UKRjizn.com
Image default
Свята

Ураза-Байрам 2022 року

Ураза-Байрам-свято, що має велике значення для мусульман. Віруючі від щирого серця радіють, приймають гостей у себе і ходять в гості до рідних, подають милостиню і допомагають тим, хто потребує допомоги. Початок і кінець свята припадає на травень-червень.

Якого числа починається Ураза-Байрам в 2022 році, залежить від того, коли завершиться Рамадан. Саме тому його називають свято розговіння або Ід-аль-Фітр.

Свято Ураза-Байрам

У Росії Ураза-Байрам широко відзначаються тільки мусульманами. Оскільки РФ-багатонаціональна країна, то потрібно рахуватися з національними традиціями інших. Якого числа буде Ураза-Байрам в 2022? Яка історія і традиції цього свята? Про це ви дізнаєтеся далі.

Початок і кінець Ураза-Байрам в 2022 році: дата

Розклад дат релігійних свят визначають за ісламським календарем, в основі якого лежить місячний календар. Точних дат немає, терміни і графік посту затверджуються спеціальною Ісламською Радою. Щоб дізнатися, коли Ураза-Байрам, Треба знати, коли закінчується місяць Рамадан і починається місяць Шавваль.

Свято починається в перший день місяця Шавваль і триває кілька днів. Найчастіше перший день святкування починається після заходу сонця і триває дві доби. Але в деяких країнах святкують три дні і навіть довше. У 2022 році мусульмани почнуть відзначати Ураза-Байрам з вечора 12 травня.

Суть і історія свята

Торжество завершення посту вважається одним з найдавніших у мусульман і бере початок в 624 р Ураза-Байрам встановив пророк Мухаммед на честь завершення посту. Мухаммед був останнім пророком і посланцем Аллаха. Саме Мухаммеду в священний місяць Рамадан був переданий шляхом одкровення Коран.

Але навіть до 624 р. вже існувала схожа традиція, про що можна говорити по збірниках хасида Абу Дауда. Там мова йде про Посланника Аллаха, який з’явився в Медині і дізнався у місцевих жителів, що вони відзначають два торжества з часів язичництва. Посланець велів замінити ці свята Днем жертвопринесення і Днем розговіння.

Ураза-Байрам-важлива подія в житті всіх віруючих. Люди радісно вітають один одного зі словами: “Ід мубарак!”, бажаючи благословенного дня. Це друге за значимістю свято після Курбан-байраму.

Піст закінчується великим торжеством розговіння. Цей день відзначений важливим зазначенням, яке обов’язково для виконання всіма віруючими. Свято розговіння треба провести в радісному настрої, радіючи і відпочиваючи.

Традиції та звичаї Ураза-Байрам 2022

Останні 10 днів Рамадану віруючі дотримуються найсуворіший піст і більшу частину доби моляться. Мусульмани вірять, що в період посту душа здатна позбутися від гріхів, якщо щиро покаятися.

Молитва на Ураза-Байрам

Приготування до Дня розговіння починають за 4 дні до дати. Господині ретельно прибирають житло, наводять порядок у дворі, позбавляються від непотрібних і поламаних речей, закуповують продукти. Також не забувають і про приміщення для худоби.

Напередодні жінки готують традиційні страви і ритуальні страви. Готують із запасом, щоб частину їжі передати родичам. Діти прикрашають будинок, відносять приготовані частування рідним.

Обов’язково проводиться обряд обмивання. Всі члени сім’ї купаються і надягають чисті наряди або національні одягу.

Вважається, що потрібно вступати в цей благочестивий день не тільки з чистим тілом, але і з чистою душею. Для цього слід попросити вибачення у всіх, кого образив.

День Ураза-Байрам-вихідний день в мусульманських країнах, щоб можна було провести час з сім’єю. Ураза-Байрам починається з колективної молитви рано вранці. По закінченню віруючі вітають один одного і кличуть приєднатися до святкового столу. По дорозі з мечеті, люди роздають їжу бідним, пригощають нужденних, щоб всі були раді настанню свята.

Час Ураза-Байрам-це не час для самотності, навпаки, слід присвятити день активному спілкуванню з рідними і друзями. Прийнято ходити в гості і кликати сусідів і друзів до себе в будинок. Деякі виїжджають на природу або відправляються на масові святкування. Навколо панує веселощі, радість і щастя. Прийнято підносити подарунки, нехай і недорогі.

Слід посидіти з рідними за святковим столом і поділитися їжею з нужденними. Прийнято відвідувати старше покоління, поминати померлих, відвідувати могили і робити пожертвування. Мухаммед вчив, що вчинки в цей час є мірилом істини.

Не рекомендується дотримуватися посту в це світле свято.

Багато уваги приділяють дітям. В ісламі вважається, що діти повинні отримати в цей день найбільшу радість.

Святковий стіл

Господині накривають стіл. Зазвичай на святковому столі можна побачити національні та ритуальні страви. Більшу частину страв готують з баранини. Це м’ясо використовують для приготування супу, плову, печені, шашлику.

Також на стіл ставлять м’ясні закуски, салати, пироги, пахлаву, фініки. З алкоголю на стіл ставлять вино, а з безалкогольних напоїв – чай і компот.

Час прийому їжі регламентовано давньою традицією: вся сім’я сідає за стіл рівно опівдні. Перед початком застілля проводиться обмивання рук. Згідно з традицією, всі присутні передають один одному таз з водою, в який по черзі опускають руки. Перед трапезою читають молитву.

Першим їсти починає господар, запрошуючи всіх розділити з ним трапезу. Використання приладів не обов’язково, дозволено їсти руками. Важливий момент-їдять тільки правою рукою. Поганим тоном є розмішування ложкою чаю або спроби подути на гаряче, краще просто почекати.

На святковий стіл намагаються поставити якомога більше всяких частувань, адже чим багатшим буде стіл, тим благополучніше буде рік. За столом слід спробувати всі страви. Господині намагаються приготувати улюблені страви кожного члена сім’ї і догодити гостям.

Деякі країни мають свої кулінарні традиції. Наприклад, в Туреччині першою справою їдять солодощі з медом і горіхами. У Саудівській Аравії в першу чергу їдять фрукти. А в Казахстані починають з плову.

Як відзначають Ураза-Байрам в різних країнах?

Незважаючи на єдиний посил, в кожній країні присутній особливий колорит.

У Росії Ураза-Байрам є не робочим днем в окремих республіках: Дагестан, Башкортостан, Татарстан, Карачаєво-Черкесія та ін деякі мусульмани приїжджають на свято в столицю, щоб побувати на богослужінні в соборній мечеті.

У Туреччині Ід-аль-Фітр відзначають повсюдно три доби. Свято починається з походу на молитву в мечеть. У перший день свята прийнято просити один у одного вибачення. Турки відвідують рідних і друзів, особливо якщо вони живуть в сусідніх містах. У країні панує добра і радісна атмосфера. Дітям дарують багато подарунків, солодощів, дають гроші. Турки намагаються багато часу проводити з сім’єю.

В Узбекистані свято закріплене на державному рівні. Багато підприємств і організацій закриті, щоб віруючі приділили час сім’ї. Жінки готують смаколики на святковий стіл, за яким збирається вся рідня. Також прийнято відвідувати могили покійних.

У Таджикистані День розговіння відзначають три дні. Заздалегідь Все готують подарунки для рідних і друзів. Напередодні свята всі роблять обмивання і надягають найкращі вбрання.

У Палестині свято починають з відвідування кладовища. Там над могилами зачитують Коран. Роблять це до святкового намазу. Приготування до торжества починаються заздалегідь: закуповуються продукти, вдома наводиться порядок та ін.

В Індонезії цей день теж важливе свято. Індонезійці беруть участь у святковій молитві. Головна традиція цього дня-мудик (повернення додому). Люди, які виїхали з рідного дому у великі міста, повертаються, щоб провести час з рідними.

У Марокко свято теж починається зі святкової молитви. Потім марокканці проводять час з сім’єю. Важливою частиною торжества є їжа. На столі завжди є млинці, печиво та інша випічка, запивають їжу м’ятним чаєм.

Ураза-Байрам 2022-один з найголовніших днів у році для мусульман. Цей день зближує всіх віруючих, пробуджуючи в них все найщиріше і світле.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.