UKRjizn.com
Image default
Свята

Свято Курбан-Байрам в 2022 році

Всі країни, що сповідують іслам, щорічно відзначають свято жертвопринесення. Дата свята за григоріанським календарем є плаваючою і щороку зміщується на 10 днів. При цьому для мусульман дата є фіксованою вона завжди збігається з 10 днем місяця зуль-хіджа. Визначити, якого числа Курбан-байрам в 2022 році не складно-потрібно знати дату торішнього торжества і відняти 10 діб, або подивитися в релігійному календарі Хіджре.

Свято Жертвопринесення входить в число найбільш значущих в ісламі. Він відзначається у всіх країнах, де проживають мусульмани, в тому числі в Росії. У деяких країнах він є офіційним, і відзначається на державному рівні.

Дата і тривалість

Курбан-байрам відзначають в залежності від національних традицій і державного устрою. У більшості країн світу свято триває 3 дні. У Саудівській Аравії початок і кінець оголошує Верховний суд це пов’язано з різницею мусульманського календаря і Григоріанського літочислення. У цій країні свято Курбан може тривати до 2 тижнів.

Курбан-Байрам

У 2022 році Курбан-байрам почнуть відзначати 9 липня, і святкування триватимуть до 13 липня. Коли починається і коли закінчується свято в таких країнах як Індія, Бангладеш і Пакистан, вирішує уряд. У цих країнах застосовуються інші системи розрахунку релігійних урочистостей.

Дізнатися, у скільки починається перший день Курбана, можна за спеціальним календарем, адаптованим до державного укладу. У календарі вказано і точний час, коли закінчується одне з найважливіших ісламських свят. У багатьох країнах і регіонах Російської Федерації ці дні будуть вихідними.

Історія

День Курбан-Байрам, або Ід аль-Адха не менш важлива подія, ніж Ураза-байрам, або свято розговіння після священного посту. “Свято жертви” відзначається на 70 день після завершення місяця Рамадан і має давню історію. Подія присвячена Пророку Ібрахіму, який довів Аллаху свою відданість і душевну чистоту.

Згідно Корану, пророк побачив уві сні ангела Джабраїла. Він наказав Ібрахіму довести свою відданість Аллаху, принісши в жертву свого улюбленого старшого сина Ісмаїла. Це повторювалося тричі, тому пророк повірив у сон.

Обряд проходив у долині Міна біля Мекки. Підкоряючись волі Всевишнього, Ібрахім вирішив виконати наказ, але в останню секунду він почув голос, який говорив йому про виконаному Курбані. Ангел Джабраїл дав пророку барана, який і став жертвою.

За відданість і чисті помисли Аллах дарував сина Ібрахіма життя, адже Він просто відчував силу віри пророка. Незважаючи на те, що не всі мусульмани можуть прибути в священне місце для здійснення обряду, вони можуть проводити його в будь-якому місці, де перебувають в свято.

Деякі віруючі постять перед урочистостями 10 днів, тим самим доводячи свою відданість і душевну чистоту. Всі тварини, які будуть принесені в жертву в цей день, допоможуть переправитися через пекельну безодню в рай, де будуть перебувати після відходу з земного життя. А щоб кожен власник зміг відшукати свій Курбан, перед обрядом вони позначають тварини спеціальним знаком або прикрасою.

Традиції та звичаї

9 день місяця Зуль-Хіджа носить назву священної гори Арафат. Згідно з переказами, всі діяння напередодні свята Курбан віддаються багаторазово. Саме тому існує традиція дотримуватися посту і здійснювати намаз на горі, розташованій в 7 годинах ходьби від Мекки. Якщо мусульманин не може відправитися в хадж, необхідно постити і підносити молитви Аллаху з проханнями пробачити всі минулі гріхи.

Курбан-Байрам в 2020 році

Святковий ранок починається в обмивання. Всі мусульмани надягають чисту або новий одяг і вимовляють коротку молитву такбир. Після цього обряду необхідно відправитися в мечеть на ранкову молитву і читання проповіді, що вихваляла Аллаха.По дорозі додому кожен знову читає такбир, після чого починається свято.

Жертвопринесення

Головна обряд відбувається в перший день свята. Однак допускається приношення жертви і наступні дні. Зазвичай в якості курбана вибирається баран, але іноді і більші тварини. При виборі важливо враховувати вік і здоров’я жертви. Барани повинні бути старше 6 місяців, якщо це корова, то більше 2 років. Хворих тварин забивати не можна.

М’ясо курбана ділиться на 3 частини: одну необхідно взяти собі, другу роздати нужденним, а з третьої готуються святкові частування або передають сусідам, з якими разом відзначають урочистість. Часто громади збираються за одним великим столом на чолі з імамом. Кормі м’ясних страв до трапези готують солодощі та інші смачні страви. Шкіру або м’ясо жертовних тварин не можна продавати — їх можна тільки роздавати з добрими побажаннями.

Курбан-байрам у Москві

Головним місцем святкування в столиці стане Соборна мечеть, розташована в Виповзовому провулку. Щорічно Москва стає центральним місцем святкування Дня жертвопринесень. У перший день урочистостей на площі збираються кілька сотень тисяч мусульман з усієї Росії.

Молитви та святкові заходи також проводяться в інших мечетях і на спеціальних майданчиках: в павільйоні № 2 в “Сокільниках” , на футбольному полі в Братіївському каскадному парку і в районі Бутівського лісопарку.

Свято жертвопринесення в Росії та інших країнах

У багатьох регіонах, де проживають мусульмани, свято є вихідним днем і відзначається відповідно до традицій. Офіційним святковим день Курбан-Байрам оголошений в Дагестані, Свято жертвопринесення відзначають в Криму, в республіках Чечня, Адигея, Башкирія, Інгушетія, Кабардино-Балкарія, Карачаєво-Черкесія і Татарстан. Місцем проведення масових заходів стануть також Санкт-Петербург, Казань і Уфа.

Казань

В місті будуть відкриті всі мечеті. Багато парафіян зберуться в мечетях «Кул-Шаріф», «Аль-Марджані» і «Султан». Муфтій Татарстану Каміль Самігуллін проведе святкову проповідь і очолить намаз в Галіївській мечеті. Для людей з проблемами слуху в “Ярдемі” проповідь буде супроводжуватися сурдоперекладом, а по регіональному каналу телебачення буде проходити пряма трансляція з головної мечеті Республіки.

Уфа

В Уфі початок намазу традиційно призначається на 9:00 (7.00 по Москві). У соборній мечеті міста “Ляля-Тюльпан” зберуться не тільки жителі Уфи, а й гості з сусідніх міст. Для здійснення головного обряд будуть виділені майданчики:

  • перед торговим центром «Караван»;
  • на території Північного автовокзалу в районі Орджонікідзе;
  • у селищі Жуково.

Туреччина

Державне свято відзначається протягом 3 днів, які оголошені вихідними. Згідно з традицією, жителі Туреччини широко відзначають торжество, відвідуючи своїх близьких і далеких родичів, пригощаючи їх святковими стравами. У ці дні прийнято ходити один одному в гості, і дарувати подарунки.

У Казахстані

Курбан-айт відзначається у всіх великих містах і невеликих селищах. Для проведення ритуального обряду влада міст виділяє спеціальні майданчики і готують розважальні заходи. У всіх містах республіканського значення пройдуть масові гуляння і організована програма для дітей. Жителів Казахстану чекає багато цікавих розваг, святкові концерти і театралізовані вистави.

Таджикистан

Дату святкування Курбан-хайіта оголошує рада улемів. Відповідно до ісламських традицій, свято проходить по всій країні і відзначається здійсненням жертовного обряду. Після святкового намазу мусульмани вирушають на кладовища, щоб відвідати могили рідних, а після цього проводять час у колі знакових і друзів.

Влада Таджикистану традиційно закликає громадян до економії, і нагадує про введення штрафу за надто щедро накриті дастархани і столи. В останні кілька років влада країни рекомендує проводити скромні трапези, які складаються в основному з місцевих солодощів і фруктів.

Узбекистан

Один з головних свят ісламу відзначатимуть у всіх населених пунктах країни. Для зручності віруючих у святкові дні перекриваються вулиці, що ведуть до мечетей. В ці дні прийнято відвідувати родичів, дарувати подарунки молодятам і дітям. Для гостей накриваються дастархани з традиційними частуваннями з жертовного м’яса, овочі, фрукти та солодощі.

Так як дата Курбан-байраму вираховується по хіджрі, в різних країнах час початку торжества може різнитися. На відміну від інших свят, Курбан-байрам починається з заходу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.