UKRjizn.com
Image default
ДопомогаОсвіта

Стипендія студентам в 2020 році в Україні

Більшість абітурієнтів цікавиться питанням, яка стипендія в Україні буде надалі, так як надходження в університет або інший навчальний заклад, який знаходиться в іншому місті, передбачає витрати на харчування, одяг та проживання в гуртожитку. Деякі сім’ї мають не такий великий рівень доходу, щоб дозволити собі всі ці витрати, з-за чого питання стипендії приділяється так багато уваги.

студенческий билет

Українська реформа освіти та її особливості

Освітня реформа, яка впроваджується вже довгий час, привнесла велика кількість нововведень, які також стосувалися вищих освітніх установ. Експерти встановили, що старий спосіб нарахування і розподілу коштів між студентами неефективний і погано позначається на самій стипендіальної системі, а тому було прийнято рішення розділити стипендії на дві різні виплати. Тепер студентам нараховується академічна або соціальна стипендія. Відповідно до цього, кожен навчальний заклад повинен мати два окремих фонди, які відповідають за формування та виплату стипендіальних нарахувань учням.

Додатково були змінені умови отримання нарахувань, що призвело до появи серйозної конкуренції між студентами. Саме тому багатьох абітурієнтів та учнів хвилює питання, яка буде стипендія студентам в 2020 році в Україні, і хто все ж може на неї розраховувати.

Соціальна стипендія

Соціальну стипендію отримують учні, які відносяться до певних соціальних груп. Ось приклади цих груп:

 • діти-сироти, у яких немає опікунів;
 • малозабезпечені студенти, які підтвердили своє погане матеріальне становище;
 • інвалід;
 • студенти, у яких батько або батьки є ветеранами або учасниками бойових дій;
 • студенти, батьки або опікуни яких стали жертвами Чорнобильської аварії;
 • діти, чиї батьки загинули, навчаючись у навчальному закладі;
 • діти, батьки яких є інвалідами 1 і 2 груп.
карты

Середня соціальна стипендія в Україні на 2020 рік становить 500-2000 грн. Для отримання таких виплат потрібно написати заяву на ім’я керівника навчального закладу та надати певні папери, а також всі необхідні довідки. Дізнатися конкретний перелік довідок і паперів можна в самому навчальному закладі. Стандартний пакет документів складається з:

 • Особистих документів студента, а саме ксерокопії сторінок паспорта. Якщо у студента з якихось причин немає паспорта, то він може надавати копію свідоцтва про народження.
 • Копії ідентифікаційного коду.
 • Копії студентського квитка.
 • Довідки або іншого документа, що підтверджує право студента на отримання соціальних нарахувань.

Бувають випадки, коли цього стандартного пакету недостатньо, а тому доводиться доносити ще й інші папери. Все залежить від конкретного випадку, а тому варто заздалегідь дізнатися про всі необхідні документи. Після надання студентом всіх необхідних паперів, навчальний заклад складає особисту справу студента і направляє його в органи соціального захисту. Органи соціального захисту розглядають справу протягом місяця і надають письмову відповідь по цій справі.

Академічна стипендія

Академічна стипендія – це вид стипендії, який отримують студенти за певні досягнення у навчанні. При вступі оголошується список учнів, які відповідно до свого рейтингового балу отримуватимуть даний вид стипендії. Першу чверть її отримують все з перерахованого вище списку, проте в наступну чверть її отримують лише ті, хто здав всі предмети як мінімум на 4 бали. Мінімальна стипендія становить 1000 гривень і з кожною чвертю вона поступово збільшується. При цьому стипендії в різних навчальних закладах відрізняються, а тому часто навіть в учнів на схожих спеціальностях нарахування можуть становити дві різні суми. Це залежить від того, яке саме фінансування отримує навчальний заклад і який він має стипендіальний фонд.

для учебы

Потрібно не забувати, що ті студенти, які на черговій сесії отримали незадовільний бал або мали академічну заборгованість, просто позбавляються стипендіальних нарахувань, навіть якщо вони пересклали всі свої двійки. Такий підхід спрямований на збільшення цінності стипендій і примушує учнів боротися за них.

Деякі учні за особливі досягнення (нагороди в спорті, активну студентську діяльність) можуть отримати підвищену стипендію. Проте ходять чутки про те, що незабаром можуть і зовсім скасувати стипендіальні виплат. Ось тільки найближчим часом скасування стипендій в Україні не очікується, оскільки це повністю перекреслило частину реформи і стало б причиною величезної реакції у відповідь.

Президентська стипендія України

Академічна стипендія в свою чергу ділиться на підвищену і президентську. Президентською стипендією нагороджуються студенти, які беруть участь у всеукраїнських і міжнародних олімпіадах, а також різних конкурсах.

Таким чином, для переможців всеукраїнських олімпіад президентська стипендія становить від 1200 гривень до 2500 грн. Для учасників міжнародних конкурсів та олімпіад державні стипендії становлять мінімум 2600 грн.

Чого чекати надалі?

За словами заступника міністра фінансів, розмір стипендії в Україні в 2020 році буде збільшено. Це пов’язано з плануванням зменшення кількості студентів, які отримуватимуть академічну стипендію з 45% до 15% від усіх учнів. Однак міністерство планує збільшити ліміт студентів, які отримуватимуть соціальну стипендію. Загалом стипендії поступово збільшуватимуться завдяки більшому фінансуванню, підвищенню соціальних стандартів та багатьом іншим чинникам. Правда, істотно знизиться кількість людей, які зможуть отримувати ці виплати, що ускладнить життя малозабезпечених громадян і може призвести до виникнення безлічі проблем.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.