UKRjizn.com
Image default
Економіка

У США напередодні Дня незалежності скасували сотні авіарейсів

Американські авіакомпанії у суботу, у перший день так званих «довгих вихідних», пов’язаних із святкуванням Дня незалежності 4 липня, скасували сотні авіарейсів по всій країні.

До полудня суботи у США було скасовано близько 600 внутрішніх та міжнародних рейсів, ще понад 2500 рейсів затримувалися. У п’ятницю ситуація була не кращою: 587 рейсів було скасовано в США з 3060 авіарейсів, скасованих перевізниками по всьому світу.

На ранніх стадіях пандемії Covid-19 авіаційна галузь зазнавала гігантських збитків через масові відмови людей від перельотів. Хоча федеральні дотації допомогли авіакомпаніям уникнути звільнення працівників, десятки тисяч працівників залишили галузь після того, як перевізники почали стимулювати працівників до дострокового виходу на пенсію.

За оцінками аналітиків консалтингової компанії Third Bridge, зараз в американській авіації працює приблизно на 15% менше співробітників у порівнянні з періодом до початку пандемії, при цьому їм доводиться обслуговувати пасажиропотік, що становить 90% рівня 2019 року.

Масове скасування авіарейсів привернула увагу міністра транспорту Піта Буттіджіча.

У суботу Буттіджич опублікував серію твітів, які, по суті, є порадами споживачам про те, що робити у разі скасування рейсу, наприклад, чи приймати від перевізників милі як компенсацію або вимагати відшкодування готівкою.

«Часто про це можна домовитись. Це питання вирішується між вами та авіакомпанією», – написав Буттіджич.

У четвер пілоти авіакомпанії Delta влаштували пікети в кількох аеропортах, вимагаючи нових контрактів та скаржачись на перевтому.

«Чесно кажучи, вся річ у безвідповідальному плануванні рейсів із перевищенням графіка. Після пандемії ми плануємо більше рейсів, аніж людей, які їх виконують», — заявив у суботу лідер профспілки асоціації пілотів Delta Джейсон Амброзі в інтерв’ю CNN.

За словами аналітика Third Bridge Пітера Макнеллі, дефіцит пілотів є найгострішою проблемою у масштабах усієї авіаційної галузі. На думку Макнеллі, короткострокового вирішення цієї проблеми немає і не передбачається, і особливо гострою вона стає під час святкових піків.

Авіакомпанії повідомляють, що працюють над усуненням цієї проблеми, наймаючи пілотів та інший персонал, а також скорочуючи кількість пасажирських місць на 15%.

Представники авіаційної галузі, визнаючи наявність проблеми з нестачею пілотів, вказують на інші фактори, що посилюють проблему, у тому числі на штормову погоду, збільшення кількості випадків зараження співробітників Covid-19 та нестачу авіадиспетчерів у низці аеропортів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.