UKRjizn.com
Image default
Новини

В’їзд росіян в Україну з 1 січня 2020 року

З початку військового конфлікту на Донбасі відносини між Росією, Україною погіршилися. Тому в’їжджати на територію України росіянину не так просто. Щоб отримати дозвіл на в’їзд, необхідно оформити необхідні документи, пройти відповідні перевірки.

Щороку процедура проходження перевірок, список документів змінюється. Якщо до початку військового конфлікту росіяни могли подорожувати Україною тільки з паспортом громадянина Російської Федерації, зараз потрібно оформляти спеціальний дозвіл.

Президент України Володимир Зеленський

Ситуація посилилася у вісімнадцятому році, коли в десяти областях країни у вісімнадцятому році було введено військовий стан, який тривав рівно місяць (з двадцять шостого листопада але двадцять шосте грудня).

Після введення воєнного стану чоловікам, громадянам Росії у віці від вісімнадцяти до шістдесяти років було категорично заборонено відвідувати територію України. Ці правила збереглися досі.

Зараз багатьох жителів країни цікавить питання, як буде здійснюватися в’їзд в Україну для росіян в 2020 році. З першого числа першого місяця зими дев’ятнадцятого року були введені деякі зміни в процедуру відвідування жителів сусідньої країни в українську державу. На двадцятий частина з цих правил залишиться колишньою, з’являться нові зміни. 

Категорія осіб, кому заборонено в’їжджати в Україну

Крім представників чоловічої статі у віці від вісімнадцяти до шістдесяти років, в’їзд в Україну заборонено:

 • людям без важливих, обґрунтованих причин відвідувати українську територію;
 • підозрюваних в терорі;
 • російським жителям, раніше здійснювали злочини проти українських людей, які брали участь у військових протистояннях на Донбасі;
 • росіянам, не в змозі пояснити мету поїздки;
 • підозрілим особам;
 • людям без документів, дозволу на в’їзд в країну;
 • люди, які раніше перебували в Україні довше покладеного строку.

Згідно зі статистикою, станом на дев’ятнадцятий рік в Україну не пустили близько однієї тисячі чотириста дев’яносто шість російських громадян.

Хто може в'їжджати і не може в'їжджати в Україну

Тільки в серпні дев’ятнадцятого року в Україну не пустили тридцять сім з половиною тисяч іноземців, дев’ять тисяч з яких проживають у Росії. Причини відмови були різні: від підозри в тероризмі до відсутності необхідної документації.

Нещодавно стало відомо: вводяться нові правила в’їзду в Україну для росіян з 2020 року. Зміниться процедура проходження етапів оформлення документації, перевірки.

Особи, яким дозволено в’їжджати в країну

В’їзд в Україну з 1 січня 2020-го буде дозволений (як це було два роки тому):

 1. Співробітникам посольства.
 2. Людям, які є дипломатами, мають посвідчення дипломата.
 3. Росіянам, які проживають довгий час в українській державі, які мають тимчасовий дозвіл на проживання.
 4. Особи, які є водіями транспортних наземних засобів, пілотами літаків, вертольотів, кондукторами, іншим обслуговуючим персоналом поїздів, кораблів.
 5. Особи, які їдуть в Україну на похорон рідної, близької людини;
 6. Росіяни, що їдуть на територію України через смертельну хворобу матері, батька, сестри, дітей.
 7. Бізнесменам, людям, які займаються заповзятливою діяльністю, які на кордоні зможуть підтвердити мету своєї поїздки.

Якщо у людини, яка бажає перетнути кордон з Україною, буде серозна, зрозуміла причина, весь список необхідної документації, росіянин не буде вести себе підозріло, причин для відмови не буде. При найменшому порушенні порушника чекає кримінальна відповідальність. У разі порушення будь-яких правил, жителів сусідньої країни можуть посадити у в’язницю строком на три роки.    

Кордон України та паспорт громадянина Росії

В’їзд росіян в Україну з 1 січня 2020 року-як це буде

В’їзд на Україну з січня 2020 року буде проходити по-іншому. Згідно з нововведеннями, процедура оформлення дозволу на відвідування країни, перевірка проходитиме за такими етапами:

 • реєстрація, яка проводиться за тридцять днів до бажаного відвідування країни;
 • перевірка особистих даних по біопаспортах;
 • тимчасова прописка в регіоні проживання.

Перший крок – реєстрація. Спочатку людина, що бажає відвідати Україну, повинен зареєструватися на сайті міністерства, що займається оформленням перетину кордонів, для цього потрібно в анкеті вказати свої дані.

У графах анкети потрібно вказати ім’я, прізвище, по батькові, попереднє працевлаштування, міста, куди планується подорож, мета подорожі. 

Після завершення всіх формальностей людина вирушає в дорогу. Митнику він повинен показати свій паспорт біометричного типу, де є чіп з усіма особистими даними. Є люди без громадянства, які не мають прописки, їм можна надати паспорт закордонного характеру, зробити відбитки пальців.

Людина повинна заздалегідь домовитися про місце проживання, зняти готель, квартиру.

Які документи потрібні для дозволу на в’їзд росіянина в Україну?

Для оформлення дозволу на в’їзд необхідний певний список документації, а саме:

 1. Підтвердження наміру повернення в Росію.
 2. Якщо це поїздка з метою подорожі, повинна бути путівка, туристичний ваучер;
 3. • запрошення з боку родичів, друзів, колег по роботі, партнерів по бізнесу (цей документ додасть шанси на видачу дозволу);
 4. • підтвердження, що людина має достатню кількість грошей на проживання, зняття житла, зворотну дорогу.

У вигляді підтвердження зворотної дороги може виступати квиток з датою повернення на батьківщину.

Путівка має бути присутня у туристів.

Запрошення родичів, друзів, колег по роботі, партнерів по бізнесу не є обов’язковим. Проте, цей документ збільшить шанси на видачу дозволу на відвідування України.

Митнику на кордоні потрібно довести свій фінансовий стан. Для цього в гаманці готівкою, на картці має бути потрібна сума, якої вистачить на проживання в Україні на весь період перебування.  Також у охочого перетнути кордон має бути підтвердження того, що людина заздалегідь зняла кімнату, номер в готелі, квартиру.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.