UKRjizn.com
Image default
Релігійні свята

Усікновення глави Іоанна Предтечі в 2022 році

Святкова православна дата-Усікновення глави Іоанна Предтечі святкується християнами 11 вересня. Торжество відноситься до неперехідних подій, відповідно, з року в рік день свята не видозмінюється. Незважаючи на те, що дата свята Усікновення глави Іоанна Предтечі 2022 є значущою подією в православній вірі, в загальне число 12-ти важливих християнських дат ця подія не входить.

Історія

Дуже цікава і незвичайна історія свята Усікновення глави пророка Іоанна Хрестителя (Предтечі).

Усікновення глави Іоанна Предтечі

Вся життєва доля Іоанна Хрестителя трагічна. Ця людина була прихильником справедливості і моралі, він ніколи не піддавався впливу людських пристрастей і похотей. Переконаний прихильник найвищої моралі, він ніколи не підкорявся впливам і бажанням багатих людей.Після того, як сталося найбільше Таїнство Хрещення Господа Іоанном Хрестителем, останнього за наказом володарів уклали в темницю. Причиною ув’язнення став той факт, що Іоанн став відкрито обговорювати лукаву поведінку царя Ірода, коли він за власним бажанням вступив у зв’язок з дружиною свого рідного брата. За вірою Хрестителя подібна поведінка вважалося негідним, тому він і прилюдно засуджував Ірода. Звичайно, подібна правда не була приємна царю, тому він і вирішив усунути по-своєму Іоанна.

Ірод спочатку бажав вбити Хрестителя, тим самим помстившись йому за правдиві слова перед народом. Але цар боявся проявів невдоволень, що виходять від народу, адже для них Іоанн був найбільшим служителем Бога і помічникам знедолених людей. Більш того, в народі вважалося, що своїми добрими словами Хреститель міг усувати головний біль. Боячись бунту народу, Ірод тримав Хрестителя в темниці до тих самих пір, поки на своєму дні народженні, піддавшись впливу прекрасної танцівниці, Ірод не піддався на вмовляння відрубати голову Предтечі.Дав слово царю не довелося нічого іншого, як стратити той час же Іоанна, після чого відрубану голову піднесли на блюді. Гості, які були на святі, прийшли в жах від подібного видовища. Але ще більшого страху все натерпілися тоді, коли відрубана голова Предтечі заговорила і вимовила слова, що звинувачують Ірода в своїх нехороших діях, в тому числі в перелюбстві в дружині свого брата.

Після всіх подій царем було вирішено поховати голову окремо від тіла Предтечі, щоб уникнути Воскресіння пророка. Однодумці і віруючі поховали тіла, а ось голова Хрестителя була віддана землі служителями царя.

Кара небесна вбивць Хрестителя не змусила себе чекати, через нетривалий час після звершення страшного самосуду, всі ті, хто були причетні до позбавлення життя Хрестителя, знайшли болісну смерть.

Традиція

Вже визначено вище, якого числа Усікновення глави Іоанна Предтечі в 2022 році. За новим стилем подію віруючі відзначають 11 вересня. А які традиції православного характеру притаманні цій даті?

Усікновення глави Іоанна

На час свята в православному світі діють основи суворого посту, а це означає, що на свято неприпустимі великі бенкети. Святкова дата відноситься більше до трагічних, тому, навіть в тому випадку, якщо подія випадає на недільний день, то православним заборонено їсти всю їжу тваринного походження, куди входять такі продукти, як риба, і молочні страви. Як відомо, протягом посту дозволяється по неділях їсти рибні страви або пити молоко, а ось на свято Усікновення глави Хрестителя заборонено ласувати цими продуктами.

Сувора стриманість від вживання звичної їжі пов’язана з тим, що віруючі згадують, яким життям жив Хреститель. Він провів більшу частину власного наземного життя в пустелі, де не їв і практично не пив води. Своїми діями він показував народу, через які страждання довелося пройти Христу на благо свого народу.Традиції свята Усікновення глави Іоанна Предтечі в 2022 році обов’язково стосуються і того, що в цей день віруючим обов’язково рекомендується відвідати священний храм, відстояти молитовну службу і запалити поминальну свічку. На честь події у всіх церквах співаються молитовні служби, присвячені святу.

З основ віросповідання вважається, що працювати важкою фізичною працею і роботами в святкові дні заборонено. Але якщо обставини вимагають, то можна виконувати необхідну роботу, але не можна перестаратися або займатися спеціально тяжкими роботами.

Якого числа Усікновення глави Іоанна Предтечі в 2022 роціУ народних мудростях вказується, що традиції свята мають особливий сенс, якщо стосуються певних тем.

Наприклад, в день настання свята людям не рекомендується брати в руки ніж. Це служило недобрим знаком, так як відсікання голови Хрестителю відбулося саме ножем.

Крім цього, в день свята небажано їсти овочі або ж фрукти округлої форми, які можуть нагадувати по виду голову, наприклад, яблука, кавуни, томати, цибуля.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.