UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Тенденції розвитку ринку нерухомості – компанія ЛУН

Ми постійно переглядаємо новини ринку нерухомості та вивчаємо куди рухається ринок. В одній із статей ми потрапили на інтерв’ю Дениса Циганка з компанії ЛУН, в якому він описує тенденції та своє бачення розвитку ринку не лише в Україні, а й у всьому світі.

Пошукова система ЛУН – це сайт, де можна знайти оголошення з квартирою чи новобудовою. Оголошення збираються з десятків сайтів, підключених до системи та публікуються в 1 картці об’єкта. Усього пошукова система працює у 37 країнах на даний момент.

Так як ця компанія експерт більше в технологіях, а не в нерухомості, цікаво побачити, куди рухається розвиток ринку саме з технологічної точки зору. Насамперед ЛУН хоче вирішити проблему дублів оголошень та обманок від ріелторів.

Дуже важливе завдання очистити інформаційне сміття та публікувати оголошення лише з реальними квартирами. Наразі відсотків 80 оголошень на різних ресурсах саме з принадами посередників, а не реальними пропозиціями. Ми писали статтю на цю тему:

Як дурять ріелтори – 28 Схем

Щоб зрозуміти, що оголошення від власника або ріелтора і така квартира реально існує потрібно зробити велику роботу з аналізу інформації. Лише після цього можна робити висновки. Для цього у ЛУН розробляються спеціальні алгоритми, які мають відсіяти недостовірну інформацію.

Завдання, що реалізується, але через бажання деяких ріелторів обманним шляхом отримати клієнта, це ускладнює реалізацію. Посередники вигадують нові способи, як обійти систему і опублікувати оголошення без реальної квартири. Пошукова система намагається усунути цю проблему.

Як Google та Facebook впливають на нерухомість

Не секрет, що пошукова система Google і соціальна мережа Facebook збирають дуже багато інформації про своїх користувачів. Вони з геолокації знають, де ви знаходитесь, знають, що ви робите, з ким спілкуєтеся, що шукаєте, коли збираєтеся переїжджати або створювати сім’ю. Вся інформація зберігається на серверах, тому вони можуть передбачати вашу поведінку та пропонувати купити нерухомість. Це основні конкуренти ЛУН та всіх сайтів з нерухомості у світі.

У майбутньому конкуренція та боротьба за клієнтів лише посилюватимуться, тому вже зараз важливо думати і робити кроки на випередження. Facebook тестує функції оренди квартир у своїй соціальній мережі і в майбутньому це вплине на ринок нерухомості. Кожен гравець ринку намагається розробити свої найкращі, на їхню думку, рішення для користувача.

Який інструмент хоче розробити ЛУН

У команді ЛУН працюють над інструментом, який зможе замінити людину та зможе працювати без перерв та вихідних. Це буде голосовий помічник чи діджитал асистент. Вони хочуть замінити всім звичних агентів на голосового асистента, який зможе допомогти знайти та обрати квартиру. У результаті ЛУН хоче стати стартовою точкою для пошуку житла, як Амазон використовують в Америці для пошуку електроніки та різних товарів.

Якщо вам цікава розробка та робота в цій галузі, то ви можете приєднатися до команди ЛУН та взяти участь у розробці та реалізації проекту голосового асистента як Siri або Google Assistant, але у сфері нерухомості.

Цікаві аналітичні факти з інтерв’ю

Найцікавіші міста, що розвиваються, у сфері нерухомості та розвитку будівельної області – Київ, Одеса та Львів. Тут найбільша кількість житла, що будується в новобудовах.

Коли долар зростає, то попит на новобудови зростає, а коли падає, оживає вторинний ринок житла. Це пов’язано з тим, що за зростання долара не всі забудовники відразу піднімають ціни. У деяких ціна виставлена ​​у гривні, тому можна вигідно здати долари при піковому зростанні та сплатити гривнями квартиру – так виходить економія на курсовій різниці.

А коли долар падає, вигідніше купувати вторинне житло, тому що вторинна нерухомість в Україні продається за долари і при гривні, що зміцнюється, це виходить вигідніше, ніж інвестувати в новобудову.

При покупці квартири в новобудові найважливіші параметри для людей це ціна та надійність забудовника. Тільки після цього людям важливе планування, матеріал стін та тонші критерії вибору квартири. У ЛУН додали сортування за матеріалом стін, технологією будівництва та інфраструктурою. Для деяких це може бути важливим.

Але ми ставимо на перший рядок навіть не ціну квартири, а саме надійність забудовника, тому що це ключовий параметр вибору квартири в новобудові. Яка різниця скільки коштує квартира та які стіни, якщо забудовник не надійний і все одно будинок не здасть. Тому завжди звертайте увагу на забудовника в першу чергу і на його репутацію.

На ринку вторинного житла немає відкритих даних про ціну продажу квартири. Інформація прихована, тому що продавці уникають податків та мінімізують вартість, а у відкритому доступі інформації за цінами продажу немає. Якщо взяти зміну ціни квартири від початкової до ціни продажу, то графік буде схожий на ключку для гольфу.

Завжди спочатку ціна виставляється завищеною, а після торгів та зниження вартості квартира продається. Іноді вартість квартири завищена на 20-30% від реальної ринкової. Але продавці це розуміють лише за час, коли квартира не продається роками.

Висновки

Цікаво як розвиватиметься ринок нерухомості у світі та в Україні. У цьому плані ЛУН намагається запропонувати свої варіанти вирішення проблем і це є позитивним чинником. Згодом ми дізнаємося, чи допоможе людям голосовий помічник, наскільки він буде зручним для використання.

Чи завоює ринок Facebook і Google, чи регіональні сайти нерухомості продовжать існувати. Ми будемо стежити за розвитком подій та тримати вас у курсі. Спасибі, що прочитали наш матеріал.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.