UKRjizn.com
Image default
Новини

УКТЗЕД України 2021 року

УКТЗЕД України-2021, судячи з опису, це – гармонізована система з 10 кодових позначень, що застосовується в пошуку конкретної категорії товару при його проходженні через державну митницю.

Це класифікація товарів, яка передбачена митним законодавством України. У тих же компетентних джерелах вказується, що не існує товару, який не можна було б класифікувати за системою з метою визначення мита, яку слід сплатити при проходженні кордону.

УКТЗЕД України-2021

Структура позначень

Система кодування різних товарів, дозволяє за допомогою присвоєння коду кожному товару знаходити йому місце. Коди УКТВЕД в Україні у 2021 році-це систематизований у визначеному порядку набір з десяти знаків. Перші 4 позначають товарну позицію, перші 6 – підпозицію, а перші 8, в сукупності, складають товарну категорію. Кожен код застосовується в декількох цілях:

  • для визначення розміру мита (ставки оплати при перевезенні через кордон);
  • для вирішення питань про величину акцизу та податку на додану вартість;
  • при необхідності, для нетарифного врегулювання.

В описі системи вказується, що вона необхідна для статистичних звітів (обліку проходження окремих товарних категорій і для того, щоб наглядові органи могли приймати правові рішення, якщо виявлені правопорушення).

Оновлення документів

Минулого року було оголошено про вступ в дію нового закону про митні тарифи з 1 липня (оприлюднення нового ЗУ відбулося тільки на другий день після його вступу в силу).

Законодавчий акт скасував дію старого, але не поширювався на деякі коди товарів. Деякі з них збережені в колишньому вигляді, а з 1 січня 2021 коди УКТВЕД в Україні змінилися для тютюнових виробів, електронних сигарет і використовуваних в них рідин.

Пошук УКТЗЕД України

ГТС видала наказ, в якому знаходяться перехідні таблиці з кодовими позначеннями. Одні позначають оновлення, інші-збереження старої кодування. Є і окремий значок, який означає можливість застосування двох видів кодують позначень.

У ньому ж є перелік тих, для кого обов’язкові до застосування з січня року нові коди. Вони обов’язкові до застосування суб’єктам ЗЕД, у РРО, для продукції, обов’язкової до підакцизу та у виписці податкових накладних. В інформаційних центрах були розміщені пояснення, які повинні допомогти в пошуку коду за новими позначеннями. Тим виробникам, товари яких в накладній позначені першими 4 символами, буде найлегше, тому що вони в новій редакції не змінилися.

Пошук коду в довіднику

Номенклатура може розміщуватися в будь-якому зручному для користувача джерелі, на інформаційному носії відповідної спрямованості. В інструкції до застосування вказується на необхідність наявності знань про природу перевезеного через кордон товару. Після вибору розділів, які можуть їй відповідати, досить просто:

  • у вже знайденому розділі визначитися з підрозділом;
  • у ньому знайти відповідну групу;
  • у групі відшукати підгрупу;
  • якщо там є позначення вантажу-виписати код, відповідний найменуванню;
  • якщо ні – спробувати в іншому розділі за тим же алгоритмом.

Щоб не витрачати час на пошуки коду і визначення розміру митних платежів, виробнику або перевізнику пропонують звертатися за допомогою до професійного брокера. Це – його робота, він зможе швидко і точно визначити розміри всіх необхідних платежів-мита, ПДВ і акцизу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.