UKRjizn.com
Image default
Освіта

Якою буде стипендія студентам у 2023 році в Україні останні новини

Приємна новина чекає на студентів у 2023 році. Світовий банк виділив 100 млн. доларів для виплати соціальної допомоги українців. Це стосується пенсіонерів, одиноких мам, а також учнів у спеціальних та вищих навчальних закладах. Стипендія студентам у 2023 році в Україні не просто виплачуватиметься своєчасно, а й стане трохи вищою.

Підвищення виплат студентам відбудеться із 1 січня 2023 року. Про це у своєму інтерв’ю повідомив Денис Шмигаль. Студентам професійних училищ планують збільшити стипендію у 2.5 рази, а учням у вищих навчальних закладах – у 1,5 раза. Востаннє підвищення відбувалося у 2017 році.

Яка стипендія в Україні?

Передбачається, що з 1 січня 2023 року стипендія становитиме 2550 грн. На такі виплати можна розраховувати за 3 та 4 рівні акредитації. У професійно-технічних навчальних пунктах стипендія після підвищення складатиме 1200 грн.

Кількість студентів, які можуть розраховувати на виплати, поменшала. Це вкрай обурило органи студентського самоврядування. Тому рішення було переглянуто та обіцяють повернути той самий відсоток студентів, який було встановлено раніше.

Які види стипендій існує?

На виплати можуть розраховувати студенти, які навчаються за денною формою навчання за рахунок державного бюджету.

На соціальну стипендію можуть розраховувати діти, які мають певні держави.

Який розмір мінімальної стипендії в Україні у 2023 році? Для молоді, які здобувають рівень освіти «молодший спеціаліст», «молодший бакалавр» становить 1500 грн. При цьому студенти, які здобувають академічну збільшену стипендію, можуть розраховувати на 1930 грн.

Хто може розраховувати на стипендію?

Існують певні вимоги, під час яких студенти можуть розраховувати на отримання виплат. Наприклад, якщо вони належать до пільгових груп або мають високий рівень під час навчання. Рівень визначається за даними останнього семестру. Критерії, за якими визначають, хто може розраховувати на виплати, встановлюють не пізніше ніж за тиждень до початку нового навчального року.

Яка стипендія матиме магістри?

Стипендія в Україні на 2023 рік у вищих навчальних закладах складає 2500 грн. При цьому соцстипендія у таких закладах становитиме 1200 грн. Академічна стипендія Президента України складає 4400 грн. Вона призначена для студентів, переможців Олімпіад та учасників змагань.

З 15 липня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив закон про підвищення соціальної стипендії для дітей, позбавлених батьківського піклування, із малозабезпеченої сім’ї, а також дітям-сиротам.

На соціальні стипендії можуть розраховувати студенти, які не мають заборгованості чи поганих оцінок. Такі виплати можуть бути додані до інших стипендій.

Чи виплачуватимуть стипендії у 2023 році? Чи очікуються затримки?

У зв’язку з початком військових дій на території України багато студентів переживали з приводу скасування стипендій в Україні. Чи варто справді цього побоюватися? Розмір державного бюджету не гумовий, а необхідно виплачувати зарплату бюджетникам, пенсії та соціальні виплати. З’явилася величезна необхідність оплачувати захист і зброю. При цьому суми, які витрачають на це, є величезними.

Фінанси Україні допомагають західні країни. Володимир Зеленський сказав, що країна й надалі підтримуватиме талановиту молодь. Борг України не є критичним і виплачувати його можна за дуже вигідними умовами. Уряд має план відродження країни після закінчення бойових дій.

У зв’язку з війною багато вищих навчальних закладів почали проводити навчання у очно-дистанційному форматі. ВНЗ за літній час підготували бомбосховища. Кількість студентів очної форми навчання визначається кількістю місць. ВНЗ можуть проводити навчання у 2 зміни. Також скоротили кількість студентів, які можуть мешкати у гуртожитку. Для економії енергоресурсів Кабінет Міністрів запропонував перенести дати здачі сесій.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.