UKRjizn.com
Image default
ЖКГ

Субсидія на квартплату в Україні в 2021 році

Починаючи з початку 2020 року українці подавали в будь-який зручний їм час письмові заяви до органів соціального захисту для перерахування з безготівкової форми в готівкову отримання пільг з оплати комунальних послуг.

оформити субсидію

Держава скасувала деяке обмеження подачі клопотань пізніше 15 Жовтня, як і 15 травня ― на опалювальний проміжок року і не опалювальний. Враховуючи, що в нашій країні субсидію отримують понад 4 млн осіб, щомісяця на їх поточні банківські рахунки надходить понад 6 млрд гривень. Однак змінилася і формула розрахунку допомоги, тому кожна сім’я платить вже дещо більше.

Новий коефіцієнт прирівнюється до 20,0% замість старого -15. Тому багатьох громадян країни цікавить новий розрахунок субсидій в Україні.

Право на отримання субсидії

Законодавчі акти України надають право на отримання своєрідної дотації від держави тим сім’ям і громадянам, витрати яких на отримання житлово-комунальних сервісів перевищують величину обов’язкового процентного показника. Величина платежу обумовлюється для конкретного домогосподарства індивідуальним способом, що залежить від загального доходу цієї сім’ї.

Житлово-комунальне підприємство оформляється одним із зареєстрованих членів однієї сім’ї, на якого зроблені особові рахунки з оплати комунальних послуг. Однак всі члени домогосподарства повинні погодитися на обробку їх персональних даних. Подібне рішення поширюється і на орендарів квартири, якщо складено офіційний договір оренди.

Отримувати ж допомогу на покупку скрапленого газу і твердого або рідкого пічного палива можуть ті громадяни, житлові приміщення яких не забезпечуються централізованим електричним, тепловим або газовим постачанням для обігріву будинку. Якщо ж площа опалюється відразу декількома способами, своєрідна субвенція оформляється тільки на одну форму палива.

Що чекає Україну в 2021 році?

Хто не має право на субсидію?

Нові правила, за якими ведеться розрахунок субсидій в Україні в 2021 році, обмежують отримання комунальної допомоги наступним категоріям громадян:

 • орендодавцям, які не вказали свої доходи від надання житла за наймом;
 • вчинили одноразове придбання громадянам або оплатили будь-які послуги понад 50000 гривень;
 • власникам автомобільних агрегатів, випущених менш ніж 5 років тому, за винятком мопедів або машин, виданих структурами соціального захисту;
 • боржникам, які мають недоїмку з оплати комунальних сервісів понад 20 неоподатковуваних мінімальних показників;
 • громадянам, які отримали спадщину або купили земельну ділянку, житлове приміщення, транспортний засіб за рік до подачі заяви на отримання субсидії;
 • власникам житла великих площ, якщо розмір квартири понад 120 кв.метрів, житлового будинку ― 200, виняток становлять Дитячі будинки сімейної форми та багатодітні сім’ї.

У категорію також включені працездатні громадяни, які ніде офіційно не працевлаштовані, не навчаються і не поставлені на облік як безробітні в органах зайнятості. Таким особам автоматично вважається дохід, рівний трьом прожитковим мінімумам, які істотно знижують можливість оформлення комунальної допомоги.

Розрахунок субсидій у 2021 році

При самостійному підрахунку величини житлової підтримки використовується наступний алгоритм дій:

 • визначити середньомісячний сукупний дохід домоволодіння;
 • обчислити обов’язковий відсоток сплати за житлово-комунальні сервіси;
 • розрахувати величину обов’язкового платежу.

Необхідно звернути увагу на те, що при обчисленні загального сімейного доходу не враховуються аліментарні виплати, дотація після народження дитини, Державні соціальні допомоги дітям-сиротам, допомога внутрішньо переміщеним громадянам. Всі інші соціальні нарахування, як і студентська стипендія, зобов’язані до обліку сімейного бюджету.

Для більш точного обчислення суми, що підлягає до сплати, рекомендується використовувати калькулятор розрахунку субсидій в Україні, що знаходиться на цьому порталі.
Приватні підприємці, які працюють за спрощеним принципом оподаткування, загальний дохід підраховують щомісяця таким способом незалежно від наявного прибутку:

 • підприємці-єдинники 1 категорії-приймається показник мінімальної щомісячної заробітної плати, прийнятої урядом країни;
 • платники єдиного мита 2 категорії-величина доходу приймається 2-кратному показнику мінімального щомісячного заробітку.

Фізичні особи, які займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю і сплачують податки, що відносяться до третьої групи, приймають значення загального доходу, Рівне трьом мінімальним щомісячним зарплатам.

Розрахунок субсидії в Україні в 2021 році

Комунальні дотації на природний газ з 2019 року надаються тільки в грошовому вигляді, для того, щоб одержувачі субсидій оплачували газовий Обігрів повністю.

Соціальний норматив по індивідуальному опаленню природним газом обумовлюється базовим нормативом, встановленим в кубічних метрах на один квадратний метр опалювальної площі для одного місяця. З того ж, 2019 року, норматив був зменшений до 4 кубів, в порівнянні з минулими періодами ― 4,50 м3 і залежить від поверховості будинку в якому проживає субсидіант. Розрахунок субсидії на газ в Україні в 2021 році виходить з наступних показників:

 • 4 м3 на 1 м2 ― опалення в зимовий період;
 • 3,30 м3 на одну людину-використання газової плити;
 • 5,40 м3 на одну людину-використання газової плити і підігрів води при відсутності газового нагрівача і гарячого водопостачання;
 • 5,39 м3, що і попередній пункт, але без наявності газового лічильника;
 • 10,50 м3 на одну людину-газова плита і підігрів води за допомогою газового підігрівача.

Останнє значення призначене для квартир, незалежно від того, чи встановлені в приміщенні прилади газового обліку чи ні. При входженні домоволодіння в наведені коефіцієнти, громадянин або сім’я має право розраховувати на житлову субвенцію. Якщо ж обсяг споживання конкретної Послуги перевищує призначені соціальні норми, сервіс оплачується повним тарифом без призначення допомоги.

Расчет субсидии в Украине в 2021 году

Щоб краще усвідомити ситуацію щодо комунальної допомоги при оплаті використаного природного газу, наводиться приклад розрахунку субсидії в Україні в 2021 році приватного домоволодіння площею 55 м2, опалювального індивідуальним газовим котлом:

4,0 м3 X 55 м3 x коеф. = 220 м3 x коеф.,

де коеф. – коефіцієнт, який залежить від регіону проживання сім’ї та поверховості будинку.

Наприклад, для приватного домоволодіння у Вінницькій області дорівнює 1,042:

220 X 1,042 = 229,24 м3

Таблиця розрахунку субсидій в Україні та наведені коефіцієнти для областей країни знаходяться на цій сторінці:

229,24 X 5,5 = 1260,82 грн.,

де 5,5 грн. – ціна кубометра природного газу у Вінницькій області.
Соціальна норма субсидування центрального опалення виходить з наступних показників:

 • 13,650 м2 – на одного зареєстрованого члена сім’ї;
 • 35,220 м2-додатково на будинок.

При проживанні в квартирі 2 осіб, розрахунок становить:

• 13,650 × 2 + 35,22 = 62,520 м2

Зареєстровані жителі, що знаходяться в 2-кімнатній стандартній квартирі розміром не більше 46 квадратів, мають право розраховувати на отримання житлової субвенції.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.