UKRjizn.com
Image default
Економіка

У Білому домі заявили про успіх економічної стратегії команди Байдена

Президент Джо Байден та віце-президент Камала Харріс зустрілися у п’ятницю ввечері з учасниками економічної групи Білого дому, у тому числі з міністрами фінансів та торгівлі, а також з головою Ради економічних консультантів, щоб отримати оновлену інформацію про розвиток світової економіки. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому прес-службою Білого дому.

Учасники економічної групи наголосили, що «економічна стратегія США, орієнтована на довгострокове зростання та інвестиції, збільшення виробництва та фінансову дисципліну, дозволила нашій країні пережити складні часи, перебуваючи на максимально сильних позиціях».

Президент Байден підтвердив свою прихильність до боротьби з інфляцією, у тому числі за допомогою нещодавно прийнятих законів про зниження інфляції та про розвиток виробництва напівпровідників «з метою переходу до більш стабільного зростання, не відмовляючись від наших історичних економічних досягнень».

Джо Байден також доручив економічній команді чинити тиск на енергетичну галузь, щоб гарантувати, що споживачі одразу виграють від падіння світових цін на нафту.

Незважаючи на зусилля Білого дому в галузі економіки та фінансів, американський фондовий ринок знову впав у п’ятницю. Зростання відсоткових ставок та нестабільність валютних курсів посилили побоювання серед учасників ринку щодо глобальної рецесії.

Промисловий індекс “Доу Джонс” впав на 486,27 пунктів, або на 1,62%, до позначки 29 590,41. Зведений індекс S&P 500 знизився на 1,72% до 3693,23 пунктів, а високотехнологічний Nasdaq Composite – на 1,8% до 10 867,93 пунктів.

«Доу Джонс» встановив новий річний мінімум і закрився вчора нижче за відмітку 30 000 вперше з 17 червня. У якийсь момент індекс він втратив більш як 800 пунктів.

Головні біржові індекси знижуються вже четвертий тиждень поспіль. У середу Федеральна резервна система у середу знову підвищила базову облікову ставку на 75 базисних пунктів та пообіцяла провести ще одне підвищення ставки на своєму листопадовому засіданні. Традиційно це робиться для того, щоб штучно стримати зростання інфляції.

Банк Goldman Sachs прогнозує, що індекс S&P 500 до кінця року втратить щонайменше 4% через підвищення ставок.

«Виходячи з обговорень з нашими клієнтами, більшість інвесторів на фондовому ринку дійшли висновку, що сценарій жорсткої посадки [экономики] неминучий, і їхня увага зосереджена на термінах, масштабах та тривалості потенційної рецесії та інвестиційних стратегіях для цієї перспективи», — написав економіст Девід Костін із Goldman Sachs у записці для клієнтів банку.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.