UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Світова криза в 2019-2020 роках

Після яскравого фінансової кризи в нашій країні пройшло не так багато часу, люди ще пам’ятають масові скорочення, зменшення зарплат і скачки цін на все.

Неприємності тривали довго, віддаючись поворотними кризовими хвилями, додаючи населенню труднощів. Аналітики всього світу вже не раз говорили, що остаточно фінансові потрясіння не закінчилися і великим державам варто чекати повторення.

Людина стоїть над голограммою

Світова економічна криза 2019-2020 року вже спрогнозована, економіка відчує його вплив. Втім, людям важливіше знати, як це позначиться на них, а не на якихось ВВП і т. п.

Стримані припущення на світову ситуацію в 2019-2020 роках

Барт Мелек, стратег TD Securities, що спеціалізується на сировинних ринках, припустив, що вартість бареля нафти в 2019 році буде вище 60 доларів. Його прогноз виправдався, тому версія містера Мелека про поступове відновлення економіки і про залишкові відгомони кризи заслуговує на увагу.

Також у цій версії розвитку подій передбачається збільшення вартості іншої сировини, у тому числі кольорових і дорогоцінних металів. Фінансовий світ переживе деякі складнощі, але пізніше ситуація почне налагоджуватися.

Аналогічні прогнози дають і інші аналітики. Вони не стверджують про позитивний розвиток світових економічних течій, а говорять лише про боязкі спроби зростання в умовах передкризового стану. Відлуння попередніх фінансових потрясінь згасаючої хвилею продовжують діяти на громадян різних країн, тому про активне зростання добробуту говорити не доводиться.

Це більше схоже на стабілізацію, яка не обіцяє найближчим часом помітних поліпшень. Плюси будуть видні лише у віддаленій перспективі, при цьому не варто забувати, що мова йде про думку кількох аналітиків, а не про вже доконаним економічному факт.

Причини виникнення світового кризису

Багатьох цікавить коли буде криза на думку Світового банку (ВБ) і наскільки вони прогнозують великі проблеми. Аналітики СБ відзначають низьку ймовірність кризових проявів в період 2019-2020 років.

Багато країн ЄС, Росія, Канада, Китай і США все ще демонструють економічне зростання, хоча і слабший, ніж у попередні роки. Це не означає, що криза обійде світ стороною, але він трапиться пізніше і матиме відмінний від 2008 року сценарій.

З іншого боку фахівці СБ відзначають факт того, що кризі 2008 року теж передувала ситуація з падінням темпів економічного зростання в розвинених і найбільших країнах.

Цікаво! Згідно з прогнозами економічне зростання в Росії складе від 2,7 до 2,9% на 2019 рік. У попередні 2017 і 2018 рр. зростання досягало 3%. Зниження темпу є одним з передкризових ознак не тільки на світовій арені, але і свідчить про поки що невеликих труднощів у країні.

Певна частина аналітиків різних держав схиляється до того, що позитивних змін чекати не варто, але і особливого негативу найближчі роки не принесуть. Кризові хвилі будуть, але і потужність виявиться не дуже виразною, що дозволить більшості держав відносно спокійно перебудуватися на новий режим функціонування. Під ударом залишаться тільки нестабільні країни, заповнені внутрішніми заворушеннями.

Несприятливі прогнози на економіку світу

Намагаючись спрогнозувати чи буде криза в якихось країнах фатальною, аналітики всього світу розділилися на кілька груп. Ціла плеяда економістів стверджує, що в 2019-2020 роки варто очікувати загальносвітової кризи за типом проходить в 2008. Втім, є і більш м’яка версія-криза буде схожа, але її вплив триватиме менше за часом.

Пан Разуваєв дещо незвично дивиться на фінансовий світ. Від нього надійшли припущення, що Трамп не буде активно намагатися мінімізувати вплив кризи, що потенційно може спровокувати «розпад доларового світу» з подальшою реструктуризацією боргу США і появою нових валютних зон.

Зокрема Олександр Разуваєв припустив, що ймовірно виникнення єдиної валюти в новій зоні, що об’єднує Канаду, США і Мексику. Директор департаменту Альпарі висунув свою думку на світову вартість нафти — 30-35 доларів.

Це призведе до рецесії в США, Росії та інших країнах. Разуваєв майже впевнений, що кризи 2019 року не вдасться уникнути всім найбільшим державам світу, тісно вплутаним в глобальні ринкові відносини.

Варто знати! Ряд соціологів і економістів вже охрестили майбутній фінансовий стан світу “суперкризом”. Згідно з їхніми прогнозами деякі країни наздоженуть соціальні заворушення, а частина держав зіткнеться з дефіцитом продовольства. Останнім віриться насилу, хоча ймовірність зменшення різноманітності продаваної продукції цілком можлива.

Негативно налаштовані фінансисти відзначають високу ймовірність масштабної кризи через виражену політичну нестабільність і помітні збої на фондовому ринку. Також вони не тільки прогнозують коли буде чергова хвиля кризи, але і де. Фахівці з різних країн виділяють серед ймовірних «кризових претендентів» Росію, держави ЄС, Туреччину, Бразилію та Аргентину.

Економічний розвиток Росії в 2019-2020 роках

Незважаючи на серйозні наслідки залежності економіки від вартості нафти, піти від такої ситуації досить складно. Росія все ще є сировинною країною, хоча деякі кроки для зміни були виконані.

З іншого боку, якщо прогнози, зроблені різними аналітиками світу, почнуть збуватися, то наша країна знову відчує потужний економічний провал, тому що залишається прив’язка до ціни на «чорне золото».

Внєшекономбанк (веб) ще в 2017 році представив кілька варіантів прогнозу на світові економічні тенденції і на основі цього припустив шляхи розвитку Росії.

Прогнози були складені з урахуванням фактора циклічності світової економіки, що передбачають повторення стрибків зростання і різких падінь. Також розглядалися і фактори загасання світових криз, що володіють властивістю повторення піків зростання і депресії, але з менш вираженими рисами.

У базовій версії сценарію розвитку економіки країни на 2019-2020 рік від ВЕБ передбачається, що в 2019 році ціна на нафту досягне 55 доларів за барель, а в 2020 — 57$.

Початок 2019 року продемонструвало перевищення цифр базового сценарію, тому група економістів, що включала і Андрія Клепача, перейшла на оптимістичний варіант, що передбачає подальше зростання вартості нафти та іншої сировини.

Це призведе до зростання економіки Росії та інших країн, включаючи відносну стабілізацію в США. Хоча ситуація триватиме недовго — циклічність кризи наздожене всі країни світу, але ступінь негативного впливу передбачається більш м’якою.

Деякі фахівці продовжують лякати Росію товарними санкціями, говорячи про те, що для нашої країни це стане таким собі випробуванням. З моменту початку санкційних впливів пройшло вже кілька років, спільні зусилля влади і підприємців ліквідували дефіцит деяких товарів.

Зокрема за ці роки виросли сади, прекрасно замінили яблука, що ввозяться з Польщі. Таких прикладів досить багато, лише частина товарів вузького споживання не може бути замінена повноцінним аналогом.

Тому пересічним громадянам навряд чи варто бояться втрати якості життя з боку звичного продуктового асортименту. Навіть якщо санкції введуть, то їх відчують лише малі групи жителів Росії.

Фінансисти різних країн згодні в одному-світова економічна криза 2019-2020 року буде. Різниця чи в тому, пройде він немов легка застуда або це буде серйозна лихоманка світової спільноти з різними політичними, економічними та іншими ускладненнями. Втім, передбачаючи, чи буде криза в усьому світі або тільки в Росії, можна сказати одне-наша економіка нестабільна, тому краще бути напоготові.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.