Стінгазети з’явилися ще в радянські часи на виробничих підприємствах. У той час вони давали можливість кожному робітнику звернутися до начальства, висловити свої скарги та пропозиції. Зараз стінні газети втратили своє первісне значення і стали приємним атрибутом, приурочених до свят. Стінгазета на Новий рік 2023 своїми руками щорічно випускається в школах, дошкільних закладах, на підприємствах і в офісах. Це прекрасний спосіб проявити креатив, привітати оточуючих із зимовими святами і згадати приємні моменти року, що минає. У цій статті ми зібрали цікаві ідеї для плакатів на Новий рік і готові шаблони, які допоможуть спростити оформлення.
Основні правила створення стінгазети
До процесу створення стінгазети підключаються всі бажаючі. На допомогу дошкільнятам і молодшим школярам прийдуть батьки, вчителі та вихователі, а ось учні старших класів легко справляються з творчим завданням самостійно. В трудових колективах, як правило, організаційними питаннями займаються активісти.
Для початку необхідно продумати, в якому стилі буде оформлена стінгазета. Тут немає обмежень для творчості – дозволяється все, що може бути реалізовано на папері або закріплено на аркуші. В роботу включають елементи скрапбукінгу, квілінгу, печворку, витинанки, орігамі та аплікації.

Найчастіше зустрічаються мальовані стінгазети – їх довіряють створювати тим, хто володіє певними художніми талантами. Нехай “художник” виконає начерки простим олівцем, а розфарбовуванням, текстом і декором займеться хтось інший.
Перед створенням потрібно намітити, як будуть розташовані основні елементи плаката – написи, аплікації, малюнки, вітальне послання, фотографії і т. д. Важливо, щоб композиція була урівноважена – заголовок не повинен займати багато місця, інакше текст доведеться робити занадто дрібним. Приділіть увагу колірній гамі-плакат повинен бути яскравим, але не викликає, краще оформити його в єдиній палітрі.
Стінгазету, як правило, оформляють на ватмані формату А1, а для великомасштабної задумки використовують кілька аркушів. Робота буде виглядати ефектніше, якщо ви продумаєте текстурний кольоровий фон для розміщення основних елементів. Затонувати папір можна кількома способами:
- вмочити суху кисть в гуаш і виконати мазки в одному напрямку;
- набризкати фарби за допомогою зубної щітки;
- заштамповать простір шматочком поролону з фарбою.
Ватман тонують, залишаючи з кожного краю по парі сантиметрів, щоб плакат не зливався зі стіною.
Крім малюнків, аплікацій і композицій, в новорічні плакати включають таку інформацію:
- досягнення класу або школи за минулий рік – перемоги в конкурсах і олімпіадах, спортивні рекорди, участь у творчих та мистецьких заходах;
- привітання з Новим роком в прозі і віршах;
- цікаві факти та історія новорічного свята;
- спільні фотографії;
- інтерактивний блок з конкурсами та нагородженням переможців;
- конверт, в якому кожен може залишити своє новорічне послання.
Шаблони символів нового року
Згідно зі східним календарем, покровителем 2023-го року буде Кролик. Мальованому гризуну в композиції можна відвести ключове місце.
Спростити роботу допоможуть готові шаблони:
Провідними відтінками в рік Кролика будуть білий, сріблястий, блакитний і сірий. Цю палітру використовуйте і при створенні плаката, тільки обов’язково розбавляйте композицію яскравими блоками і написами.
Крім господині наступаючого року, на стінгазеті можна розташувати улюблені ласощі гризуна – приклеїти зернятка крупи або колосся пшениці. Красиво виглядатимуть ялинові гілки або шишки, пофарбовані сріблястою фарбою.
Готові зображення знадобляться тим, хто не впевнений у своїх художніх талантах, але хоче отримати відмінний результат. Картинку можна змалювати простим олівцем, а потім розфарбувати гуашшю або аквареллю. Інший варіант-роздрукувати в чорно-білому вигляді і перенести на білий лист ватману за допомогою копірки. Готову” переводку ” теж розфарбовують в відповідні тони.
Умільці придумали ще один спосіб перенести зображення на ватман:
- Роздрукувати малюнок в чорно-білому кольорі на аркуші А4.
- Помістити його позаду ватману і зафіксувати невеликими шматочками скотча.
- Притулити ватман разом з малюнком до вікна в світлий час доби.
- За наметившемуся контуру обвести зображення простим олівцем.
Якщо хочете яскраву стінгазету, тоді роздрукуйте малюнок на кольоровому принтері, виріжте по контуру і приклейте на ватман. За аналогією можна застосувати відповідні вирізки з журналів і листівок.

Будь-який з обраних персонажів буде основним великим елементом стінгазети, навколо якого будуть розташовуватися написи, привітання та прикраси. В якості декору підійдуть:
- кольорова фольга;
- блискучий дощик;
- паперові витинанки;
- серпантин;
- биті ялинкові іграшки;
- косметичний гліттер;
- вата і ватяні диски;
- декор з відділів рукоділля-Бісер, банти, стрази, паєтки, намистини, камені;
- текстиль – мереживо, тканини, стрічки, мотузка.
Готові плакати на Новий рік
Ще простіше створювати стінгазету на основі готових барвистих плакатів. Вони послужать фоном для святкової композиції, вам же залишиться написати вітальну промову, оформити написи і приклеїти відповідні фотографії. Шрифт привітань не повинен бути занадто дрібним, а саму мову слід зробити лаконічною, в бадьорому позитивному тоні.
За друкуванням таких плакатів краще звернутися в друкарню або поліграфічну компанію. Сучасне обладнання дозволяє робити широкоформатні відбитки без втрати в кольорі. Тільки майте на увазі, що на лакованій папері вам не вдасться зробити написи ручкою або фломастерами, тому роздруковувати краще на звичайних аркушах ватману.
Готові плакати – відмінний варіант для офісу чи підприємства, де часто не вистачає часу для творчості, а привітати колег дуже хочеться.
Шаблони-розмальовки
Учні молодших класів із задоволенням візьмуть участь у створенні стінгазети по чорно-білому шаблоном. Він являє собою улюблену всіма малюками розмальовку – тільки контури, які потрібно заповнити квітами на свій розсуд. Залучіть до розфарбовування відразу кілька дітей – розподіліть між ними окремі елементи, роздайте олівці, фломастери чи фарби. Особливих навичок для розфарбовування не потрібно, але процес вийде цікавим і з гарантовано успішним результатом.
Порожні блоки на плакатах використовуйте для розміщення вітальних віршів або спільних фотографій. Не забувайте підписувати авторство – який клас або група брали участь у створенні стінгазети.
Якщо немає можливості роздрукувати шаблони великого формату на цілісному ватмані, скористайтеся офісним принтером і стандартними листами А4. Діяти слід за такою інструкцією:
- Сполучення клавіш ctrl + P відкрийте вікно друку.
- Знайдіть вкладку “Параметри” і пункт “Многостраничность”.
- Приберіть галочку навпроти ” Багатосторінковість “і виберіть опцію”друк плаката”.
- Вкажіть відповідний розмір і запустіть друк.
На виході ви отримаєте свого роду паззл-програма розділить одне велике зображення на кілька аркушів. Вам залишиться з’єднати їх клеєм або скотчем і приступати до розфарбовування. Якщо використовуєте клей, дочекайтеся повного висихання складу, щоб розфарбування не розповзлася під час роботи.
Цікаві ідеї для стінгазет
Стінна газета вийде оригінальною і такою, що запам’ятовується, якщо ви вкладете в її створення якусь цікаву задумку.
На роботі. Попросіть співробітників принести дитячі фотографії. Виріжте личка і приклейте на ватман без підписів – напевно, кожному буде цікаво вгадувати в дитячих фото своїх колег.
Кожному дайте завдання намалювати свій жартівливий автопортрет або зображення на весь зріст, а також охарактеризувати себе в парі речень. Портрети розмістіть анонімно на стінгазеті – буде весело читати і вгадувати авторів.
Намалюйте на плакаті ялинку і підготуйте кілька записок з новорічними побажаннями або передбаченнями – можна використовувати і жартівливі, і серйозні. Кожну записку скрутіть в трубочку, перев’яжіть блискучим дощиком або яскравою тасьмою і підвісьте на імпровізовану ялинку. Вийде свого роду новорічне ворожіння – кожен зможе зняти записку і дізнатися, що його чекає в новому році.
Святковий красивий плакат можна оформити і у вигляді календаря побажань:
- У школі і саду. Дитячий варіант ідеї з побажаннями і передбаченнями можна використовувати в якості творчого подарунка від батьків або педколективу. Підготуйте міні-конвертики з вкладеними всередину записками і сувенірами, підпишіть кожен ім’ям дитини і розмістіть на стінгазеті будь-яким зручним способом. Малечі буде цікаво розшукувати свій конверт і дізнаватися, що в ньому запечатано. Ця ідея підійде для хлопців, які вже вміють читати своє власне ім’я та прізвище.
- Для дому. Стінгазета може стати цікавим атрибутом домашнього святкування. Тут можна відобразити всі значущі події минулого року – свята, дні народження, поїздки на відпочинок, пікніки, поповнення сім’ї, збір врожаю, вдалий улов і т. п. Прикріпіть до постеру мініатюрні мішечки, рукавички або шкарпетки з милими сувенірами для кожного з близьких. Не забудьте врахувати їх інтереси і переваги – отримати такий знак уваги буде приємніше удвічі.
При створенні стінгазети не варто повністю копіювати ідеї минулих років-це має бути унікальне творіння, що відображає атмосферу минулого року. Вкладені зусилля у вигляді прикладного мистецтва, художньої творчості і красномовства працюватимуть на створення святкової атмосфери і неодмінно порадують оточуючих.