UKRjizn.com
Image default
Економіка

У Білому домі стурбовані зростанням цін на бензин

Високопосадовці Білого дому зустрілися в п’ятницю з керівниками нафтових компаній, щоб обговорити наслідки урагану «Іен» та зниження рівня запасів бензину, тоді як президент Джо Байден звернувся до галузі з вимогою не завищувати ціни для споживачів. Про все це повідомили джерела, знайомі з суттю справи.

Білий дім запросив організувати зустріч із представниками восьми нафтових компаній, включаючи Exxon Mobil, Chevron та Marathon Petroleum, пізно ввечері у четвер, повідомили джерела.

Роздрібні ціни на бензин різко зросли після серії незапланованих відключень на нафтопереробних заводах та планового ремонту на інших заводах, що призвело до скорочення постачання.

За даними Асоціації американських автомобілістів, середня роздрібна ціна на бензин у США становить зараз 3,79 долара за галон, що на 11 центів вище, ніж тиждень тому, хоча загалом ціни залишаються нижчими, ніж місяць тому.

Байден попередив нафтові компанії, щоб вони не використовували ураган як привід для підвищення цін на бензин, який різко зріс на початку цього року після вторгнення Росії в Україну.

«Це невелика тимчасова дія урагану на видобуток нафти не є виправданням для зростання цін на заправках, у жодному разі», – сказав він.

Ураган «Іен» у четвер приніс руйнування у Флориду, обрушившись у п’ятницю на Південну Кароліну, а ураган «Фіона» завдав тяжких втрат Пуерто-Ріко на початку вересня.

У зустрічі мали взяти участь директор Національної економічної ради Брайан Діз, міністр енергетики Дженніфер Гренхольм та Амос Хохштейн, старший радник з енергетики у Державному департаменті.

Ціни зросли найбільше на Середньому Заході та Західному узбережжі після пожежі на нафтопереробному заводі BP в Огайо, а також на чотирьох нафтопереробних заводах у Каліфорнії, які були закриті на планові роботи, або несподівано відключили своє обладнання.

Нафтопереробникам та роздрібним торговцям по всій Каліфорнії дозволено негайно продавати зимове паливо, заявив у п’ятницю державний орган контролю за забрудненням повітря, щоб знизити найвищі в країні ціни на пальне. Середня ціна бензину в Каліфорнії становить 6,35 долара за галон порівняно з 3,80 долара у середньому по країні.

Проблеми у нафтопереробці призвели до збільшення розриву між оптовими ф’ючерсними цінами на бензин та роздрібними цінами на автомобільне паливо. Наразі розрив становить близько 1,3 долара за галон порівняно із середнім показником 88 центів за останні п’ять років.

Американські виробники Exxon та Chevron відмовилися коментувати зустріч у Білому домі.

У компанії Chevron заявили, що концерн «не зазнає незаконного піднесення цін», нагадавши своїм незалежним дистриб’юторам про необхідність дотримуватись законів про піднесення цін, прийнятих у рамках реагування на ураган «Іен».

У своєму зверненні до Міністерства енергетики США компанія Exxon цього тижня виступила проти скорочення експорту палива зі США, до якого у серпні закликала адміністрація Байдена, стверджуючи, що обмеження постачання призведе до подальшого скорочення глобальних постачань та підвищення цін усередині країни.

Міністр енергетики не погодилася з аргументами Exxon.

«Компанія, яка в останньому кварталі щодня отримувала майже 200 млн доларів, неправильно тлумачить момент, в якому ми перебуваємо, – йдеться у заяві Дженніфер Гренхольм. – Настав час для американських енергетичних компаній вжити заходів щодо зниження цін для споживачів та відновити запаси бензину та дизельного палива в країні».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.