UKRjizn.com
Image default
Допомога

Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2022 рік

Такий інструмент, як єдина тарифна сітка, яка представляє інформацію у вигляді таблиці, використовується всіма бухгалтерами. І на нього ж варто звертати увагу тим людям, які хочуть орієнтовно визначати рівень окладів, і розуміти про що йде мова, коли обговорюються тарифні розряди в Україні.

Щорічно ЄТС переглядається, розміри коригується з урахуванням деяких соціальних показників, і 2022 рік не стане винятком, тому варто уважно вивчити тарифну сітку, а також дізнатися про особливості цього питання (тим більше поговорити є про що).

Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2022 рік

Детальніше про питання

Дана сітка є дуже важливим документом, тому що він використовується для розрахунків в бухгалтерії. Шкала розроблена відповідно до вимог всіх розмірів ставок, що використовуються для того, щоб розрахувати оклад співробітників в залежності від його кваліфікації або складності роботи.

Вона складена таким чином, щоб охоплювати представників різних професій, причому вони ще можуть відрізнятися один від одного навіть посадами, тому за допомогою даного документа можна визначити не стільки оклад співробітників, скільки оклад повністю всієї установи, навіть тих, які не володіють кваліфікацією. До речі кажучи, останні відносяться до першого тарифного розряду.

Офіційні посадові оклади за ЄТС у 2022 році діють для тих організацій, які належать до бюджетної сфери діяльності. Її використовують для розрахунку окладів співробітникам системи освіти, для державних службовців, представників медицини і так далі. Щодо приватних компаній, то за ними залишається право або самостійно створювати сітку окладів і розрядів, використовуючи свої коефіцієнти, або брати за основу даний документ.

Загальні дані ЕТС

На сьогоднішній день сітка складається з 25 тарифних розрядів, і це вже досить давно не змінюється. Відповідно до розряду встановлюється сума заробітної плати для конкретного працівника.

У таблиці міститься спеціальний коефіцієнт. Саме він використовується для розрахунку, є незмінною величиною і не залежить ні від яких факторів, тобто маються на увазі пільги, або умови роботи. У будь-якому випадку розряд Єдиної тарифної сітки 2022 року буде однаковим.

Щоб було більш зрозуміло варто сказати, що осіб, які відносяться до некваліфікованого персоналу – і це не образливе визначення, просто люди, наприклад, без вищої освіти, або статисти, або новачки – відносяться до першого розряду, і для них встановлюється коефіцієнт на рівні одиниці. Згодом цифра збільшується, і вона зростає пропорційно тяжкості виконуваних обов’язків, а також кваліфікації та рівня знань.

Наприклад: фахівці, які займаються асептичною обробкою в лікарнях, вони теж є медичним персоналом, але отримують оклади відповідно до перших розрядів ЄТС, в той же час кардіохірурги, або керівника в лікарні користуються коефіцієнтом з більш високих рядків таблиці. Відповідно, тарифна сітка зарплат в Україні, розряди в якій вказані в таблиці, дозволяє цілком добре орієнтуватися в питаннях посадових окладів.

Якою буде тарифна сітка?

Найкраще зрозуміти те, як буде виглядати сітка тарифних розрядів в Україні 2022, це вивчити спеціальну таблицю, де вказані цифри по розрядах. Починаючи з другого рівня, і до сьомого величина збільшується на 0,9 коефіцієнта, тобто практично є деяка корелює взаємозв’язок, тому що з кожним розрядом зарплата виростає на 186 грн.

Розряди бюджетників в Україні

Щоб було зрозуміліше-перший розряд – це коефіцієнт одиниця, другий розряд – коефіцієнт 0,9, третій розряд – 1,19 і так далі.

В цілому, можна вивчити таблицю, щоб розуміти про що йде мова, тому що в зворотному випадку розглядати приклади досить складно.

Щодо новин, то можна сказати, що з 1 січня 2022 року перший розряд звичайного працівника складе 2893 гривні, але з жовтня ця цифра збільшиться, що пов’язано із зростанням мінімальної зарплати, і складе 2982 гривні. Таким чином оклад першого розряду зросте приблизно на 100 гривень.

В цілому, до речі кажучи, процес розрахунків виглядає досить складно, тому що, наприклад, оклад старшого лаборанта відповідає шостому тарифному розряду, тому по таблиці він дорівнює 3872 гривні. До цієї суми додається доплата за стаж, плюс доплата до мінімальної зарплати, і після всіх відрахувань – маються на увазі військовий збори і ПДФО, на руки людина отримує близько 5000 гривень.

Єдина тарифна сітка – це інструмент бухгалтерів і аналітиків, тому що порахувати, якою буде зарплата 10 розряду тарифної сітки в Україні.

Зарплати в 2022 році

Крім того, що варто обговорити тарифні розряди бюджетників в Україні на 2022 рік, необхідно приділити увагу ще й тому, якими будуть зарплати. Справа в тому, що відповідно до бюджету на 2022 рік мінімальна зарплата зросте в жовтні 2020 року до 6700 гривень. І дані незалежного дослідження говорять про те, що навіть приватні роботодавці планують підвищити заробітну плату для своїх співробітників, причому зробити це не до жовтня, а набагато раніше.

Цікавим фактом є те, що деякі роботодавці підвищували оклади своїм співробітникам навіть під час карантину. Найбільш частою причиною стали видатні досягнення на роботі, а також зростання кваліфікації, тому що все це дозволяє збільшувати продуктивність праці.

Очікується збільшення заробітної плати для лікарів і вчителів, причому цифри згадуються досить високі. Планується збільшити оклади вчителів на 8 %, до речі кажучи, паралельно з цим зростуть і стипендії – на 50 %. Природно, вчителі також діляться на категорії, і для різних розрядів по ETS зарплата буде неоднаковою.

Щодо стану заробітних плат лікарів, то в пресі зустрічається інформація з приводу того, що для них оклади повинні зрости відразу до 20 000 гривень. У всякому разі є такі дані і плани, але поки не зовсім зрозуміло, звідки візьмуться на це гроші.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.