UKRjizn.com
Image default
Економіка

Україна продовжує розслідувати вивезення вкраденого зерна на суднах під російським прапором

Влада України звернулася до Туреччини з проханням про допомогу в розслідуванні щодо ще трьох суден під російським прапором, які, як підозрюють у Києві, займаються вивезенням вкраденого зерна з окупованих Росією територій України.

У листі від 13 червня, про який раніше не повідомлялося, Генеральна прокуратура України попросила Міністерство юстиції Туреччини провести розслідування та надати докази щодо трьох суден, які, як підозрюють у генпрокуратурі, причетні до перевезення зерна, ймовірно вкраденого з нещодавно окупованих Росією українських територій, включаючи Херсонську область.

У листі, копія якого опинилася у розпорядженні агентства «Рейтер», йдеться, що судна вирушили з головного кримського зернового терміналу у Севастополі у квітні та травні. Генпрокуратура України звернулася з проханням отримати документацію про вантаж, що перевозився на цих судах, а також інформацію про їхнє прибуття до турецьких портів.

Суховантаж "Матрос Кішка" під російським прапором перетинає Босфорська протока, Туреччина, 27 травня 2022 року

Суховантаж “Матрос Кішка” під російським прапором перетинає Босфорську протоку, Туреччина, 27 травня 2022 року

Усі три великі суховантажні судна, про які йдеться в листі — «Михайло Ненашев», «Матрос Позинич» і «Матрос Кішка» — належать дочірній структурі Об’єднаної суднобудівної корпорації – російській держструктурі, яка знаходиться під західними санкціями, свідчить база даних судноплавства Equasis.

Якщо буде встановлено, що Об’єднана суднобудівна корпорація вивозила зерно з нещодавно окупованої української території, це додасть нових доказів щодо причетності російських державних структур до експорту вкраденого в України зерна. Україна публічно звинуватила Москву у крадіжці зерна після вторгнення; Росія неодноразово заперечувала всі звинувачення.

Російський суховантаж "Матрос Позинич" у Босфорській протоці, Стамбул, 30 червня 2022 року

Російське суховантажне судно “Матрос Позинич” у Босфорській протоці, Стамбул, 30 червня 2022 року

Кремль не відповів на прохання “Рейтер” про коментарі. Кирило Стремоусов, заступник голови російської адміністрації в окупованому Москвою Херсоні, сказав, що зерно з регіону прямує до Криму, і що місцеві фермери несуть відповідальність за його транспортування. Він сказав, що нічого не знає про будь-які постачання зерна до Туреччини чи Близького Сходу.

У п’ятницю «Рейтер» повідомив про інше звернення Києва до Мін’юсту Туреччини, відправленого 30 червня, в якому містилося прохання затримати та заарештувати ще одне судно під російським прапором, на якому зерно було вивезене з окупованого порту Бердянськ. У понеділок стало відомо, що судно було затримано, і що турецька влада розслідує претензії з боку України.

Тарас Висоцький, перший заступник міністра сільського господарства України, повідомив «Рейтер», що, за оцінками Києва, з України експортовано близько 400 000 тонн вкраденого зерна. Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що Україна вважає, що більша частина зерна пішла до Туреччини, і Київ направив турецькій владі докази причетності 13 судів до цих операцій.

Україна також заявила, що Росія відправила своєму союзнику Сирії пшеницю, ймовірно вкрадену в України після вторгнення. Посольство України в Бейруті повідомило агентство «Рейтер», що не менше 150 000 тонн вкраденої пшениці було доставлено до Сирії з лютого, переважно на російських судах, не уточнивши джерело цієї інформації.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.