UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2020 рік

Під єдиною тарифною сіткою розуміється таблиця з кваліфікаційними розрядами і спеціальними коефіцієнтами, завдяки яким визначається розмір окладу спеціаліста. Якими будуть тарифні розряди бюджетників в Україні на 2020 рік, залежить від рішення влади. Відомо одне, що ЄТС переглядається і коригується щороку, залежить від середньомісячного заробітку громадян і зростання соціальних стандартів.

субсидия в Украине

Що потрібно знати про тарифну сітку?

Тарифна сітка охоплює всі професії і посади, наявні в бюджетній сфері. Завдяки їй визначається оклад рядових фахівців і співробітників при посаді. Сітка називається єдиної в зв’язку з тим, що вона однакова для державних службовців, працівників міськвно, медиків та інших категорій бюджетної сфери. Щодо приватних підприємств і компаній слід знати, їх керівники можуть створювати власну сітку, кількість розрядів і коефіцієнтів, необхідних для розрахунку окладу.

Посадові оклади за ЄТС у 2020 році представлені 25 розрядами, для яких визначено власний оклад. Навпроти кожного розряду розташований коефіцієнт, який ніколи не змінюється. Багато хто вважає, що він може зазнати змін внаслідок важких умов праці або збільшення тривалості робочого тижня. Зазначена думка помилкова, оскільки коефіцієнт завжди залишається незмінним.

Наприклад, під 1 розрядом маються на увазі некваліфіковані працівники. Їх розряд дорівнює одиниці. Тому природно, що зі збільшенням розряду автоматично зростає показник коефіцієнта. Чим вище розряд з коефіцієнтом, тим серйозніше займана посада, більше досвід роботи. Медсестри, які займаються прибиранням і дезінфекцією приміщення, мають 1 розряд, а керівний склад і доктора вищий.

Більшість приватних підприємств вважають за краще розраховувати зарплату по 6-розрядній сітці, рідше зустрічається восьми розрядна і більше. Саме з цих причин, кожен, надходячи на нову роботу повинен дізнатися у бухгалтерів про розряд єдиної тарифної сітки 2020. Допитливість допоможе сформувати спільну думку про підприємство і не розчаруватися в розмірі заробітної плати.

зарплата в евро

Сітка тарифних розрядів в Україні 2020

Постановою КМУ сітка тарифних розрядів в Україні 2020 починає діяти з 1 січня наступного року. Для осіб нижчого розряду оклад буде встановлено на рівні 2073 грн. Кожний наступний розряд коефіцієнт (К) буде збільшуватися на 0,9, що в грошових одиницях буде відповідати 186-187 грн. Так триватиме до 7 розряду, поки оклад не досягне показника 3192 грн.

Починаючи з 8 розряду, тарифні розряди в Україні будуть збільшуватися на 0,10, кожен наступний крок у грошових одиницях складе 208 грн. Тому оклад 8 розряду дорівнюватиме 3400 грн.

Згідно з нормами законодавства 9 і 10 розряд будуть збільшені на к-0,9, в результаті зарплата 10 розряду тарифної сітки в Україні буде розраховуватися виходячи з окладу 3773 грн.
Подальше збільшення становитиме 0,15 або 311 грн. Таке збільшення відбуватиметься аж до досягнення 14 розряду з окладом 5017 грн. Далі, кожен крок розряду буде різним:

  • 15 – До розряду збільшиться на 0,16 з окладом 2348 грн;
  • 16-19 – До розряду збільшиться на 0,21 з окладом 7090 грн;
  • 20 – До розряду збільшиться на 0,22;
  • 21-22 – До розряду збільшиться на 0,21;
  • 23-к становитиме 4,27, оклад працівника збільшиться до 8852 грн.;
  • 24 – До розряду збільшиться на 0,9;
  • 25 – До розряду збільшиться на 0,24.

Самостійно ознайомитися з окладами допоможе тарифна сітка зарплат в Україні, розряди якої залежать від рівня кваліфікації та досвіду працівників. Аналіз ЄТС показує, що найдостойнішою буде зарплата працівників сфери освіти. Їхній оклад у 2020 році становитиме 9349 грн.

Вперше побачивши тарифну сітку молоді фахівці та працівники з 1 розрядом починають обурюватися. Вони вважають, що оклади несправедливі, а мінімальна зарплата нижче встановленої законодавчими нормами. На практиці зазначена проблема регулюється за допомогою доплат і премій. В результаті виплати, нараховані працівникам 1 розряду трохи більше. Розробляючи ЄТС, уряд впевнений у своїй правоті. Вони вважають, що праця професіоналів повинна бути винагороджена максимально, а фахівцям з маленьким розрядом відповідають набиратися досвіду і підвищувати кваліфікацію. Згодом, вони досягнуть рівня професіоналів, і також зможуть розраховувати на високий оклад.

копейки

Який повний розмір зарплати бюджетників з розрахунку тарифної сітки?

Згідно з рішенням уряду тарифні розряди підлягають округленню. Для повного розуміння повного розміру зарплати слід враховувати доплати. Наприклад, вчителям шкільних навчальних закладів уряд пропонує доплати за такі заслуги:

  • почесне звання (при його наявності);
  • престиж професії-1-20% від суми окладу згідно тарифної сітки;
  • вислугу років-від 10 до 30% в залежності від стажу.

Вчитель, який взяв на себе класне керівництво, може розраховувати на доплату в розмірі 20-25%, якщо педагог має свій кабінет, в якому проводяться досліди з хімії, фізики або кабінет є комп’ютерним класом, доплата становить 10-13%.

Також вчителям нараховуються гроші за перевірку зошитів, ведення гуртків або завідування бібліотекою. Сучасні реалії показують, що зарплата вчителя в 2020 році піднята на високий рівень і відповідає престижу професії.

Скільки отримують викладачі Вузів?

Тарифні розряди викладачів вузів набагато вищі, ніж у вчителів звичайних шкіл. Спеціальність вузівських працівників вимагає певних навичок і знань. Практично кожен з них займається науковою діяльністю і дослідами. Тому і рівень у них інший.
Розряд прийнятого на роботу стажиста дорівнює 15 з окладом 5348 грн. Доцент Вузу з 19 розрядом може претендувати на оклад 7090 грн.
Ставки інших викладачів вузу є наступними:

  • наукові керівники, професори (15-21 розряди) – від 7546 грн. і більше;
  • декани факультетів – 8416 грн.;
  • директори філій – 7546 грн.;
  • ректори ВНЗ-9038 грн.

Зазначені оклади є голими ставками. Викладачам Вузів, як і вчителям покладаються доплати за наукові досягнення, стаж роботи, звання. У 2020 році урядом запропоновані такі розміри добавок:

  • наукове звання від доцента до професора – 25-33%;
  • престиж професії, за звання майстер, заслужений і народний – 10/20/30% відповідно;
  • науковий ступінь доктора і кандидата – 25/15% відповідно;
  • стаж роботи – 10-30%.

Крім цього, працівникам бюджетної сфери гарантовані щоквартальні та щорічні премії. При нарахуванні заробітної плати не варто забувати про відрахування з фізичних осіб, які в наступаючому 2020 року ніхто не скасував. Ними є податки на доходи фізичних осіб та військовий збір.

субсидия

На завершенняя

Головною відмінністю заробітної плати бюджетників від виплат іншим особам є нарахування грошей згідно з тарифною сіткою. У 2020 році посадові оклади бюджетників розділені на 25 розрядів, кожному з яких відповідає власний коефіцієнт. Чим вище розряд, тим більше коефіцієнт і зарплата відповідно. Тому педагогам, медикам та іншим напрямкам бюджетної сфери не варто переживати за гідні виплати.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.