UKRjizn.com
Image default
Новини

Терміни призову в армію в 2021 році в Україні

У березні та у вересні розпочнуться підготовчі заходи до проведення призову в армію України. Він тепер проводиться з квітня по липень і з жовтня по грудень, причому, вже не перший рік, починаючи з моменту оголошення війни проти власних територій.

Патріотичні ЗМІ повідомили, що через короткий час стартує черговий призов в Україні 2021: термін призову в армію збільшили, і це не єдина неприємна новина.

Черговий призов в Україні 2021

Що змінилося

Незважаючи на неодноразові запевнення про прагнення до миру в ході передвиборної кампанії нинішнього президента Зеленського, і обіцянки переходу виключно на контрактну службу в ЗСУ, яке входить в передвиборчі програми кожного глави держави, в ЗСУ як і раніше закликають строковиків. Вони, на відміну від бравих воїнів, які отримують чималі гроші за війну проти віртуальної армії країни-агресора (а за фактом – проти ополчення і мирного населення колись благополучних регіонів), не отримують грошей і змушені служити країні за чинним законодавством.

З моменту старту братовбивчої війни, процес зазнав варіабельні трансформації:

 • подовжився термін набору у військкоматах, через небажання призовників вирушати на передову;
 • тривав термін призову-з 26 до 27 років;
 • змінилася відповідь на питання, зі скількох років призивають в армію: тепер уже не з 20, а з 18 років;
 • скасували Положення про офіцерів запасу, які проходили навчання на військових кафедрах у ВУЗах-тепер їх можуть закликати при необхідності;
 • подейкують про примусовий призов в армію жінок, у яких немає дітей;
 • відсунули граничний вік, до якого можна набирати в армію – з 45 до 48 років.

На патріотичних сайтах останні новини про призов в армію в Україні супроводжуються зловтішними коментарями з приводу ненавмисного збігу-введення Положення про навчання 12 років в середній школі і перенесення призовного віку з 20 на 18 років, на думку аналітиків, зроблено, щоб школярі після отримання атестата не встигли виїхати за кордон або вступити до навчального закладу, що дає право на відстрочку призову в армію.

Нагадаємо, зовсім недавно Міністр оборони України О.Загороднюк проголосив готовність сформувати армію за стандартами НАТО і скасувати призов як такий. Зеленський, як би у відповідь на цю заяву, пообіцяв, що таке наближення відбуватиметься в міру необхідності і можливості. Але поки держава буде тільки робити зусилля, щоб змінити ставлення до армії країни на більш позитивне, а вже потім поміняти систему Збройних сил.

Якщо врахувати, що на думку аналітиків (навіть патріотично налаштованих), на наближення до стандартів ЄС і НАТО Україні буде потрібно більше 20 років, то при діючому напрямку зовнішньої і внутрішньої політики, дати призову будуть озвучуватися регулярно, а в ЗСУ – призиватися будуть діти, які тільки отримали атестат і не встигли ні виїхати, ні вступити до навчального закладу.

Свіжі новини законодавства

Зеленський, який колись із задоволенням виступав на Донбасі і обіцяв своїм виборцям зробити все можливе для миру в країні, продовжує курс, продиктований зовнішнім управлінням. Він регулярно виїжджає на передову і, за чутками з достовірних джерел, планує черговий наступ ЗСУ навесні 2021 року.

Призов в армію в Україні

Офіційні ЗМІ опублікували наприкінці лютого поточного року повідомлення про те, що український президент підписав Указ № 71. Основні пункти підписаного документа передбачають:

 • призов до армії України у 2021 році протягом квітня – липня та жовтня – грудня (6 місяців з 12 на рік + ще 2 на підготовчі заходи);
 • поступове скорочення числа строковиків і збільшення кількості контрактників;
 • відстрочку студентам вузів, аспірантам і докторантам, учням духовних і середньоспеціальних навчальних закладів;
 • звільнення в запас строковиків в ці ж терміни;
 • аналогічні дії по відношенню до тих, кого призвали в минулому році через поширення коронавірусу, але вже в січні наступного, 2022 року.

У контексті президентського указу питання, скільки призов в армію буде проведено в поточному році, стає неактуальним, оскільки дії військкоматів будуть активізуватися на півроку в цілому. Намічений набір призовників в АР Крим, є посилання на рішення РНБО від 2014 року про те, що строковики не будуть направлятися в зону АТО (ця постанова порушується чи не з моменту підписання Порошенко, тодішнім українським президентом, указу про його введення в дію).

Нагадаємо, що в недавньому інтерв’ю в.Зеленський проголосив готовність вести велику війну, у разі нового загострення на Донбасі. Він висловив намір долучити до військових дій шляхом мобілізації і чоловіків, і жінок, і в цьому випадку Збільшити не тільки термін, скільки будуть служити в армії, а й воювати до переможного кінця.

Додаткова інформація до роздумів

Після опублікування повідомлення про підписання президентом Указу № 71, в ЗМІ з’явилися новини про готовність ВР прийняти ще один закон про призов в армію. Його розглядали вже в другому читанні і що характерно, авторство приписують Зеленському, який сам в армії не служив, і був героєм передвиборчого скандалу з повістками.

Проект закону внесли ще влітку минулого року, позиціонувавши, як невідкладний документ. Тому, на відміну від рішень про підвищення зарплати окремим категоріям населення, відкладених або внесених до мертвого списку, його вже у вересні заслухали в першому читанні, а на початку березня 2021 – планували в другому.

Головні норми цього документа посилюють умови призову і підтверджують готовність України почати чергову атаку на Донбасі.

Військовий квиток

З підписанням закону людина без військового квитка і призовного віку, не може офіційно влаштуватися на роботу. Це ускладнює життя тим, хто прописаний в іншому регіоні і особливо, які переїхали з непідконтрольних територій.

Коли черговий призов в Україні 2021?

Аналітики впевнені, що далеко не всі, хто хоче працювати і заробляти на нагальні потреби, підуть у військкомат за цим документом. Це означає, що номінальні і демонстративні зусилля уряду щодо скорочення сірого ринку працевлаштування, і без того провальні через податки, тільки його збільшать.

Під ударом резервісти

Тепер вони виділені в окрему категорію для того, щоб за добу, після підписання президентом відповідного указу, гранично швидко мобілізувати. Імовірно, це зроблено не стільки з прагнення швидко збільшити діючу армію, скільки позбутися від протистоять нинішній владі націоналістів.

Всі, хто зараз займається вуличними протестами (або більша їх частина) мають статус учасників АТО або ВБД. Навіть незважаючи на термін призову резервістів не більше півроку, кинути своїх численних супротивників в м’ясорубку і військові дії – прекрасна можливість для політика з рекордно низьким рейтингом. Разом з ними відправлять і мирних людей, випускників вузів з військовими кафедрами, які платили чималі гроші, щоб пройти навчання і позбутися призову).

Посилення санкцій

Тепер за ухилення від служби в ЗСУ доведеться платити величезні гроші:

 • перше порушення-до 50 тис.грн.;
 • друге-вже 106 тисяч у національній валюті;
 • ухилення резервіста або придатного до проходження військової служби – не тільки 300-500 НМДГ, а й дворічні виправні роботи;
 • є варіанти, коли дві останні категорії можуть бути оштрафовані на півмільйона або навіть на 700 тис.грн або такий же термін виправних робіт.
 • у цьому ж документі передбачено збільшення кримінальної відповідальності на рік і можливість доставляти ухильників і призовників до військкомату силами поліції.

Раніше у поліцейських такого права не було, хоча вони і займалися не тільки виловом, а й транспортуванням призовників, але незаконно. А тепер все відбуватиметься на законних підставах. Вже ніхто не припускає, навіть колись активні прихильники президента, який обіцяв примирення і припинення війни, що він сам розробив ці драконівські заходи.

Військова присяга в Україні

Очевидно, що його зовнішньому управлінню потрібне загострення обстановки на Донбасі, для посилення тиску на Росію. Однак тепер на неокупованих територіях проживає безліч громадян РФ, і ситуація докорінно змінилася. Політологи пророкують Україні нищівну поразку. Але у Зеленського просто немає іншого виходу – це останній спосіб підняти рейтинг, що обрушився, і при успіху-увійти в історію.

Загальна інформація

Терміни призову в армію в 2021 році в Україні – з 1 квітня і до 31 Липня, а потім з 1 жовтня і до останнього дня 2021 року. Навіть деякі патріотичні видання зараз пояснюють, з посиланням на юридичні портали, хто може уникнути насильницького призову в армію. У їх числі – не служили з будь – якої причини громадяни України, яким виповнилося 27 років-це і є офіційна відповідь на питання, до якого віку призивають в армію в Україні.

За Законом України» Про військову… ” можна відмовитися при проходженні служби в армії, що мала місце в іншій країні. Право на це мають і випускники вузів, яким присвоєно військові звання (минулого року їм вже приходили повістки з військкомату, а в нинішньому, після прийняття закону, у них вже не буде такого права, як тільки президент підпише указ про призов). Від проходження військової служби може відмовитися людина, у якого загинув або покалічений родич під час проходження військової служби або зборів.

Весняний призов в армію 2021 року починається буквально днями, влада обіцяє дотримуватися всіх карантинних заходів. Відстрочки, що дозволяла не йти в ЗСУ в 18 років, вже не існує. Раніше в 18 років відправлялися виключно за бажанням і можна було відкласти до 20, тепер офіційно 18 років встановлені віком призову.

Тривалість служби та перспективи

Термін служби армії за призовом у 2021 році в Україні варіабельний і залежить від різних обставин. Люди без освіти призиваються на півтора року. Дипломовані фахівці та магістри відправляються на рік. Контрактники служать стільки, скільки вказано в контракті, але не менше, ніж 12 міс. Є безліч пунктів законодавства, що дозволяють оформити відстрочку на рік – від тимчасової непридатності до вагітності дружини. Однак особливо розраховувати на це не варто. В Україні закликають і єдиного сина у вдови, і батька двох дітей.

Наприкінці березня поточного року до ВР внесено проект про переведення української армії повністю на контрактну основу. Військові експерти впевнені, що цей крок – ніщо інше, як спроба привернути увагу Заходу і вибити з нього дотації.

Продовження курсу на мілітаризацію України розцінюється, як спроба Зеленського підняти рейтинг і проскочити до перемоги. Однак така політика вже застосовувалася Порошенком, який намагався ввести воєнний стан. Поки для пересічних громадян це обертається скасуванням дитячих посібників і витрат на освіту, щоб заплатити військовим зарплати, збільшені вдвічі. Всі кроки, зроблені Зеленським-закриття опозиційних каналів, проекти законів про покарання за заперечення зовнішньої агресії і посилення умов призову – це різні пазли в невтішній картині.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.