UKRjizn.com
Image default
Новини

В’їзд в Україну для росіян у 2022 році

Про Україну сьогодні говорить увесь світ, і в цьому немає нічого особливого. 24 лютого розпочалося вторгнення Росії на українську територію, кордони закрилися. І тепер постає питання про те, чи можливий в’їзд на Україну для росіян у 2022 році? Якщо так, то на яких умовах, тому що сьогодні в’їзд у країну сильно ускладнюється для багатьох громадян.

Для довідки!

Усі в’їзди на території України регулюються прикордонниками. При цьому посилилися вимоги перевірки документів, перевіряються серйозні причини для в’їзду, і все залежить від громадянства. Для громадян України заїзд (повернення додому) офіційно не заборонено, однак є одне, але – з території Росії зробити це неможливо. Доводиться діставатися батьківщину через інші країни. Наприклад, українці з Калінінграда можуть перетнути кордон із Польщею, а потім відправитися потягом в Україну. Також на даний момент доступні авіарейси з Росії до Мінська, а потім до Варшави і далі за маршрутом.

Відразу варто сказати, що поки що в Україні діє військовий стан в’їзд на Україну для росіян у 2022 році 16-60 років заборонено.

Подвійне громадянство

На окрему увагу заслуговують люди з подвійним громадянством, зокрема ті, які мають два паспорти – російський та український. Для них в’їзд відкритий, але повернутися в країну можна лише через кордон із Білорусією. На кордоні з Білорусією показується російський паспорт, а далі має бути переїзд до Польщі, а потім в’їзд в Україну за українським паспортом. Також ті люди, які мають російський паспорт, можуть заїхати на територію України з Туреччини. Проте такі громадяни дуже ретельно перевіряють документи, хоча раніше всіх пропускали без огляду. Повинні бути вагомі причини для в’їзду, і до цього варто підготуватися.

Чи можливий в’їзд для росіян?

Якщо не розтягувати це питання, а одразу сказати, то 28 лютого президент України заборонив пускати на територію країни росіян. У прикордонній службі закрили пункти пропуску, які межують із Росією, Білорусією та Придністров’ям.

Нові правила

Межі між Україною та Росією закриті, але якщо і заїжджати в Україну, то діють певні правила. Влада ввела посилений контроль на пунктах пропуску, і особливо стосується тих людей, які входять до країн міграційного ризику, Росія в цьому списку займає сьогодні чи не перше місце. Процедура перевірки буде триетапною.

  • На першому етапі знадобиться попередня реєстрація. Необхідно спочатку заповнити анкету в електронному вигляді на сайті закордонних справ, де вказуються особисті дані та мета поїздки. Варто сказати, що попередня реєстрація для в’їзду в Україну має бути не менше ніж за місяць до передбачуваної дати від’їзду. Іноді є екстрені випадки, але вони розглядаються у приватному порядку.
  • Другий етап передбачає фіксацію біометричних даних, що проводиться за закордонним паспортом. Цей документ містить безконтактний чіп, який дозволяє читати всю інформацію. Для тих людей, які не мають біометричного паспорта, є можливість відвідати Україну за звичайним закордонним паспортом, але на пункті пропуску будуть взяті відбитки пальців.
  • І третій етап передбачає реєстрацію після прибуття. Тобто всі люди, які приїдуть із Росії, мають зареєструвати своє місце проживання на території України, причому зробити це потрібно буде в обов’язковому порядку.

Документи для в’їзду

Обов’язковим документом є закордонний паспорт, який повинен мати такий термін дії, щоб він не закінчився під час перебування у чужій країні. І в цілому, варто уважно обговорити питання про те, які потрібні документи для в’їзду в Україну для росіян у 2022 році.

Додатково можуть знадобитися інші документи:

  • квиток у зворотний бік;
  • запрошення, воно може видаватися з різних причин;
  • підтвердження платоспроможності, тобто виписка із банківської картки.

Справа в тому, що всі іноземці повинні мати достатньо грошей для того, щоб отримати можливість подорожувати територією України. Перевірка рівня матеріального забезпечення здійснюється вибірково.

Скільки можна перебувати на українській території?

Українське законодавство свідчить, що максимальний термін перебування на території Росії становить 90 днів протягом півроку. Тобто три із шести місяців можна перебувати на українській території. Після закінчення цього періоду доводиться залишати країну, і повторний в’їзд з’являється лише за наступні 90 днів. За перевищення терміну перебування на особу може бути накладено штраф.

В’їзд машиною

На окрему увагу заслуговує в’їзд в Україну для росіян на машині. Точної інформації щодо того, як проводиться в’їзд на власному автомобілі, ніде немає. Проте можна припустити, що навіть якщо людину на російських номерах пропустять через український кордон, документи мають бути оформлені на нього особисто, тобто на жодних найближчих родичів, а особисто на власника транспортного засобу. При собі обов’язково необхідно мати закордонний паспорт Росії.

Візовий режим для росіян

У травні Володимир Зеленський підтримав законопроект, який передбачає запровадження візового режиму для росіян. Раніше під час поїздки на українську землю віза не була потрібна протягом 90 днів. Питання щодо візи порушили на спеціальному сайті уряду, тобто там було створено петицію. Після її розгляду президент згадав про те, що розглядати проблеми є дуже важливим, і він хоче підтримати встановлення контролю за тим, скільки і як громадяни Росії прибувають на українській території, так що віза для в’їзду на Україну для росіян у 2022 році, найімовірніше, знадобиться.

Сьогодні можна точно сказати, що 14 березня було заборонено ввезення та розповсюдження будь-якої продукції видавничого характеру, яка надходить з території Росії. І 10 квітня став повністю припинено імпорт російських товарів біля України.

Інформація для сімей з дітьми

Якщо люди планують відвідувати Україну з дітьми у віці 14 старших років, то останні повинні мати свої власні закордонні паспорти. Діти молодшого віку можуть в’їжджати в країну за документами батьків, для цього вони повинні бути вписані в паспорти, у них повинні обов’язково бути вклеєні фотографії.

Запрошення до України

Останні кілька років відвідування України з боку Росії було дуже утрудненим, причому не «рятували» ні закордонний паспорт, ні фінансова спроможність. Вимоги щодо того, що чоловіки віком з 60 і до 18 років не можуть захищати країну, залишається незмінним, однак є деякі винятки. І у світлі цього і варто обговорити питання з приводу того, потрібне запрошення для в’їзду в Україну.

В Україні є можливість оформити гарантійний лист запрошення для громадян України. У документі обов’язково мають бути зазначені всі дані людини, а також мета його відвідування, причому лист засвідчується нотаріусом. І тут є шанс, що росіянин безперешкодно зможе потрапити на територію України.

Останні новини

У світлі останніх новин варто сказати про те, що нещодавно президент України закликав оголосити Росію державою-терористом. Справа в тому, що повномасштабний військовий наступ на українські території триває, і не можна скидати з рахунків той факт, що саме російські воїни бомбардують українські населені пункти. Саме у світлі цього Володимир Зеленський закликає оголосити Росію державою-терористом, відповідно, в’їзд росіян буде дуже утруднений не тільки на територію України, а й інші країни світу.

Водночас Росія зняла кордони між ЛНР та ДНР, а також у бік Грузії. Раніше заборона діяла у зв’язку з коронавірусною інфекцією, і в Росію не можна було потрапити через Донецьку чи Луганську республіки. Вважається, що це дозволить полегшити життя тих людей, які живуть на території республік.

Кримінальна відповідальність

В Україні кримінальний кодекс закріпив статтю, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону. Якщо людина незаконно потрапила на українську територію, чи то росіянин, чи будь-який інший іноземець, то їй може загрожувати покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Якщо кордон перетинає група осіб, то термін обмеження позбавлення волі зростає до п’яти років. Порушників одразу беруть під варту.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.