UKRjizn.com
Image default
Економіка

Темпи інфляції у США у липні значно знизилися

Споживчі витрати в США у липні майже не зросли, проте інфляція значно знизилася, що може дозволити Федеральній резервній системі згорнути агресивне підвищення процентних ставок.

Споживчі витрати, на які припадає понад дві третини економічної активності у США, минулого місяця зросли на 0,1%, повідомило у п’ятницю Міністерство торгівлі. Дані за червень було переглянуто трохи у бік зниження, щоб показати, що витрати зросли на 1,0% замість 1,1%, як повідомлялося раніше.

Економісти, опитані агентством Рейтер, прогнозували, що споживчі витрати збільшаться на 0,4%.

Згідно з даними Асоціації американських автомобілістів, в останній тиждень липня середня ціна на бензин країною впала приблизно до 4,27 доларів за галон з рекордного максимуму в 5 доларів у середині червня. Ймовірно, це звільнило гроші на інші статті видатків.

Ціни на одяг та послуги, такі як авіаперельоти та проживання у готелях, також знизилися у липні, що призвело до стримування інфляції.

Помірні темпи споживчих витрат у другому кварталі допомогли пом’якшити падіння економіки через різке уповільнення накопичення товарних запасів, спричинене проблемами в ланцюжках постачання. У минулому кварталі валовий внутрішній продукт скоротився на 0,6% у річному обчисленні після скорочення на 1,6% у першому кварталі.

Проте рецесія економіки не спостерігається. З погляду доходів, економіка зростала темпами 1,4% порівняно з 1,8% у січні-березні, повідомив уряд у четвер.

Ризики економічного спаду зберігаються, оскільки Федеральна резервна система агресивно посилює грошово-кредитну політику задля стримування інфляції. Однак існує обережний оптимізм щодо того, що Центральний банк США може уповільнити темпи підвищення ставок, якщо інфляція знижуватиметься.

Індекс споживчих витрат (PCE) минулого місяця знизився на 0,1% після зростання на 1,0% у червні. За 12 місяців з липня 2021 року до липня 2022 року індекс PCE зріс на 6,3%. У червні PCE зріс на 6,8% у річному обчисленні.

Без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв PCE зріс на 0,1% після зростання на 0,6% у червні. Так званий базовий індекс споживчих витрат у липні зріс на 4,6% у річному обчисленні після зростання на 4,8% у червні.

Хоча ціни на нафту значно впали, орендна плата залишається високою, через що деякі економісти не наважуються сказати, що інфляція досягла свого піку.

У п’ятницю в заяві Білого дому із задоволенням зазначалося, що «американці починають отримувати деяке полегшення від високих цін», і що Закон про зниження інфляції, підписаний президентом Байденом у липні, теж має принести позитивні плоди.

«Цього літа ціни на бензин знижувалися щодня – найшвидше зниження за більш ніж десятиліття, – йдеться у документі за підписом президента Байдена. – І сьогоднішній звіт показав, що особисті прибутки [американцев] також зросли минулого місяця».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.