UKRjizn.com
Image default
Календар

Святкові та вихідні у 2022 році

В Україні є не тільки робочі дні, а й святкові, офіційні вихідні. Бажано орієнтуватися на виробничий календар, в якому можна побачити робочі та вихідні дні, святкові та передсвяткові. Якщо знати неробочі святкові дні в 2022 році в Україні, можна правильно визначити можливості подальшого проведення часу з урахуванням того, чи потрібно виходити на офіційну роботу або все-таки цього можна буде уникнути на законних підставах.

Святкові та вихідні у 2022 році

Чому роботодавці повинні враховувати свята

Щорічно в Україні бувають свята. Це певний проміжок часу в році, який може включати день або кілька. При цьому свята завжди мають пам’ятним значенням для населення. Святкові дні можуть бути пов’язані з різними сферами життя суспільства: політична, релігійна, трудова, соціальна. Такі офіційні святкові дні дозволяють громадянам на законних підставах додатково провести власний відпочинок, щоб відновитися перед подальшою трудовою діяльністю.

Потрібно відзначити, що вихідні дні повинні носити саме загальнонаціональний характер. Тривалий час на території України існували численні народи, причому у них були різні релігії і культури, тому свята не завжди збігалися.

З часом народи зникали, але вони замінювалися іншими. До того ж в лісах і лісостепах України жили протославяни з самобутньою культурою, а їхні свята були часто пов’язані з весною і восени. Християни вже не відзначають колишні свята, адже їх культура і релігія істотно відрізняються. Важливо розуміти, що не всі свята є офіційними, тому вони іноді є народними і їх не включають в виробничий календар країни.

В інших випадках можна враховувати норми робочого часу і переноси, що важливо для будь-якого працівника в Україні. Потрібно розуміти, що календар вихідних днів, перш за все, потрібен працівникам кадрової сфери і бухгалтерам, адже вони можуть планувати свою працю і правильно складати звітні документи за квартал, півріччя і рік. У календарі представлені встановлені норми на тиждень з різною тривалістю роботи: 24, 36 або годин. Звичайні громадяни можуть роздрукувати календар святкових днів в 2022 році в Україні, щоб орієнтуватися на затверджені дані і знати, як правильно планувати особистий відпочинок.

Святкові дні 2022 року в Україні

Перш за все, громадяни цікавляться, якими будуть святкові дні в 2022 році. Основні свята:

 • 1 січня. Новий Рік. Це свято пов’язане з настанням нового 12-місячного циклу, тому воно відзначається тільки раз на рік. Історія є тривалою, причому всі звикли активно готуватися до новорічної ночі, щоб зустріти її по-особливому. До того ж прийнято вважати, що як зустрінеш Новий рік, так і проведеш його.
 • 7 січня. Різдво Христове. Християни відзначають це релігійне свято саме 7 січня.
 • 8 березня. Міжнародний жіночий день. Офіційний статус свято отримало в 1975 році завдяки ООН. Однак його історія почалася в 1910 році в пам’ять страйку робітниць текстильної промисловості в Нью-Йорку, які хотіли поліпшення робочих умов. При цьому свято було встановлено на Другій міжнародній конференції соціалісток, а пропозиція з’явилася завдяки Кларі Цеткін. Цей святковий день з’явився на знак солідарності жінкам, які тривалий час боролися за однакові права з чоловіками.
 • 1 травня. День солідарності трудящих. Свято пов’язане з темою праці. В Україні свято вже втратило політичний характер, який був спочатку. Тепер українці тільки з нетерпінням чекають 1 і 9 травня, щоб по-особливому відпочити в останній весняний місяць, насолодитися теплою погодою і постаратися поїхати на природу.
 • 9 травня. День Перемоги. Свято дозволяє відзначити перемогу народу СРСР і Червоної Армії над Німеччиною у ВВВ. Саме ця війна припала на 1941-1945 роки. На жаль, багато людей стали жертвами, але при цьому перемога все-таки була отримана. На згадку про тих, хто зробив все для того, щоб наступні покоління жили щасливо, був заснований пам’ятник День Перемоги.
 • 28 червня. День Конституції України. Свято є державним і пов’язане з поворотним моментом в історії країни. Депутати працювали над першою Конституцією всю ніч з 27 на 28 червня. Ця подія відбулася в 1996 році, причому парламентарії змогли взяти до уваги всі зауваження президента. Саме тоді був створений один з найбільш значущих документів для всієї країни.
 • 24 серпня. День незалежності України. Державне свято відзначають на честь того, що Україна стала незалежною країною, після чого почалася саме її історія.
 • 14 жовтня. День захисника України. Державне свято встановлено в 2014 році, а з 2015 року його визнано неробочим днем. У 2014 році Петро Порошенко хотів перенести День захисника Вітчизни з 23 лютого на 14 жовтня, щоб Україна не відзначала значиме свято за календарем Росії. В результаті 14 жовтня шанують саме українських захисників. Однак ті люди, які виросли в СРСР, як і раніше відзначають свято 23 лютого. Незважаючи на це, до теперішнього часу вже встановилися певні традиції, пов’язані з новим святом.
 • 25 грудня. Різдво Христове (за григоріанським календарем). Католики відзначають Різдво 25 грудня. Беручи до уваги європейський курс України, 25 грудня став вихідним днем.
Святкові та вихідні в Україні

Отже, українці можуть знати вихідні святкові дні, календар які визначає. Важливо розуміти, що в кожному місяці буде різним не тільки число календарних днів, але і різниця робочих і вихідних. До того ж важливо брати до уваги офіційні переноси. Найбільше вихідних днів буде в січні, травні, липні, жовтні. Однак українці з нетерпінням чекають саме новорічних канікул і травневих свят, щоб вдалося насолодитися традиційними зимовими розвагами, а навесні вийшло б поїхати зі своїми близькими на пікнік на природу або навіть відпочити загородом.

Офіційна Постанова Уряду з приводу святкових днів визначає наступні довгі вихідні в 2022 році:

 • З 1 по 3 січня, з 7 по 9 січня. Новорічні канікули поступово стають традицією для росіян, тому громадяни починають складати особливі плани на цей період. Українці все-таки не можуть відправитися на тривалі новорічні канікули, але на початку року все одно не доведеться працювати занадто багато.
 • 5-8 березня. На початку весни вдасться відпочити відразу 4 дні.
 • 30 Квітня-3 травня. Перші травневі свята обумовлені Днем праці. Громадяни відпочиватимуть 4 дні.
 • 7 – 9 травня. Другі травневі свята обумовлені Днем Перемоги. Таким чином, українцям доведеться попрацювати тільки з 4 по 6 травня (3 дні), тому буде можливість взяти за свій рахунок, щоб при бажанні поїхати за місто і повноцінно відпочити, насолодитися весняним теплом.
 • 11 – 13 червня. Трійця відзначається 12 червня. Це свято пов’язане з релігією, але він все одно дарує додатковий вихідний і дозволить насолодитися тривалими вихідними.
 • 14-16 жовтня. Свято День захисника України припадає на 14 жовтня 2022 року, на п’ятницю. З цієї причини українці зможуть відпочити відразу 3 дні.
 • 24 – 26 грудня. Різдво Христове припадає на неділю, тому понеділок також буде вихідним днем.

Таким чином, важливо знати, як відпочиваємо на святкові дні 2022, щоб правильно планувати свій відпочинок.

Останні новини Про індексацію зарплати медсестри в Україні в 2022 році

Багато працівників намагаються не тільки дізнатися календар святкових днів на 2022 рік в Україні, а й взяти до уваги, чи буде можлива індексація зарплати. Насправді громадяни зможуть розраховувати на збільшення свого доходу, адже індексація проводиться на регулярній основі.

У 2022 році рівень мінімальної зарплати підвищать для медсестер. Наприклад, середній медперсонал повинен заробляти не менше 13,5 тисяч гривень, а лікарі – не менше 20 тисяч гривень. Це важливо, адже лікарі і медсестри дійсно піклуються про здоров’я багатьох громадян, тому їх працю дійсно важливо поважати, а рівень доходу повинен бути оптимальним.

Громадяни повинні знати вихідні та святкові дні в Україні, але на деяких підприємствах адміністрація самостійно може вносити зміни в робочий графік на законних підставах, тому слід уточнювати відповідні дані у роботодавця.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.