UKRjizn.com
Image default
Релігійні свята

Успіння Пресвятої Богородиці в 2022 році

У православ’ї особлива почесть віддається святам, пов’язаним і житієм Богородиці та Ісуса Христа. Свято Успіння Богородиці є не поминальною, а урочистою датою.

Саме слово “Успіння” пов’язано з тим, що Бог воскресив після своєї смерті Богородицю. Успіння, в даному випадку, прирівнюється до бажання стати святою, яке протягом життя мала в своїй душі Діва Марія.

Свічки в церкві

Коли буде Успіння Пресвятої Богородиці в 2022 році?

Цей великий святковий день є неперехідною подією, тому дата торжества визначена завжди в одне і те ж число, а саме, – 28 серпня. Для православних віруючих ця дата є найбільшою подією християнського року. Свято означає звільнення душі Діви Марії від земних тяжб і возз’єднання його з Ісусом Христом на Небесах.

Історія

З давніх біблійних часів Діва Марія мала славу захисницею і помічницею знедолених людей. Вона намагалася допомагати матерям і їхнім дітям. Історія Успіння Пресвятої Богородиці в 2022 році пов’язана з давніми подіями, які трапилися після вознесіння Христа на Небеса.

Після священного Вознесіння Ісуса на Небеса Діва Марія продовжувала жити на грішній землі і допомагати нужденним людям. Скільки саме років вона прожила на землі до свого Успіння, точно нікому не відомо. Але те, що жила вона досить тривалий час – це факт.

Богородиця після вознесіння Христа на Небеса не залишилася одна, за велінням Господа Бога до неї були приставлені апостоли, які служили їй синами, а для них вона була матір’ю. У будинку одного з апостолів Марія і проживала. Щовечора “сини” збиралися в будинку і слухали розповіді Діви Марії про свого сина Христа.

Не тільки розповідала Марія про свого сина, вона також намагалася відвідувати місця пам’яті Ісуса, які перебували в Єрусалимі. У таких пам’ятних місцях Марія мололася про свого сина і просила Бога забрати її на Небеса.

Одного разу під час вимови молитовних слів, Марії з’явився архангел і оголосив їй про швидке Успіння. Для Богородиці ця звістка стала дуже бажаною, адже в цьому випадку, Успіння не означало смерть, а було возз’єднанням з сином на Небесах.

історія Успіння Пресвятої Богородиці 2022

Архангел виголосив, що Успіння Марії відбудеться через 3 дні, а за все це дане їй час вона повинна підготуватися до своєї смерті. Богородиця побажала перед своєю кончиною зустрітися зі своїми апостолами, які служили їй синами.

День кончини Богородиці

При зустрічі вона оголосила, що скоро покидає їх, а душа її підноситься до небес. Така звістка стала сумною для апостолів, але Богородиця втішила їх і пояснила, що Успіння є для неї заповітним бажанням і похвалою Бога. Діва Марія запевнила, що з Небес вона стане молитися за кожного, хто попросить у неї допомоги.

У день кончини в кімнаті, де знаходилося тіло Богородиці, з’явився променисте світло, потім з’явився Христос з ангелами і прийняв душу Марії. Тіло Богородиці несли до гробу апостоли в супроводі величезної кількості простого народу.

Свято Успіння Пресвятої Богородиці в 2022 році є уособленням святості і світла. Православні шанують цей день, як велика подія християнської віри.

Традиція

Сама дата Успіння Пресвятої Богородиці в 2022 році призначена на 28 серпня, а до цього моменту в православ’ї діють основи Успенського посту.

Успенський піст вважається суворим, але дотримуватися його необхідно кожній віруючій людині. Обмеження триває протягом 2-х тижнів, а в цей час забороняється їсти тваринну їжу і задовольнятися людськими пристрастями.

Традиції святкування Пресвятої Богородиці в 2022 році поширюються на церковні храми. У цей день всі церкви зустрічають ранок молитовними словами на честь Богородиці. Обов’язково запалюються священні свічки, а віруючі вимовляють подячні молитви.

Не рекомендується в Свято займатися важкою фізичною працею. Суворо заборонено лаятися або ображатися на ближнього.

Зустрічати торжество потрібно в чистоті будинку і душі. Перед святом господині проводять генеральне прибирання приміщення, позбавляються від усіх непотрібних або ж старих речей.

Свято Успіння збирає в православних храмах величезну кількість свято віруючих людей, які щиро радіють возз’єднанню Богородиці зі своїм сином Христом.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.