UKRjizn.com
Image default
Новини

В’їзд в Україну для росіян в 2020 році

З перших днів поточного року набирають чинності оновлення, що регулюють відвідування країни «Батьківщини Козацтва», і нетлінного «Кобзаря» резидентами РФ.

Український кордон

Цікаво знати перед подорожжю, потрібно запрошення для в’їзду в Україну? При відвідуванні сусідньої держави росіянами передбачено проведення процедури біометричного контролю.

Кому буде відмовлено в поїздці?

Згідно з діючими правилами на серпень поточного року, громадяни-чоловіки РФ, вік яких від 16-ти до 60-ти років, потрапляють під заборону перетину кордону і перебувають у так званій «зоні ризику». Зважаючи на це, введена міра у вигляді співбесіди.

Існує, однак, ряд винятків, які розглядаються відповідно до кожного окремим випадком.

В’їзд на Україну для росіян в 2020 році 16-60 років дозволений, якщо вони відносяться до:

 • громадянам Росії, які мають статус «дипломат», «посол» у відвідуваному державі.
 • допуск на відвідування країни на раз або на ПМЖ
 • водії громадського транспорту, вантажних ТЗ та ін. поїздки з гуманітарними намірами (через втрату близького родича, або його хвороби).

Правила в’їзду в Україну для громадян Росії передбачають, що до винятків належать бізнесмени. Рішення визначається безпосередньо при здійсненні контролю, якщо буде наданий а папір підтверджує призначення приїзду на територію сусідів.

Даний ряд обмежень не буде застосовуватися до резидентів країни, що в’їжджає в державу з РФ.

Вимоги та норми закону

Згідно з постановою, розробленою з метою забезпечити національну безпеку країни, відбудеться цього року посилення нагляду за всіма приїжджаючими, гостями. Найбільшою мірою це торкнеться резидентів, внесених до Переліку осіб, що становлять небезпеку, ризики, де зараз присутня і РФ.

Біометрична перевірка з недавніх пір буде здійснюватися у вигляді триетапної процедури.

Етап №1: анкетування та попередня реєстрація для в’їзду в Україну заздалегідь до прибуття

Згідно з нововведенням, перш ніж в’їхати в сусідню державу необхідно здійснити заповнення опитувальника в електронному вигляді, який можна знайти на сторінці Інтернет-ресурсу МЗС. Дане завчасне оповіщення про бажання відвідин сусідньої держави повинно містити особисту інформацію.

Такого роду анкету необхідно відправити не пізніше, ніж за 30 календарних днів до передбачуваної поїздки. Винятком можуть бути тільки непередбачені обставини, наприклад, якщо захворіли або помер близький по крові.

Штамп "в'їзд заборонений"

Поки заходи ще в процесі випробування, тому точний термін початку роботи не відомий.

Етап № 2: Облік і контроль актуальної біометричної інформації

З минулого року проходження через кордон сусідньої країни здійснюється за стандартним документом для міжнародних пересувань, з присутнім у ньому безконтактним електронним чіпом.

Особи, які не є резидентами будь-якої держави, у яких відсутня біометричний паспорт, мають можливість проходження прикордонного контролю за звичайним закордонному паспорту. Але в такій ситуації, при проходженні прикордонного контролю вони повинні пройти процедуру взяття відбитків пальців.

Етап № 3: процедура обліку місця розташування

Згідно з нововведеннями, громадяни інших держав та особи без резидентства, які відвідують Україну через кордон країн, зарахованих до групи ризику, зобов’язані зафіксувати у відповідних службах місце свого проживання.

За досягнутою угодою, на території двох сусідніх держав встановлено в міждержавних відносинах безвізовий режим. Тому можна з упевненістю сказати, що віза для в’їзду на Україну для росіян в 2018 році не потрібна.

Документ

Неодмінна посвідчення, потрібно при проходженні прикордонного контролю, для всіх приїжджаючих – закордонний паспорт, який повинен бути дійсним на весь термін відвідування країни.

Задаючись питанням, які потрібні документи для в’їзду в Україну для росіян в 2018 році, необхідно знати, що при виконанні контролю співробітникам дозволено вимагати додаткові папери:

 1. Гарантію зворотного виїзду (наприклад, квиток зворотного напрямку).
 2. Турпутівку і чек.
 3. Запрошення від фізичної або юридичної особи, що має нотаріальне підтвердження.
 4. Документ, який підтверджує наявність достатньої кількості грошових коштів.
 5. Матеріальну основу.

Відвідування сусідньої держави стає можливим для іноземних резидентів за умови володіння необхідною кількістю грошей або ж при наявності можливості отримання даних коштів законно. Однак, така перевірка носить вибірковий характер, тобто завжди є можливість того, що приводити докази своєї платоспроможності не потрібно буде.

Кількість необхідних коштів для того, щоб відвідати іноземну державу, розраховується за допомогою наступної формули:

ФО = ((20 x Пм) / 30) x Кд + 5), в якій

ФО-фінансове забезпечення, що покриває мінімальні витрати;

Пм — сума прожиткового мінімуму на 1 громадянина на 1 календарний місяць;

Кд-число днів передбачуваного «турне».

Фінансової перевірки не піддаються особи, у яких «в арсеналі» є видом на проживання, ті хто не досягли повноліття.

До цієї категорії також відносяться особи, які попросили притулку з політичних або економічних мотивів, дипломати і громадяни, які здійснюють туристичні поїздки по круїзних картах. Це відноситься до всіх туристичних поїздок, а також якщо планується самостійний в’їзд в Україну для росіян на машині.

Іншим групам резидентів Росії, щоб підтвердити володіння мінімально необхідною фінансовою базою, потрібно надати:

 1. Конкретну суму у вигляді “наличнки” в національній валюті відвідуваної держави або іншій визнаній іноземній валюті.
 2. Карту банку, виписку або чек з електронних терміналів гарантійні листи сторони, яка приймає, про те, що вона бере на себе погашення всіх витрат іноземної особи, пов’язаних з переміщенням по країні і відвідуванням культурно-історичних цінностей і т. д.
 3. Документ, який доводить бронь або внесення плати за проживання та їжу.
 4. Договір про туристичну мету поїздки( у вигляді ваучера, тури) наявність проїзного квитка, що забезпечує зворотний виїзд в країну постійного перебування або в третю країну з вказаною датою.

Терміни закордонної поїздки

Виходячи з законодавчої бази України, допустимий перетин «кордону» без виправдувальних паперів для жителів РФ складає не більше 90 діб від першого перетину кордону. Це означає, що лише протягом трьох місяців з шести резиденти РФ мають можливість перебувати в сусідній державі.

Як тільки даний термін закінчився, потрібно здійснити негайний від’їзд. Повторний в’їзд на Україну для росіян в 2020 році можна буде зробити тільки після закінчення 90 днів.

Подорож з дітьми

Правила проходження митниці особами, що не досягли повноліття, аналогічний стандартної процедури повнолітніми резидентами РФ.

Діти віком 14 – ти років і більше мають надавати особисті актуалізовані закордонні паспорти.

Діти, які не досягли четырнадцатилетия, отримують можливість відвідин сусідньої держави за документами офіційних опікунів. В такому разі їх дані повинні бути прописані в закордонному паспорті одного з батьків (обов’язкова наявність уклеєного фото дитини).

Подорож з мамою чи батьком відбувається без надання згоди одного з батьків у письмовій формі. Винятком може бути тільки наявність оформленої заяви, що забороняє вивезення неповнолітнього за кордон.

Запрошення чи ні?

Згідно із законодавчими постановами, в оформленні запрошення виникає необхідність тільки в іноземців, які запланували отримання візи в Україну.

При гострій необхідності можливе оформлення гарантійного листа-запрошення від фізичної особи.

У разі проїзду або проходження пропускного пункту за допомогою документів, що містять недостовірну інформацію, громадяни Росії можуть покарані шляхом позбавлення волі на термін до трьох років.

Всі умови турпоїздки, надання паперів і довідок є обов’язковими, щоб цікаво провести відпустку або відвідати близьких.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.