UKRjizn.com
Image default
Економіка

Україна, клімат та Китай будуть у фокусі поїздки Байдену до Північної Африки та Азії

Президент Джо Байден зустрінеться з лідерами Єгипту, Камбоджі та Індонезії під час майбутньої поїздки до Північної Африки та Азії, де, як повідомили в Білому домі, він продемонструє відданість Сполучених Штатів вирішенню таких питань, як зміна клімату, і підтвердить обіцянку Вашингтона протистояти зростанню глобального Китаю.

У ході поїздки Байден візьме участь у роботі міжнародного кліматичного саміту в Єгипті, зустрічі з лідерами країн АСЕАН у Камбоджі та саміті «Великої двадцятки» в Індонезії, заявили у вівторок високопосадовці адміністрації.

Поїздка розпочнеться через два дні після того, як американські виборці винесуть вердикт керівництву Байдена та двом рокам контролю демократів над політичним порядком у Вашингтоні.

За підсумками виборів Байден може розпочати свою поїздку у політично ослабленому становищі. Демократи готуються втратити контроль принаймні над Палатою представників. Не виключено, що республіканцям вдасться отримати більшість і в Сенаті, де наразі місця розподілені порівну з вирішальним голосом віце-президента Камали Харріс.

Представники адміністрації не змогли сказати, чи планує Байден проведення окремої зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, який, як очікується, візьме участь у саміті «Великої двадцятки», і що може бути включено до порядку денного такої зустрічі. Обидва уряди працюють над організацією першої особистої зустрічі між двома лідерами з моменту вступу Байдена на посаду у січні 2021 року.

Байден розпочне свою поїздку в п’ятницю з візиту до Єгипту для участі у саміті Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату, де він розповість про зусилля США щодо скорочення викидів, а також проведе двосторонню зустріч із президентом Єгипту Абдель Фаттахом аль-Сісі, сказали офіційні.

Потім Байден вирушить до Камбоджи, де з суботи по неділю братиме участь у щорічному саміті США-АСЕАН та Східноазіатському саміті, де він зосередиться на Індо-Тихоокеанському регіоні та розповість про відданість США міжнародному праву у Південно-Китайському морі.

У неділю Байден прилетить до Індонезії для участі в саміті лідерів «Великої двадцятки», які представляють найрозвиненіші країни світу. За словами однієї з офіційних осіб, під час саміту він має намір виступити на захист України і критикувати агресію Росії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.