Святки в 2022 році: коли починаються?
Святки — є неймовірно загадковим і таємничим святом, приховують в собі відчуття наближення чудес. Є в Святках щось чарівне, радісне і важко зрозуміле.
На Русі з давніх часів цей період присвячували веселим ігрищам, пісням, відпочинку, і навіть магічним ворожінням. Взагалі, Святки вважаються днями, злущується між святами, тобто період, що знаходиться між двох урочистих подій: Різдвом і Хрещенням.

Святки 2022: коли починаються?
У святочних днів завжди є завжди фіксована дата початку і закінчення, її не потрібно обчислювати, оскільки Святки завжди припадають на числа, що відповідають великим січневих свят.
Так як Різдво Христове завжди відзначається 7 січня, а Хрещення – 19 січня, то 12 днів між ними і є Святки. Предки визначали початок Святок від першої різдвяної зірки, а кінець пов’язували з освяченням води на Водохреще. Святки в 2022 році почнуться з вечора 6 січня і триватимуть вони до вечора 18-го січня.
Початок святочного тижня вимагав особливої зустрічі, що має в своїй основі тільки хороші і добрі справи. Потрібно в ці дні роздавати милостиню, побувати у родичів, особливо відвідати тих, у кого давно не бували.

Дуже важливо присвятити час хворим і нужденним, допомогти сиротам. Навіть дарувати подарунки на Святки – справа потрібна і важлива, оскільки допомагає продемонструвати повагу і любов.
Народні традиції та обряди
Однак, подарунки для Святок не займають ключову позицію, набагато важливіше дотримати стародавні традиції, і зробити невідкладні обряди.
Протягом усіх 12 днів категорично не можна виконувати будь-яку роботу. Заборонено прати, забиратися в будинку, чистити двір і робити інші побутові маніпуляції.
Вільний час належить присвячувати веселим гулянням, катанням на санях і трійках, і іншим розвагам. Окремої уваги заслуговує святковий стіл, який необхідно змусити стравами, не залишаючи вільного місця. Трапеза для Святок повинна бути рясною і багатою.
В числі обов’язкових страв кутя, млинці, пироги, горіхи і мед. Жодне російське свято, не має такої кількості містичних традицій. Більш того, це єдиний період, коли церква не забороняє, а дозволяє ворожіння. Правда, дізнаватися свою долю – спосіб розваги, і не варто вірити в результати ворожби.
Що стосується святочних обрядів, то тут всім відомі колядки, тобто ходи людей, одягнених в казкові костюми. Ряджені можуть одягатися в будь-який одяг, навіть зображати нечисту силу.
Весь колектив колядників ходить між будинками, і заглядає в гості до всіх жителів. Господарям вони показують невелику виставу, натомість отримуючи солодощі, гроші або частування.
За давньою традицією, ряджених потрібно було радо зустріти, і щедро пригостити, щоб в будинку був достаток. Той, хто вижене ряджених, або нічого не захоче дати, буде жити в горе і нещастя.
Святочні ворожіння
Що, крім хлопців може цікавити юних дівчат? Звичайно ж, таких інтересів чимало, але можливість вийти заміж – важлива тема для святочних ворожінь. Відповідаючи дівочим запитам, Святки надають шанс дізнатися ім’я судженого, і навіть спробувати побачити його обличчя.
На Святки дівчата зазвичай збираються великою компанією, далеко від родичів, і заздалегідь готують всі необхідні предмети. Для ворожіння обов’язково потрібні свічки, краще церковні, дзеркала, чужі обручки та інші атрибути.

Віск, як правило, растапливали в ложці, і різко виливали в ємність з холодною водою. Коли фігурка застигала, її діставали, розглядали, і намагалися зрозуміти, що вийшло.
Серед ворожінь користуються популярністю протягування волоса через колечко, плетіння солом’яних лялечок, ходіння в лазню з дзеркалами і багато інших. Нерідко дівчата ходили по вулиці, і запитували імена у перших зустрінутих чоловіків. Вважалося, що почутим ім’ям будуть кликати і майбутнього чоловіка.
Російський народ любить і вміє відпочивати, навіть протягом 12 днів всі знаходять собі розваги і веселі заняття.
Молодь любить Святки за можливість не допомагати по дому, і гадати на майбутнє. Тоді як дорослі обожнюють святкові застілля, з гучними посиденьками, гучними піснями, танцями і колядками.
Святки дозволяють проявити талант, і відкинути сором’язливість, ходячи по чужих будинках в різношерстій рядженої компанії.