UKRjizn.com
Image default
Спорт

Талісман Євро-2020 року

Чемпіонат Європи з футболу – це свято для всіх уболівальників і країн, причому не тільки представлених у фінальній стадії. Але як будь-якому святу, в тому числі і футбольному, необхідний символ, талісман уособлює суть того, що відбувається.

Євро 2020 є особливим турніром. Для УЄФА важливо з його допомогою підкреслити спрямованість розвитку футболу в маси.

Талісман евро в 2020 році

У 2020 році виповниться шістдесят років з моменту проведення першої європейської першості. Футбольні функціонери з UEFA ще під час президентства М. Платіні висловили бажання провести турнір не в окремо взятій країні, а розкидати матчі по різних містах Європи. За рішенням виконкому УЄФА ігри ЧЄ 2020 пройдуть на 12 стадіонах в 12 європейських містах.

Лондон, Мюнхен, Глазго, Баку, Більбао, Будапешт, Рим, Санкт-Петербург, Амстердам, Бухарест, Дублін, Копенгаген – що може бути спільного між цими містами?

Абсолютно різні культури, населення, інфраструктура. Новий офіційний талісман майбутнього змагання повинен створити невидимий зв’язок між містами і продемонструвати їх причетність до загального свята. Зустрічайте: хлопчик Скиллзи!

Критерій вибору

Талісман – це не просто атрибут певної події. Він є «покровителем» турніру. Саме хлопчик Скиллзи здатний показати, що футбол не просто так називають грою мільйонів. Футбол і є головне багатство цих самих мільйонів.

Першим талісманом футбольного турніру в історії став англійський лев Віллі на Мундіалі 1966 року. На чемпіонатах Європи талісман з’явився тільки в 1980 році в Італії. Це був Піноккіо, ніс якого був оздоблений в італійський прапор.

З тих пір країна-господиня першості прагнула вибрати персонажа, який уособлює саму країну:

  • Півень Пено представляв Францію в 1984 році;
  • Кролик Берні-ФРН 1988;
  • Інший кролик був вже в Швеції 1992;
  • Лев Голіаф – Англія 1996;
  • Персонаж Бенілакі був обраний талісманом Євро 2000. Це був перший талісман, в ролі якого була людина;
  • Далі пішли хлопчик Кінас в Португалії 2004;
  • Близнюки Трікс і Флікс-Австрія і Швейцарія 2008;
  • Польща та Україна у 2012 році обрали талісманами братів Славека та Славка;
  • Хлопчик «Супер Віктор» був символом Франції 2016.

У 2020 році держави, одноосібно приймає першість, не буде. Саме Skillzy буде загальноєвропейським талісманом, який перетворить футбол з просто виду спорту в культуру.

Хлопчик Скиллзи

За задумом творців талісман Євро-2020 з футболу хлопчик Skillzy є фанатом вуличного футболу і обожнює фрістайл. Ім’я талісмана походить від англійського слова “skill”, що означає «навик». Скіллзі покаже по всій красі свої навички поводження з футбольним м’ячем.

Перша поява Скіллзі на публіки відбулася 24 березня 2019 року перед матчем відбіркового турніру між командами Нідерландів та Німеччини. Організатори підготували барвисте шоу на стадіоні «Йохан Кройф Арена».

У презентації брали участь фрістайлери Лів Кук і Тобіас Бекс. П’ятдесят п’ять тисяч глядачів спостерігали за технікою виконання різних елементів цих прославлених спортсменів.

Екс-чемпіон Європи з фрістайлу Тобіас Бекс висловив думку, що залучення фрістайл-культури додасть Євро-2020 додаткову видовищність і внесе в масштабний футбольний захід нові яскраві риси.

Для представлення талісмана Євро-2020 UEFA запустила офіційну кампанію – Together#WePlayStrong. Англійка Лів Кук (чемпіон світу з фрістайлу) вважає, що за допомогою кампанії вдасться підвищити популярність фрістайлу та вуличного футболу. М’яч тепер не тільки «інструмент» гри на великому футбольному полі, а засіб самовираження всюди (в парку, фрістайлі, турнірі).

Футбол в маси

Талісман-один, а матчі ЧЄ 2020 пройдуть в 12 містах в різних країнах. Тому Skillzy потрібні помічники. УЄФА оголосив конкурс: кожне місто представлятимуть по два фристайлера (хлопець і дівчина).

Ємблема евро 2020

Щоб отримати почесне право представляти власне місто, потрібно зняти відеоролик про нього. Переможці візьмуть участь на різних заходах в рамках Євро, де зможуть продемонструвати свої вміння.

Хлопчик Скіллзі в Пітері

27 березня пройшла презентація офіційного талісмана континентальної першості 2020 на стадіоні «Крестовський» в Санкт-Петербурзі.

Партнером Skillzy став футболіст клубу «Зеніт» Олександр Єрохін. Вони на пару продемонстрували кілька технічних прийомів з м’ячем.

Перші враження від нового маскота

Соцмережі неоднозначно зустріли Скіллзі. Більшість користувачів вважають, що УЄФА поспішили затвердити нової талісман. Варіант, коли офіційним талісманом ставав представник тваринного світу, за загальними відгуками виглядав краще.

Головні питання пред’являють до зовнішності маскота. До старту Євро ще більше року. Можливо, що вболівальники на той час змінять свою думку.

Євро 2020 пройде в дванадцяти європейських містах. Головні матчі турніру (півфінали і фінал) відбудуться на стадіоні «Уемблі» в Лондоні. Такий формат турніру буде використаний один раз. У 2024 році UEFA повернеться до стандартного варіанту і фінальну частину першості прийме Німеччина.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.