UKRjizn.com
Image default
Новини

В’їзд в Україну 2021 для росіян

М. Степанов, міністр охорони здоров’я України, повідомив, що Кабмін 22 березня прийняв рішення про посилення правил для приїжджають в країну. Тепер для цього необхідно пред’явити результати ПЛР-тестування на коронавірус. Того ж дня постанова уряду стала діяти.

В’їзд в Україну 2021 для росіян, за словами глави департаменту, заборонений на тих же підставах – при відсутності результатів тесту і поліса страхування. Однак оновлені правила в’їзду стосуються росіян в першу чергу.

В'їзд в Україну 2021 для росіян

Короткий огляд ситуації

Російський портал інформації по візах повідомляє Для все ще бажаючих поїхати в Україну громадян РФ, що з 22 березня на українській території почала діяти постанова Кабміну, схвалена урядом, згідно з яким посилюються вимоги для перетинають кордон іноземців. Вони відносяться до всіх, хто в’їжджає в Україну, незалежно від підданства. Прийняття постанови про нововведення мотивується тим, що саме так регламентують в’їзд в більшості країн Європи.

Для тих, хто впевнений, в’їзд на Україну для росіян в 2021 році все ще закритий, повідомляється, що з кінця серпня минулого року, в’їзд переривався через коронавірус і стосувався всіх громадян іноземних держав. Пункти перетину кордону перед цим на три тижні були відкриті. Патріотичні сайти повідомляють про червоний і зелений списки для різних країн: в червоний відносять будь-які держави, в яких число інфікованих на 100 тис.чоловік більше, ніж в самій Україні.

Однак за інформацією обізнаних джерел, становище на початку квітня дещо не відповідає офіційно анонсованій доброзичливій позиції і нагадує військове:

 1. очинаючи з минулих вихідних, поки неофіційно, але в’їзд на Україну для росіян в 2021 році 16-60 років заборонений. Про це пасажирів літаків сповіщають прямо перед посадкою в московських аеропортах.
 2. Користувачі соцмереж з Білорусі теж розміщують повідомлення про заборону, яка поширюється на чоловіків з РБ.
 3. 5 квітня 2021 року в московському аеропорту Домодєдово пасажирам, які збиралися летіти в Україну через Мінськ, повідомили про заборону в’їзду на територію України всіх громадян РФ чоловічої статі, певного віку.
 4. Ситуація із забороною настільки сувора, що їх навіть не саджатимуть на рейси.
 5. Однак голова Держприкордонслужби України, С. Дейнеко, спростував існування такої заборони. За його словами, відбувається просто ретельна перевірка цілей і підстав для прибуття громадян Росії на українську територію.
 6. Правила в’їзду в Україну для громадян Росії нічим не відрізняються від вимог до підданих інших держав, але ніяких абсолютних заборон введено не було.

Нагадаємо, що на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи в столиці Білорусі, глава української делегації, л.Кравчук, назвав Росію ворогом України, а Білорусію – ворожим холуем. Деякі новинні видання, не тільки в Росії, але і в Україні, нагадали, що востаннє подібні обмеження вводилися два роки тому, перед інцидентом в Керченській затоці.

Неофіційні повідомлення

Портал Країна ЮА повідомляє, що подібні публікації в соцмережах стали з’являтися все частіше. Громадянин Білорусі написав про те, що, працюючи в Одесі за офіційним трудовим договором, періодично виїжджає на батьківщину, і раніше проблем з поверненням до місця працевлаштування ніколи не було. Він стверджує, що з 50 іноземних громадян митний кордон пройшли тільки двоє – один, литовець, а другий – з видом на проживання.

Запрошення для россіян в Україну

Громадянин РБ впевнений, що такі строгості обумовлені навчаннями, які Росія проводить неподалік від українського кордону. Але його поінформували, що для в’їзду на роботу необхідно запрошення від компанії оформлене за новими правилами, і її представники, які зустрічають співробітника. Кілька десятків людей, після неофіційного допиту, не пропустили на кордоні. Причиною відмови була-відсутність підтвердження мети для в’їзду в Україну.

Прикордонники повідомили, що є неофіційне розпорядження, згідно з яким і загортають назад прибулих в країну, але раніше, ніж через 2 тижні повторювати спробу в’їзду не радили, просто рекомендували почекати якийсь час.

Наскільки реальна поїздка для громадян РФ

Обмеження, не підкріплені офіційним закриттям, стартували більше двох років тому:

 • вимагали біометричний паспорт, дактилоскопію, запрошення з української території;
 • потрібно було вказати місце реєстрації на території та мету візиту;
 • відвідування близьких родичів і навіть похорон, вважалися недостатньо вагомою підставою для прибуття.

Українська влада заперечує повторення ситуації 2018 року, стверджуючи, що віза для в’їзду на Україну для росіян в 2021 році не потрібна, офіційної заборони на в’їзд росіян немає, а в ситуації, що склалася винен виключно російський уряд, що не випускає їх з Росії. Але офіційною причиною в’їзду заявлено тільки кілька можливостей-навчання, робота, лікування або догляд за близькими родичами.

Аналізуючи повідомлення, що надходять з України, можна без перебільшення сказати, що робота і догляд до уваги не беруться, а навчання або лікування в Україні – може знадобитися одиницям.

Офіційна причина заборони

Сайт українського Міністерства закордонних справ, строго державною мовою, інформує іноземців про введення нових вимог для в’їзду, що застосовуються з нагоди коронавірусної пандемії. Країни ділять на червоний і зелений список, але корінною відмінністю для громадян з того і іншого є необхідна або рекомендована установка мобільного додатку (ДВ – д1й вдома). Червоний і зелені списки оновлюються щотижня, вилітаючи в Україну, необхідно стежити за актуальними даними.

З якоїсь причини цей список оголошений актуальним, якщо планується в’їзд в Україну для росіян на машині. Потрапити в закриту країну можна двома шляхами – наземним, через КПП або на літаку при цьому результат, судячи з повідомлень, що надходять, буде приблизно однаковий.

Необмежений в’їзд тільки для росіян з українським громадянством. Всі вжиті заходи (перешкода і посилення контролю, обумовлені указом 2256, який підписаний Зеленським і озаглавлений «про посилення контролю…». Кабмін, який залишав за собою право повністю обмежити пересування, ввів додаткові вимоги. При цьому необхідно знати, які потрібні документи для в’їзду в Україну для росіян в 2021 році. Їх список загальний для всіх приїжджають:

 • довідка про проведене тестування на ПЛР з негативним результатом (не пізніше, ніж за три доби до прибуття);
 • страховий медполіс, з дією на весь період перебування;
 • біометричний закордонний паспорт.

Багато хто цікавиться, чи потрібне запрошення для в’їзду в Україну? Є окремий список документів для росіян. Він дає прекрасну відповідь на питання. Потрібно, і це-обов’язкова умова, незважаючи на всі заяви про відсутність перепон і заяв, що між країнами в односторонньому порядку діє безвізовий режим.

Список документів

Деяким громадянам здається, що Уряд РФ зловмисно обмежує їх пересування по світу, їх мета – подорож саме в тому напрямку, який знаходиться під забороною. Для тих громадян Росії, які не залишили думки відвідати Україну, є окремий список документів і заборон:

 • необхідний оплачений повністю туристичний ваучер або путівка (це не спрацювало з громадянином РБ, що прямував до Одеси-пропустили сім’ю – а його-ні);
 • запрошення від українця, неодмінно нотаріально завірене (приймаюча сторона повинна підтвердити свою забезпеченість у фінансовому плані);
 • доказ власної платоспроможності в будь-якій формі;
 • бронь за житло або адреса проживання.

Попередня реєстрація для в’їзду в Україну – за даними на 20 березня поки не потрібна, оскільки система тільки розробляється. Надалі буде необхідно її заповнити, причому за місяць до передбачуваного візиту і пред’явити на кордоні. Виняток складуть тільки екстрені випадки-похорон або пологи, стихійне лихо. Є повідомлення про те, що Кабмін готується ввести повну заборону на в’їзд для росіян, мотивуючи це пандемією коронавірусу.

Це не дивно, оскільки 6 квітня на новинних порталах з’явилися повідомлення про те, що за рівнем смертності від Ковід-19 Україна обігнала Італію, Францію і Росію по Європі, зайняла 4 місце в світі. Трохи незрозуміло, чим у цьому винна Росія, якщо відомо, що перший пацієнт з коронавірусом був громадянин країни, з Чернівців, який повернувся із заробітків у Європі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.