UKRjizn.com
Image default
Новини

В’їзд росіян в Україну з 1 січня 2021 року

Відвідування України іноземними громадянами сьогодні не має суттєвих обмежень. Якщо документи оформлені правильно, тестування за методом ПЛР пройдено, турбуватися, начебто, нема про що. Тим ні менш в’їзд в Україну для росіян в 2021 році можливий лише при виконанні всіх встановлених законом правил. Про те, які є вимоги в нинішньому році, розповімо далі.

В'їзд росіян в Україну

Які документи взяти з собою

Документація для осіб, які в’їжджають на українську територію, потрібна різна, в залежності від мети візиту. Але абсолютно для всіх категорій людей, які здійснюють в’їзд в Україну з 1 січня, буде потрібно закордонний паспорт. Цей документ обов’язковий для пред’явлення, без нього перетнути кордон не вийде.

Перелік іншої документації, яку потрібно взяти з собою в поїздку, буде відрізнятися залежно від цілей подорожі.

Для людей, які подорожують в ділових цілях і для громадян, які відвідують родичів, набір документів буде різним. Плюс додаються інші нюанси, наприклад, для ділової поїздки обов’язково потрібно мати з собою достатню суму грошей (тобто – фінансове забезпечення). І нарешті, свої корективи вносить пандемія коронавірусу, в зв’язку з якою необхідно обов’язково мати негативний тест ПЛР і страховку.

Для приватних осіб

Якщо громадянин їде як приватна особа до близьких людей, йому потрібно взяти з собою в обов’язковому порядку:

  • закордонний паспорт;
  • квиток в інший кінець;
  • запрошення від родичів / друзів, завірене нотаріусом.

Фінансове забезпечення особі, яка в’їжджає в країну з приватним візитом, не знадобиться. Передбачається, що витрати на проживання лягають на людей, які запросили гостя.

Як оформити запрошення правильно? Документ оформляється тими людьми, до яких ви збираєтеся в гості. Оформлене належним чином лист-запрошення потрібно завірити в нотаріальній конторі. Оригінал документа відправляється російському громадянину – його потрібно пред’явити митній службі, здійснюючи в’їзд в Україну. На кордоні може знадобитися показати ксерокопію паспорта людини з України, яка запросила росіянина в гості. Тому до запрошення слід докласти і цей папір.

В'їзд росіян в Україну з 1 січня 2021 року

Запрошення містить інформацію про приймаючу сторону і про російського громадянина. У листі вказуються мета поїздки, плюс прописуються обов’язки українського громадянина в плані забезпечення іноземця всім необхідним для його проживання в країні.

Інші нюанси в’їзду

Для туристів, мандрівників

Якщо Україна відвідується російським громадянином з туристичною метою, потрібно крім закордонного паспорта на кордоні показати свою путівку від турфірми. Ще потрібно підтвердити наявність оплаченого житла (бронь в готелі, санаторії та ін.).

Для інших громадян

Перетинаючи кордон України без запрошення від українських громадян, наприклад, по роботі, потрібно мати фінансове забезпечення. Воно розраховується з урахуванням розміру прожиткового мінімуму.

Для чоловіків-росіян

Кількома роками раніше українська влада накладала заборону на в’їзд для росіян чоловічої статі, віком 16-60 років. Обмеження вже не діє, але проявити пильність не зашкодить. До росіян-чоловіків прикордонники продовжують ставитися насторожено, особливо, якщо мова йде про молодих, фізичних розвинених людей. Краще, щоб документи були в ідеальному порядку, – до чоловіків на кордоні як і раніше пред’являються більш суворі вимоги, ніж до інших громадян Росії.

Що змінилося з приходом пандемії?

Нові правила в’їзду в Україну для росіян з 2021 року були введені навесні, точніше – 22.03.2021 року. Їх ввели через необхідність вжиття заходів у боротьбі з пандемією. Постанова, прийнята українською владою в березні 21 року, включає такі положення:

  • іноземні громадяни, які перетинають український кордон, зобов’язані мати негативний тест ПЛР плюс страховку;
  • іноземні громадяни, які отримали в країні ПМЖ, після приїзду зобов’язані пройти самоізоляцію.

Уточнимо вище описані вимоги. Тест, який показує, що людина не є носієм коронавірусу, проводиться протягом 72-х годин до перетину прикордонного кордону. Процедура перевірки на наявність небезпечного вірусу обов’язково проводиться за методикою ПЛР. Дітям молодше дванадцятирічного віку, і деяким іншим категоріям населення, наприклад, дипломатам, процедуру тестування проходити не потрібно.

Самоізоляція після прибуття триває 2 тижні (14 днів). При цьому використовується спеціальний додаток під назвою «будинки».

Резюме

Зараз в’їзд на Україну з січня 2021 мало чим відрізняється від поїздок в минулі роки. Свої поправки в основному внесла пандемія. Без проходження тестування за ПЛР-методикою і без страховки певного зразка, в Українську державу проїхати буде неможливо. В іншому вимоги українських чиновників до в’їзду іноземних громадян є досить лояльними.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.