UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Свіжі новини про дефолт в Україні на 2020 рік

Згідно з планами державної влади, в 2020 році Україну чекають величезні платежі. Виплати за зовнішнім державним боргом складуть понад 178 мільярдів гривень, а за внутрішнім-понад 120 мільярдів гривень. Це величезні кошти, які в умовах недостатніх темпів зростання національної економіки можуть створити певні проблеми. Ось чому багато фахівців замислюються над тим, чи буде дефолт в Україні у 2020 році, свіжі прогнози вже зараз можна знайти в мережі і в багатьох друкованих виданнях.

новини про дефолт

Що таке дефолт і чому про нього всі говорять?

Якщо забути про різні визначення, то дефолт являє собою просте невиконання зобов’язань в кредитних відносинах. Буває так, що позичальник бере великий кредит на свої потреби і внаслідок певних причин не може повертати гроші, своєчасно здійснюючи платежі. Саме цим він не виконує умови, прописані в договорі. Дефолт – це ризик для будь-якого позичальника, незалежно від того, велика чи це компанія, а може просто фізична особа або ціла держава. Однак все частіше дефолтом називають відмову центрального органу державної влади від своїх боргів.

Багато експертів вважають, що навантаження, створюване державним боргом, неминуче призведе до серйозних наслідків, а тому дефолт в Україні-це поки лише питання часу.
При цьому дефолт дуже часто плутають з банкрутством або неплатоспроможністю.

Неплатоспроможність-це неможливість здійснювати виплати, а банкрутство – визнана судовою установою фінансова неспроможність.

Ці поняття частіше відносяться саме до фізичних осіб, а відмова від зобов’язань-це поняття, яке використовується на рівні державних відносин. Виходить так, що дефолт оголошується самою державою, і воно відкрито відмовляється виплачувати свої борги, керуючись актуальним економічним станом.

Ідея оголосити в державі дефолт була озвучена ще досить давно Ігорем Коломойським. Він висловив припущення, що Євросоюз, а також Америка могли б спокійно списати всі борги України, але кредитори не мають наміру це робити. Чинна влада заявляє, що дефолт дозволить мільйонерам примножити свій капітал, зате прості люди стануть жити набагато гірше. Тому недопущення дефолту – це першочергове завдання уряду.

Які біди принесе дефолт в Україну?

Може здатися, що відмова від виконання зобов’язань дозволить запросто скинути з себе всі домовленості і дозволити державі стабільно функціонувати надалі, але насправді це зовсім не так. Наслідки дефолту України 2020 р. серйозніші, ніж може здатися на перший погляд, адже він призводить до:

  1. Світової ізоляції країни, що означає припинення дії безлічі торгових договорів, постачання палива, а також припинення будь-якого сприяння і не тільки.
  2. Арешту всіх іноземних активів держави, після чого вони автоматично переходять у володіння інших країн.
  3. Неможливості ведення діяльності з міжнародними кредиторами, що виключає можливість отримання нового траншу.
  4. Зникнення інтересу з боку інвесторів, поступової загибелі сфери бізнесу.
доллар на гривну

Якщо з технічним дефолтом, який являє собою тимчасову неможливість виконувати кредитні зобов’язання, країна може впоратися за пару років, то для загладжування наслідків повного дефолту може знадобитися цілих десять років або набагато більше.

Як все це може позначитися на простих українцях?

Саме прості громадяни найчастіше задають питання про те, чи буде дефолт України, що далі робити і до чого готуватися. Насправді люди не відчують відразу якихось змін, але почнеться масова паніка. Всі почнуть запасатися продуктами, скуповувати іноземну валюту, здешевлюючи національну, вкладатися в нерухомість і здійснювати інші дії, які негайно збільшать розрив між доларом і гривнею. Тому деякі фахівці дотримуються думки, що якщо крах економіки І станеться, то повідомляти про це населенню не варто.

Як тільки весь зовнішній капітал піде з України, то почнуть поступово закриватися багато підприємств. Відповідно, в країні дуже сильно зросте рівень безробіття. Українці почнуть бідніти, а хаосу стане більше. Крім того, уряду доведеться затягнути пояс на державний бюджет, а цілком розумний вихід із ситуації полягає у зменшенні кількості пільг. Правда, пенсії все ж залишаться. В цілому дефолт можна назвати серйозною кризою для народу, який зробить бідних ще біднішими, а багатих – багатшими.

Так чи буде дефолт в 2020 році?

Свіжі новини про дефолт в Україні на 2020 рік говорять про те, що на даний момент економіка держави стабільніше, ніж раніше. Це дозволило за останній час підвищити кредитний рейтинг країни на кілька пунктів. На підставі цього велика кількість міжнародних рейтингових агентств зробили прогнози про те, що найближчим часом в Україні дефолту не буде, а всі ризики поступово зменшуються. Відсутність ризиків дозволить і далі успішно співпрацювати з міжнародними кредиторами і різними агентствами, отримувати від них допомогу у вигляді траншів.

Однак багато експертів наполягають на тому, що це до траншах потрібно ставитися обережно, інакше є шанс загнати країну в величезну грошову пастку, вибратися з якої буде не так вже й просто.

Українська влада каже, що такого поліпшення вийшло досягти завдяки впровадженню вдалого механізму регулювання доходів і витрат країни.

При цьому встановився серйозний контроль над процесом інфляції, що дозволило почати її зменшувати і зміцнювати національну валюту. Так що за останній час українська економіка стала лише стабільніше, що підготувало її до нових проблем і викликів. Правда, багато проблем залишаються невирішеними, і незабаром країні все ж доведеться виплатити величезні суми боргу, вирішити внутрішні проблеми і укласти корисні угоди з іншими країнами.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.