UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Український ринок землі: перші кроки

Україна зробила ще один крок назустріч прогресу. З 1. 07. 2021 року набирає чинності Закон про продаж сільськогосподарських земель. На цей документ давно чекали українські аграрії.

Ринок землі дозволить підняти сільське господарство на новий рівень, залучити інвестиції та, відповідно, збільшити виробництво с/г продукції.

Закон був ухвалений більшістю голосів після внесення величезного пакета поправок -776 шт. 272 депутати вирішили підтримати вітчизняного виробника.

Ринок землі в Україні

У квітні минулого року президент України О. Зеленський видав указ, який вносить зміни до чинних законодавчих актів щодо обігу земель с/г призначення Цим документом було ознаменовано вступ України до завершальної стадії земельної реформи, що розпочалася далекого 1991 року з прийняття Земельного Кодексу.

Перший етап розрахований на період із 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року. Саме тоді можливість здійснювати угоди отримують фіз. особи – громадяни України. Площа ділянки лімітована 100 га. Продаж земель іноземцям заборонено. Питання може вирішити лише всеукраїнський референдум, який ініціював президент.

Другий етап стартує 1 січня 2024 року. Ліміт площі ділянок зросте до 10 000 га, а можливість брати участь у ринку землі отримують юридичні особи України. Залучення іноземного капіталу не передбачено. Перспектива участі зарубіжних компаній також вирішуватиметься на загальному обговоренні.

За попередніми прогнозами фахівців компанії DOM4M, ціна 1 га сільгоспугідь в Україні варіюватиме в інтервалі $1000 – 1500. У Законі вказується, що до 01.01.2030 вартість земельних ділянок с/г угідь, виділених пайовикам, не повинна бути зменшена нижче за їх нормативну грошову оцінку . Документ забороняє продаж землі у Криму та на тимчасово окупованій території Донбасу. Тут громадянин може лише успадкувати ділянку.

Продаж земель, як передбачається Законом, здійснюватиметься через електронні аукціони. Такий підхід дає можливість залучити до торгів більше учасників, провести їх у режимі реального часу, замінити суб’єктивність людського фактора на автоматичну дію електронної системи, що зробить процедуру максимально прозорою.

Ефективність електронного аукціону підтверджено на торгах об’єктами малої приватизації. Початкова вартість лота у разі зростає багаторазово.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.