UKRjizn.com
Image default
Податки

Ставка єдиного податку в 2020 році в Україні

Багато людей задаються питанням, навіщо взагалі платити податки. Але фінансово грамотні громадяни знають, що це потрібно для того, щоб держава могла реалізовувати соціальні цілі: рівень національної безпеки і добробуту, якість життя, освіти і здоров’я, споруда доріг, боротьба з бідністю. Це невід’ємний етап економіки будь-якої країни. Тому всіх дрібних підприємців цікавить, яким буде єдиний податок у 2020 році в Україні. У нашій країні надається можливість вибрати загальну або спрощену систему оплати податків.

податок

Другий варіант оподаткування дуже поширений серед дрібних підприємців. Перевага такої форми не тільки в простоті ведення бухгалтерського та податкового обліку, але і в низьких ставках самого податку. Плюс, не всі зобов’язані використовувати під час своєї діяльності касові або фіскальні апарати (РРО). Всього груп єдиного податку 4 і всі вони різні. Яким видом діяльності зайнятися, яку правову форму вибрати, скільки найняти співробітників і який буде обсяг доходу – всі ці питання і визначатимуть одну з форм оподаткування.

1 група

Це фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю, але не беруть на роботу працівників у своїй діяльності. Займаються тільки роздрібною торгівлею або надають послуги з побуту. Максимальний річний дохід – 300 000 грн. У п. 297. 1 ст. 297 ПКУ перераховані всі можливі види послуг, які дозволено надавати.

Оплата даного податку зафіксована для осіб першої групи. Вона розраховується як певний відсоток від ПМ. Місцеві управлінські органи займаються встановленням податкової ставки. Щоб уникнути необдумано завищених ставок, зазначено, що вона не може перевищувати 10% від ПМ. Це означає, що в 2020 році зміни ставки не буде, зате буде підвищуватися ПМ і мінімальна зарплата. Середній розмір податку становитиме приблизно 207-221 грн. майже на тому ж рівні, що і в 2019 році.

Якщо доходи платника 1 групи збільшуються, то у нього є два варіанти:

  • перейти на таку форму оподаткування;
  • відмовитися від цієї форми оподаткування.
    У такій ситуації, 15%-ий податок буде встановлений на різницю сум ліміту і його перевищення.
калькулятор

2 група

Це все ті ж фізособи, що займаються підприємництвом. Вони надають послуги, займаються виробництвом, ресторанним господарством і продажем в роздріб. Кількість найманих працівників від 0 до 10 осіб, а сума річного доходу становить не більше півтора мільйона гривень. Також надається можливість працювати без РРО, за умови, що сума доходу нижче мільйона гривень. Виняток тільки для підприємців, що займаються реалізацією технологічно складного товару, ліків, медикаментів і пива. Суб’єктам цієї групи не дозволено займатися нерухомістю, ювелірною справою з дорогоцінних металів і каменів. Суб’єкти, що займаються таким видом підприємництва, відносяться до 3 групи, якщо відповідають всім іншим вимогам.

Податкову ставку для другої групи, так само, як і для першої, встановлюють органи місцевої влади. Вона є фіксованою, як відсоток від мінімальної зарплати. Зазвичай, цей відсоток нижче 20%. За прогнозами, мінімальна зарплата в 2020 році становитиме 4425 грн., з цього випливає, що особи другої групи платитимуть приблизно 885 грн щомісяця в казну держави. Але так як для перших двох груп встановлений ліміт, вище зазначеної суми податок точно не буде, може бути тільки менше.

3 група

Це все те ж саме, тільки включаючи вже і юрособи. Співробітників, найнятих на роботу платниками податків третьої групи, може бути необмежена кількість. Організаційно-правова форма діяльності може бути будь-хто, а на суму річного доходу встановлено ліміт у 5 мільйонів гривень. Як відомо, ставка єдиного податку у 2020 році в Україні для осіб цієї групи, становить 5% від доходу, але є і ставка, яка складає 3% + податкова оплата на додану вартість (ПДВ). Вжито деяких заходів щодо контролю за платниками податків 3 категорії. У подвійному розмірі буде встановлений єдиний податок для юридичних осіб для тих, чий дохід вище встановленого ліміту, а також, якщо гроші зароблені забороненим видом діяльності або іншим методом розрахунку від грошової.

Суб’єктам третьої групи дозволено займатися оцінкою нерухомості, її купівлею, орендою і продажем. Дозволена також діяльність з виготовлення та реалізації коштовностей (але при цьому особи цієї групи не можуть сплачувати ПДВ).

4 група

Виробники у сфері сільського господарства, у яких с/г виробництво відповідає або перевищує 75%, ніж за минулий рік. Рівень ставки для даної групи залежить від земельних угідь і категорії розташування, фіксованого значення не зазначено. Іншими словами, спочатку проводиться грошова оцінка володінь суб’єкта, враховуючи при цьому коефіцієнт індексації. В результаті виходить так, що податок для представників цієї групи індивідуальний. Оплата з податку здійснюється наступного року, після звітного року, а саме 20 лютого.

налог


Кількість найманих працівників і сума доходу можуть бути будь-якими. Обов’язково повинні бути документи на землю. Цю групу складають більшість підприємців, які в минулому платили сільськогосподарський податок. Суб’єктами 4 категорії платників податків не можуть бути:

  • ті, у кого 50% від дохідної суми отримані від реалізації рослин декоративних рослин, хутряного виробництва, дичини;
  • ті, хто займається продажем товарів, на які накладається акциз (крім виноробів);
  • ті, хто заборгував минулий звітний період.

Є також прогнози, що єдиний податок з 01.04.2020 може доповнитися ще категорією підприємців у сфері інформаційних технологій. Це розробники ігор, програмісти і т. д. Юридичним особам нової групи можна буде наймати працівників, а ліміт річного доходу складе – 7,5 млн грн. Коли зроблять нововведення і чи зроблять взагалі, поки не відомо.

Коли оплачувати єдиний спрощений податок?

Штрафні санкції будуть накладені на всіх, хто затримав оплату. Неважливо, навмисно це було чи ні.

Сплата єдиного податку суб’єктами першої та другої групи відбувається методом авансового внеску до 20 числа кожного місяця.

налоговые сборы

Оплачувати потрібно за адресою податкового місця. Зверніть увагу, що 20 липня, 20 вересня, 20 грудня 2020 року випадає неробочий день, тож термін оплати переноситься на попередній день. Таким методом авансу можна оплатити наперед весь поточний річний період.

Тим, хто не використовує найману працю в першій і другій групі, надають місячне звільнення від виплат на час відпустки або хвороби. Якщо період лікарняного трохи затягнувся, то підприємець зобов’язаний надати відповідний лікарняний лист в податкову.

Особи, які належать до третьої групи, повинні сплатити податок протягом 10 днів, починаючи від останнього дня, в який можна було подати декларацію про оплату податку за звітний квартал.
Платники четвертої групи сплачують єдиний податок на рахунки місцевого бюджету, залежно від того, де знаходиться ділянка землі.

Реквізити для оплати єдиного податку в 2020 році трохи змінилися. В Україні, кожна область, район або місто мають різні розрахункові рахунки, за якими сплачуються податки. Щоб упевнитися в достовірності рахунку, необхідно зайти на сайт Державної фіскальної служби України (ДФСУ) або в місцеву податкову і перевірити там потрібні реквізити.

Можна сказати, що сума єдиного податку у 2020 році в Україні особливо нічим не відрізнятиметься від минулого року, крім можливої нової категорії платників податків.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.