UKRjizn.com
Image default
Економіка

У Берліні обговорять реалізацію «плану Маршалла» для України

Національні лідери, експерти з розвитку та керівники компаній зберуться у вівторок у Берліні на конференцію, присвячену тому, що, за словами її організаторів, має стати «планом Маршалла» щодо відновлення України після завершення війни, розв’язаної Росією наприкінці лютого.

Конференція, організована канцлером Німеччини Олафом Шольцем і Європейською комісією, не включатиме конкретних зобов’язань щодо виділення коштів на реконструкцію, вартість якої оцінюється в 750 мільярдів доларів. Організатори порівнюють це завдання за масштабами з американською програмою допомоги Маршалла для відновлення Європи після Другої світової війни.

Тисячі українців було вбито, а будинки та фабрики – зруйновано з того часу, як президент Росії Володимир Путін 24 лютого віддав наказ про вторгнення в Україну. Західні держави розцінили це як спробу імперіалістичного захоплення чужої території, однак у Москві вторгнення позиціонують як «спеціальну військову операцію» щодо позбавлення України «екстремістів».

“Форма реконструкції визначить, якою країною буде Україна в майбутньому”, – йдеться у статті, опублікованій у німецькій газеті Frankfurter Allgemeine.

«Правова держава із сильними інститутами? Динамічна та сучасна економіка? Жива демократія, що належить Європі? Хоча завжди слід бути обережним із історичними порівняннями, це не що інше, як план Маршалла для 21 століття», – пишуть автори статті у Frankfurter Allgemeine.

Виступаючи у понеділок на 5-му німецько-українському бізнес-форумі, який проходить напередодні завтрашньої міжнародної конференції з відновлення України, Олаф Шольц сказав, що Німеччина хоче, щоб Україна одного разу стала членом Європейського Союзу, і донори мають враховувати цей факт, коли зіткнуться з величезними сумами, які будуть потрібні для відродження української економіки.

“Путинська війна згуртувала наші країни”, – сказав канцлер, звертаючись до учасників форуму.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.