UKRjizn.com
Image default
Економіка

Україна домовляється зі США про отримання позички для покупки природного газу

Україна веде переговори про отримання позички у розмірі 1,5 мільярда доларів в американському Експортно-імпортному банку для купівлі природного газу. Український прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про це у суботу у своєму телеграм-каналі після телефонної розмови з міністром фінансів США Джанет Йєллен.

Глава українського уряду подякував США за потужну фінансову підтримку, яку країна вже отримала, та висловив подяку адміністрації Джо Байдена за направлення до Конгресу запиту на виділення додаткових 11,7 млрд доларів для України цього року.

«Україна зберегла стабільність фінансової системи під час війни. Вже багато років наша держава є надійним партнером МВФ. Наразі уряд працює над початком нової програми з фондом. Розраховуємо на підтримку партнерів у цьому напрямі», – зазначив Шмигаль.

Сторони обговорили питання енергетичної безпеки та проходження Україною опалювального сезону, зокрема сприяння американським партнерам у закупівлі природного газу. Шмигаль заявив про те, що зараз уряд, який він очолює, веде переговори про отримання траншу в сумі 1,5 млрд доларів від Експортно-імпортного банку для купівлі газу.

«Україна вдячна за активну роль США у посиленні санкційного тиску на Росію та подальше скорочення торговельно-економічної співпраці з країною-агресором. Насамперед йдеться про імпорт енергоносіїв. Переконаний, що необхідно запровадити блокуючі санкції проти Центробанку Росії та всіх російських державних компаній, а також заборонити експорт сировини з Росії», — підкреслив глава українського уряду.

Денис Шмигаль також розповів Джанет Йеллен про заходи щодо підтримки малого та середнього бізнесу та про план відновлення України.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.