у шістнадцятому році ціна на пиво підвищилася на 2,48 за 1 л (депутати пропонували підвищення на 1,43 за 1 л);
 • у сімнадцятому році акцизний податок збільшився на 2,60 за літр (депутатський варіант) – 1,64 грн);
 • у вісімнадцятому році ціна на пиво зросла на 2,73 (депутатська ставка – 1,89 грн);
 • у дев’ятнадцятому році ціни на пиво збільшилася на 2,87 грн;
 • у двадцятому році підвищення становило рівно 3 гривні.
 • Податок на напої, що містять спирт, підвищувалися по-іншому:
 • у шістнадцятому році акцизний податок на спирт становив 105,8 за 1 л;
 • у сімнадцятому році збільшення за один літр чистого спирту становило 111,09 гривень;
 • починаючи з січня місяця вісімнадцятого року, ціни на спиртні напої зросли на 116,64 гривні;
 • у дев’ятнадцятому році літр спирту можна було купити за 122,48 гривні;
 • у двадцятому році акцизний податок становив 128,6 гривень за 1 літр.

У зв’язку зі стрімким підвищенням цін на алкогольні напої, всіх цікавить питання, з якого числа подорожчання алкоголю в Україні варто очікувати в двадцять першому році, враховуючи, що підвищення цін в попередніх роках відбувалися в січні місяці.

Из чего складывается стоимость алкогольной продукции

Коли буде подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні?

Згідно з останніми новинами, в двадцять першому році планують підняти законопроект, прийнятий депутатами. В такому випадку Лікеро-горілчані напої підвищаться практично в половину. Перші підвищення варто очікувати навесні. Іншими словами, відбудеться подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні в березні на 5,6%. Тоді в роздробі вартість півлітрової пляшки горілки коштуватиме трохи більше тридцяти гривень. Лікеро-горілчані напої зростуть в ціні до ста п’ятдесяти гривень за літр. При цьому, якщо власники торгових точок будуть встановлювати ціну на спиртні напої меншу за встановлену законом, вони будуть змушені платити штраф п’ять тисяч гривень.

У двадцятому році підвищення були меншими. У процентному відношенні акцизний податок підвищився на 15%, як і в минулих роках. Таким чином, півлітра можна було купити за шістдесят гривень.

 

 

 

Оскільки розмір підвищень досі обговорюється, можливо, в двадцять першому році підвищення цін складе 50%, в такому випадку пляшка горілки буде коштувати мінімум сімдесят гривень. На даний момент мінімальна ціна горілки варіюється в межах п’ятдесяти чотирьох гривень. Останнє підвищення відбулося першого вересня двадцятого року. До цього часу ціна за півлітра горілки становила трохи менше сорока дев’яти гривень. При цьому в середньому вартість півлітрової пляшки горілки варіюється в межах п’ятдесяти, сімдесяти п’яти гривень.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.