UKRjizn.com
Image default
Економіка

Турецькі банки відмовилися обслуговувати карти російської платіжної системи «Мир»

Високопоставлений представник адміністрації США сказав у вівторок, що вжиті турецькими банками Isbank і Denizbank заходи для зупинення використання російської платіжної системи «Мир» є логічними і що ще більше банків відключатимуться від «Міру» через ризик санкцій.

Isbank і Denizbank у понеділок оголосили про припинення використання системи «Світ» після того, як Вашингтон минулого тижня розширив свої санкції, включивши до них голову організації, яка управляє платіжною системою, яка користується популярністю у десятків тисяч туристів у Туреччині.

«Кроки, зроблені цими банками, є дуже логічними. Відключення системи “Світ” – один із найкращих способів захистити банк від санкційного ризику, який виникає під час ведення бізнесу з Росією», – сказало джерело, яке спілкувалося з журналістами на умовах анонімності.

“Ми очікуємо, що більше банків відключать “Мир”, тому що вони не захочуть ризикувати опинитися під санкціями”, – додав чиновник.

Вашингтон та його союзники ввели цілу низку санкцій проти Москви після вторгнення Росії в Україну, включаючи санкції проти російських банків та президента Росії Володимира Путіна.

Член НАТО Туреччина принципово виступає проти західних санкцій щодо Росії та має тісні зв’язки як з Москвою, так і з Києвом. Туреччина також засудила вторгнення Росії та направила до України безпілотники.

Проте, за словами дипломатів, західні країни все більше турбують зростання економічних зв’язків між Туреччиною та Росією, особливо після кількох зустрічей президента Туреччини Таїпа Ердогана та Путіна, зокрема минулого тижня в Узбекистані.

Минулого місяця Мінфін США надіслав великим турецьким компаніям листа, в якому попередив їх про ризик санкцій, якщо вони підтримуватимуть комерційні зв’язки з російськими суб’єктами, які потрапили до списку санкцій.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.